The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Dnes večer sehrají Netopýři přátelské utkání s CD Alcoyano

Dnes večer sehrají Netopýři přátelské utkání s CD Alcoyano


Ligové soutěže mají pauzu, nyní na sebe poutá pozornost především reprezentační fotbal. Trenér Marcelino však nechce, aby jeho svěřenci odvykli zápasovému rytmu, a tak dnes večer sehrají hráči Los Che přátelské utkání s celkem CD Alcoyano, a to při příležitostí 90. výročí založení tohoto klubu.

Z valencijského tábora

Netopýři neprožívají zrovna nejlepší start do ligové sezóny, ze tří utkání vyprodukovali pouhé 2 body, což je v tabulce řadí těsně nad sestupové pásmo. La Liga je však zatím celkem vyrovnaná, stoprocentní úspěšnost si udrželo pouze duo Barcelona a Real Madrid, ostatní soupeře má Valencia na dohled. I proto je důležité, aby během dvoutýdenní reprezentační přestávky úplně nevyšla ze zápasového rytmu, neboť až se liga znovu rozjede, tak bude Valencii čekat domácí utkání s Betisem Sevilla. No a o pár dní později již startuje Liga mistrů a na Mestalle se představí slavný Juventus.

Třebaže se Valencii v této sezóně zatím nedaří, tak do národních týmů různých zemí dodala dohromady více hráčů, než bylo v posledních letech zvykem. Trenér Marcelino postrádá hned devět reprezentantů, a to Neta, Denise Cherysheva, Jose Luise Gayu, Rodriga Morena, Goncala Guedese, Michy Batshuayie, Jeisona Murilla, Carlose Solera a Urose Racice. Ze zdravotních důvodů pak do dnešního utkání nebude moci nasadit trio Ezequiel Garay, Geoffrey Kondogbia a Francis Coquelin. Polovina kádru prvního týmu Los Che tak není v tuto chvíli k dispozici, takže na hřišti Alcoyana se představí zbývající hráči áčka doplnění o silnou podporu mladíků z rezervního celku VCF Mestalla.

Po letní přípravě se tak znovu v dresu prvního týmu budou moci z kádru VCF Mestalla ukázat například Cristian Rivero, Kangin Lee, Jordi Escobar, Alex Blanco či Sito. Na svou šanci však čekají i méně využívaní (nebo dosud nevyužití) členové kádru áčka jako Jaume Domenech, Lato, Ferran Torres, Ruben Vezo či Nacho Gil. Nakonec je tu skupina hráčů, která v dosavadních ligových zápasech odehrála značné množství času, ale utkání proti třetiligovému soupeři by mohlo být vítanou možností pro dodání sebevědomí do týmu, který na startu nové sezóny značně tápe. Takže se na hřišti třeba ukáží i hráči jako Gabriel Paulista, Mouctar Diakhaby, Cristiano Piccini, Daniel Wass, Dani Parejo, Kevin Gameiro nebo Santi Mina.

Z tábora soupeře

Ostatně pro hráče VCF Mestalla to bude cenná zkušenost vzhledem k ligové soutěži, neboť CD Alcoyano hraje stejně jako rezervní celek Netopýrů ve III. skupině Segundy B, tedy třetí nejvyšší španělské soutěže. Mimochodem v tuto chvíli jsou oba týmy v rozbíhající se sezóně 2018/2019 sousedy v tabulce, když oba mají na kontě 3 body za jedno vítězství a jednu porážku. V sezóně 2017/2018 Alcoyano skončilo na 13. místě tabulky III. skupiny Segundy B, a i v tomto případě bylo téměř sousedem rezervního valencijského celku, který skončil na 11. místě jen s o jeden bod vyšším ziskem.

Klub byl založen v roce 1929 a v nejvyšší španělské ligové soutěži hrál pouze několik sezón ve 40. a 50. letech minulého století. V Segunda Division toho odehrál něco víc, ale nejčastěji se účastnil buď Segundy B nebo dokonce Tercera Division. Ve druhé nejvyšší španělské ligové soutěži hrál naposledy v sezóně 2011/2012. Mnoho známých hráčů však v historii tohoto klubu nenajdeme. Před lety Alcoyanem prošel například honduraský fotbalista Choco Lozano, který v současné době válí v útoku Girony a svého času hrál za rezervu Valencie. Ostatně v Alcoaynu hostoval v sezóně 2011/2012 právě z Valencie. Stejně se do kádru dnešního soupeře dostal v sezóně 2004/2005 i venezuelský fotbalista Nicolas Ladislao Fedor Flores. No valencijským příznivcům bude pravděpodobně známější pod fotbalovým jménem Miku. V neposlední řadě budou příznivci Los Che jistě znát i současného trenéra Alcoyana, kterým je Vicente Mir. Tento muž před pár lety vedl valencijskou rezervu.

Vzájemná utkání

Valencia se již se svým dnešním soupeřem v historii střetla celkem v 28 případech a nikoho nepřekvapí, že Netopýři z Mestally mají výrazně pozitivní bilanci 19-5-4. Posledním vzájemným utkáním byl přátelský zápas hraný v Alcoyanu 6. září 2012. Valencia tehdy zvítězila 3:0, přičemž o branky se postarali Antonio Barragan, Pablo Piatti a Jonathan Viera.

Základní informace

CD Alcoyano – Valencia CF; přátelské utkání; středa 5. 9. 2018 ve 20:30

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.