Vyrovnaný zápas s vyrovnaným výsledkem: Valencia - Atlético 1:1

- DOPLNĚNO HODNOCENÍ HRÁČŮ - Valencia se v prvním kole La Ligy rozešla smírně s Atléticem Madrid. Na Mestalle šli do vedení jako první madridští po brance Correy. V druhé půli na 1:1 vyroval Rodrigo. O výhře Valencie mohl rozhodnout Gameiro, ale obě své gólovky promarnil.

Na začátku 3. minuty se za obranu k centrovanému míči poblíž tyče valencijské branky dostal Diego Costa, ale prudce přepálil mimo branku a navíc mu byl pískán ofsajd. Stejně tak o minutu později u Griezmanna, krerý mohl dohnat nákop k brance Valencie. V jeho případě byl však ofsajd odpískán neprávem.

V úvodu 5. minuty si Wass podržel míč před vápnem soupeře a tvrdou ranou poslal míč těsně nad branku Atlética.

Další šanci měl Wass ve 14. minutě po skvělé práci Rodriga, který nasadil s míčem podél pravé lajny rychlý sprint a pak míč adresoval k zadní tyči Oblakovy branky. Wass však míč zle trefil, pouze vrchem hlavy, nikoliv čelem.

V úvodu 16. minuty byl se pokusil zahrozit sám Rodrigo, jenž ze zhruba 30 metrů vypálil přízemní skákavou dělovku, po které se Oblak marně natahoval, ale míč skončil metr vedle branky hostů.

O chvíli později se Rodriga pokoušel napodobit na druhé straně Diego Costa, ale pro Neta nebyl problém míč chytit do náruče.

Bohužel studená sprcha pro Netopýry přišla ve 27. minutě, kdy Griezmann šikovně přistrčil míč do vápna na volného Correu, a ten už měl před sebou pouze Neta, kterého překonal a poslal hosty do vedení – 0:1.

Nový stav zápasu se znelíbil Rodrigovi, který brzy po gólu vypálil další dalekonosnou střelu, ale ta pouze prosvištěla nad brankou Oblaka.

Ve 32. minutě opět zahrozili hosté. Diego Costa se kličkou zbavil Garaye a z úhlu vypálil na zadní tyč. Míč se jen prokutálel těsně vedle branky Los Ché.

Valencia to zkusila ve 37. minutě skrze Wasse. Tomu dlouhým centrem do vápna Atlética nahrával Parejo, ale Wassovi hlavička nesedla a skončila v zámezí.

V první minutě nastavení se mohl do samostantného protiútoku dostat Costa, ale zavadil o něj dobíhající Garay. Rozhodčí udělil obránci Valencie žlutou kartu.

Valencia byla bezradná, nedokázala se dostat v první půli do vyložené šance, a proto všechny její střely mířily mimo tři tyče. No, recept na obranu madridského týmu do poločasu nenašla, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 0:1.

Na větší šanci se ve 2. poločase čekalo do 52. minuty, kdy měl Correa z křídla dost času nakopnout míč do vápna Valencie, kde bylo prázdno a kam nabíhal Costa, který ale na míč těsně nedosáhnul.

Valencia si v druhém dějství nedokázala dlouho vytvořit žádnou šanci, a pak v 56. minutě udeřil Rodrigo. Stačil centr z levého křídla, který Rodriga našel u značky pokutového kopu. Útočník Valencie si míč sklepl ramenem a z voleje napral míč tvrdě pod břevno – 1:1: a Mestalla ožila.

V 65. minutě se konečně Parejo odhodla rozehrá přímý kop centrem a našel hned Paulistu, který tvrou hlavičkou trefil tyč Oblakovy branky!

První střídání Netopýrů přišlo v 67. minutě. Garay již měl žluto kartu, a tak byl radši nahrazen Diakhabym. Dále vystřídal i Mina, jehož nahradil Gameiro.

S nástupem Diakhabyho jakoby Valencia na své polovině, a také v rozehrávce, znejistěla. Naštěstí to ale žádnou šanci Atléticu nevytvořilo. Nejhůř na tom byl v 73. minutě Piccini, který v posledním momentě musel vypíchnout skluzem ve vápně míč před soupeřovým hráčem. Pří následném rohovém kopu míč prolétl kolem obou tyčí Netovy branky a nechybělo málo, aby jej kterýkoliv ze tří dorážejících hráčů Atlética srazil do branky Valencie.

Netopýři vsadili od 76. minuty na ofenzivu. Ze hřiště byl stažen Soler a premiéry se dočkal Michy Batshuayi. Valencia tak vyčerpala všechna možná střídání.

Po tomto střídání si Valencia vybrala svoji slabší chvilku v zápase, kdy si Altético posouvalo míč po její polovině a pokoušelo se vícero způsoby prolomit obranu.

Pak mohl v 85. minutě zařádit Bathusayi, který byl ale ve vápně Altética obklopen třemi protihráči. I když spadnul na trávník, nedomáhal se penalty a hned dále napadal soupeře, avšak o míčnakonec přišel.

Rozhodnout zápas mohl v 88. minutě při protiútoku Wass. Míč dostal Batshuayi a posunul jej na volného Wasse, který už měl pouze překonat Oblaka, ale jeho střela moc neoplývala sebevědomím a Oblak si s ní dokázal poradit.

V 93. minutě sudí celkem pochybně písknu údajný faul Batshuayie na Saviće, a to zhruba 30 metrů před vápnem Netopýrů. Saul naštěstí poslal přímý kop nad břevno.

Další gólovku měl v posledních vteřinách nastavení Gameiro. Prodloužený výkop Neta se dostal do vápna k volnému Gameirovi, ale ten opět zvolil nevýraznou střelu po zemi, kterou Oblak zneškodnil. Zápas tak byl ukončen za stavu 1:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE

1. Valencia CF: Neto, Piccini, Garay (Diakhaby, min. 66), G. Paulista, Gayà, Kondogbia, Parejo ©, C. Soler (Batshuayi, min. 75), Wass, Rodrigo y S. Mina (Gameiro, min. 66).

1. Atlético: Oblak, Juanfran, Savic, Godin ©, Filipe Luis, Koke, Saúl, Correa (Thomas, min. 80), Lemar (Vitolo, min. 62), Griezmann (Gelson, min. 71) y Diego Costa.

Góly: 0-1, min. 25: Correa. 1-1, min. 55: Rodrigo.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (18 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (18 hlasů)