Divoká prohra: Červená pro Ronalda a dvě penalty pro Juventus

Valencia s velkým štěstím přežila první půlhodinu zápasu Ligy mistrů s Juventusem. Pak byl překvapivě vyloučen Ronaldo, jenže naopak před koncem poločasu a na začátku druhé půle dostal Juventus penaltu. Obě proměnil a vyhrál tak 0:2.

1. POLOČAS

Valencia začala velmi pěkně kombinačně. Ve 3. minutě si Guedes na jeden dotek vyměnil míč s Batshuayiem a poté zpoza velkého vápna vypálil, avšak jeho střelu přivzednul obránce nad břevno. Krátce po následném rohovém kopu dostal centr na hlavičku Paulista, ale střela mu vůbec nesedla.

Po úvodní pětiminutovce se hra zklidnila, míč začal držet i Juventus, jenž se postupně skrze centrované míče snažil dostat do vápna Valencie. V 10. minutě se mu to povedlo po centru Ronalda od levé lajny, jenž dopadl na kopačky volného Bernardeschiho, který při snaze vystřelit spíše sklepnul ke značce pokutového kopu na Mundžukiče, který zblízka naštěstí trestuhodně přestřelil branku.

Úplně stejná akce se zrodila v 17. minutě, jako přes kopírák. Tentokrát však byl při zakončení tím nešťastníkem Khedira.

Při Valencii stáli všichni svatí i ve 21. minutě. Opět míč z levého křídla, tentokrát po zemi. Neto vyběhl naproti míči, aby jej skryl před útočníkem, ale míč mu vyklouzl, jenže Neto vykryl i dorážku Bernardeschiho!

Ve 23. minutě byli hosté donuceni střídat. Svalové problémy nedovolily pokračovat Khedirovi a do hry tak musel Emre Can.

Krátce po střídání se i Valencia připomněla. Po dlouhém centru Solera našel míč ve vápně Guedese, ale ten z voleje při střelu z úhlu netrefil ideálně míč.

Ve 30. minutě přišel šok v podobě přísného vyloučení. Ronaldo si při náběhu do vápna poradil s Murillem, kterého lehce odstrčil rukou, poté jej při vstávání ze hřiště poplácal po hlavě. No, ačkoliv jiní sudí by to ignorovali, dnes to bylo dokonce na červenou pro hostujícího borce! Ještě je možné, zda Ronaldo nebyl oceněn za nějaké nevhodné řeči.

Ve 38. minutě si domácí vytvořili souvislý tlak. Ten mohl gól ukončit Bathshuayi, který si kličkou odstavil obránce a pak otočkou z úhlu vypálil, avšak přímo do brankáře.

stejný hráč se pokusil na sebe vzít zodpovědnost ve 43. minutě střelou zpoza velkého vápna, jenře ta skončila na tribunách.

Ve 43. minutě domácí málem inkasovali, po centru do vápna napálil Cancelo břevno. Pak ale sudí opět zaúřadoval, když Parejo sklepával míč ze vzduchu a kopačkou zavadil o Cancelův krk. Nařízena byla penalta a žlutá karta pro Pareja. Nastavenou penaltu proměnil střelou do dolního rohu Pjanic.

2. POLOČAS

Už v první minutě druhé půle si připsal další střelu Batshuayi, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti zamířil hodně mimo branku.

O minutu později Gayá z otočky centroval na kraj malého vápna, kde hlavičkoval Rodrigo, ale míč poslal pouze do náruče brankáře Szczesnyho.

Ve 49. minutě hosté vytěžili rohový kop, při nemž Murillo lehce přidržel Bonucciho, což na trest obvykle nebývá. No, rozhodčí nařídil další penaltu a Pjanic se opět nemýlil – 0:2.

Valencia vsadila na ofenzivu. V 57. minutě šel proto ze hry pravý bek Vezo, který byl čerstvě odměněn žlutou kartou, a nahradil jej záložník Čeryšev.

V minutě 58. už zkusil sílící tlak přetavit v gól Soler, ale jeho skákavá střela ze střední vzdálenosti doskákala vedle branky hostí.

Lépe už to Soler zkusil v 65. minutě, kdy se jeho střela stáčela do dolního ruho, ale brankář parádně vytěsnil míč mimo hrací plochu.

Penaltový střelec Pjanic se v 67. minutě dočkal střídání a místo po něm převzal Douglas Costa.

V 70. minutě se dočkal na domácí straně střídání Batshuayi a Guedes, jenž byli nahrazeni Minou a Gameirem.

Valencia souvisle tlačila soupeře na jeho polovině, ale těžko se jí dostávalo na dostřel. Spíše si tedy domácí přihrávali kolem velkého vápna a občas zkusil bez úspěchu štěstí z dálky Soler.

V 81. minutě konečně zajímavá šance, když po rohovém kopu před hlavičkujícím Rodrigem odklidil míč těsně nad břevno svojí branky jeden z obránců.

O minutu později si míč po nahrávce od Pareja zpracoval na střelu ze vzduchu Gameiro, ale pár metrů přesnosti chybělo jeho pokusu.

Na druhé straně se po dlouhé době podívali hosté do útoku, a to když v 86. minutě doběhl míč na půli Valencie Dougas Costa, ale jeho střelu z úhlu Neto zlikvidoval.

Rozhodčí dal Netopýrům ještě naději, když nastavil 6 minut nad rámec základní hrací doby.

V 93: minuřě se po centru z pravého křídla natahoval po míči Rodrigo, jenž jej lehce sklepnul těsně vedle branky Juventusu.

V 95. minutě ještě zahrál rukou Rugani a penaltu dostal k exekuci Parejo, jenže Szczesny ji vychytal! Zápas byl poté ukončen za stavu 0:2.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

0. Valencia CF: Neto, Ruben Vezo (Cheryshev, min. 56’), Murillo, G. Paulista, Gayà, Parejo ©, Wass, C. Soler, Guedes (Santi Mina, min. 69), Rodrigo y Batshuayi (Gameiro, min. 69).

2. Juventus: Szczęsny, Cancelo, Bonucci, Chiellini ©, Alex Sandro, Khedira (Emre Can, min. 22), Pjanić (Douglas Costa, min. 65) (Rugani, min. 88), Matuidi, Bernardeschi, Ronaldo y Mandžukić.

Góly: 0-1, min. 44: Pjanić, z penalty. 0-2, min. 51: Pjanić, z penalty