Penalta ani červená karta Valencii nepomohly k výhře

Valencia nepotvrdila roli favorita ve valencijském derby hraném v neděli v poledne na Ciutat de Valencia. Dvakrát vedlo domácí Levante a dvakrát hosté vyrovnávali. I přes udělenou penaltu a červenou kartu domácímu hráči Los Ché pouze remizovali 2:2.

V úvodu utkání se Levante tlačilo na polovinu Valencie, avšak ta ukázala organzivanou obranu a svému soupeři nic nedovolila. Postupně se prokousávala na polovinu soupeře i Valencia, ale i ta měla problém dostat míč do vápna.

Proto první šance přišla až ve 13. minutě. Z protiútoku šli domácí 3 na 2 a obrana Netopýrů vyhořela. Morales od poloviny hřiště protančil přes tři hráče Valencie, kteří se jej postupně pokusili odstavit skluzem. Pak posunul míč do vápna k Boatengovi, jehož střela byla velmi slabá, ale Neto ji i přesto nedokázal zachytit a pouze ji vyrazil na volného Rogera, který už míč uklidil do prádné branky – 1:0.

Naštěstí tento stav netrval dlouho. V 16. minutě Soler z pravého křídla centroval ke značce pokutového kopu, kde si mezi dvěma obránci vyskočil Čeryšev a sklepnul míč hlavou za Oiera – 1:1.

Ve 20. minutě už mohl být dokonán obrat. Parádní Gameirův centr napříč pokutovým územím zastihl na zadní tyč nabíhajícího Rodriga, jemuž míč přesně sednul na hlavu, ale Rodrigova střela skončila těsně vedle domácí branky.

Gayá ve 25. minutě nenápadně posunul míč k tyči na Čeryševa, který okamžitě prodloužil do malého vápna volnému Gameirovi, ale ten nebyl připraven a v překvapení přestřelil odkrytou branku.

V úvodu 28. minuty si po zpracování odraženého centru ve vápně Valencie dovolil technickou střelu na zadní část branky Morales, ale míč narazil na břevno Netovy branky.

Domácím rozhodně chuť nechyběla. Ve 31. minutě centroval Coke na bližší tyč, kde hlavičkou v pádu zakončoval Boateng, ale branku přestřelil.

V úvodu 34. minutě přišla opět studená sprcha pro Netopýry. Coke dlouhým centrem do vápna našel mezi dvěma obránci Rogera, jenž decentně sklepnul míč po zemi na zadní tyč, zatímco Neto se po něm marně natahoval. 2:1.

Valencia jako by se ale ani nepokoušela vyrovnat. Další šanci měl ve 42. minutě Boateng, jemuž míč do vápna nakopnul Morales, ale hlavička Boatenga šla do ochozů stadionu.

Ve 45. minutě ještě přilil olej do ohně Vardy, který z více než 30. metrů vyslal tvrdý přímý kop přímo k tyči Netovy branky. Gólman Netopýrů byl tentokrát pohotový a parádním zákrokem míč vytěsnil mimo hřiště.

V nastaveném čase odrazili domácí centr z pokutového území před velké vápno do míst, kde byl Parejo, ale jeho pohotová střela bez přípravy skončila mimo branku Levante.

Ve 47. minutě vyhořil Diakhaby protio Boatengovi, jenž se s míčem protlačil přímo k tyči valencijské branky, kde vypálil tvrdě z úhlu, což Neto odrazil.

V 51. minutě vybojoval pro Los Ché penaltu Carlos Soler. jenž ještě ve vápně doběhnul přetažený centr Gayi, ale pak do něj lehce „žďuchnul“ rukou jeden z obránců. Rozhodčí nařídil přísně penaltu, které se ujal Parejo, který proměnil tvrdou ranou do dolního rohu, čímž vyrovnal na 2:2.

Po nedobře zahraném rohu se k míči více než 30 metrů před brankou Valencie dostal Prčič, ale jeho dělovka z voleje prolétla kolem Netovy branky.

Valencia v 60. minutě spálila velikou příležitost. Dlouhý odkop z poloviny Netopýrů našel unikajícího Gemeira, jemuž sekundoval Rodrigo. Gameiro přisunul míč do vápna svému spoluhráči, ale při zpracování jej stihnul doběhnou obránce, který zablokoval jeho následnou střelu.

Další tutovka přišla o pár sekund později, když nákop do vápna Levante našel Rodriga, který z voleje sklepl míč zblízka pod padajícího Oiera, od něhož se míč odrazil do tyče!

Daší závar způsobili hosté v 66. minutě. Tečovaný náko Gayi u bližší tyče našel Gameira, ale ten hlavičkoval do břevna. Pak se míč odrazil za záda Rodriga, jenž si pro míč doběhl a následně našel skulinu mezi obránci, kterou vystřelil po zemi do rukavic připravného Oiera.

Na druhé straně měl o chvíli později tutovku Roger, jehož nikdo při přihrávce ke značce pokutového kopu nepohlídal, a tak vypálil dělovku, kterou až tečoval mimo branku Paulista.

V 68. minutě Valencia poprvé vystřídala. Gameiro přenechal místo pro Batshuayie. O dvě minuty později šel ze hry také Cheryshev a svoji šanci dostal Ferran.

Netopýři i nadále pokračovali v útočném snažení. Celkově byli od vyrovnání o kus lepším týmem a měli více šancí. Další si mohl prúnikem mezi 2 obránci vybojovat Ferran, ale byl sražen k zemi, za což Coke uviděl druhou žlutou kartu v zápase a musel tak pod sprchy. Následný přímý kop Pareja z úhlu dokázal brankář Oier vyboxovat do bezpečí.

Ferrand se osmělil v 81. mintuě ke střele zpoza vápna, která nadělala Oierovi problémy a musel ji vyrazit mimo hřiště. Následný přímý kop dopadnul na zadní tyč k volnému Rodrigovi, jenž mohl míč sklepnout do odkryté branky, ale promáchnul naprázdno.

Marcelino se rozhodnul vsadit na útok a poslal na plac Santiho Minu, jemuž místo přenechal Soler.

V 85. minutě se Valencia dočkala branky, kterou vstřelil Mina, ale jelikož byl v osfajdu, rozhodčí ji po prověření s videorozhodčím neuznal.

Ani pět nastavených minut na stavu zápasu nic nezměnilo, a tak se oba týmy rozešly za stavu 2:2.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

2. Levante UD: Oier, Coke, Chema, Postigo (Róber Pier, min. 46), Toño, Prcic (Jason, min. 64), Bardhi, J. Campaña, Morales ©, Boateng (Dwamena, min. 68) y Roger MS.

2. Valencia CF: Neto, Piccini, G. Paulista, Diakhaby, Gayà, Parejo ©, Wass, C. Soler (Santi Mina, min. 81), Cheryshev (Ferran, min. 69), Rodrigo y Gameiro (Batshuayi, min. 67).

Góly: 1-0, min. 13: Roger MS. 1-1, min. 15: Cheryshev, de cabeza, a centro de Carlos Soler. 2-1, min. 33: Roger MS. 2-2, min. 51: Parejo, de penalti.