The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Derby proti Villarrealu bez Pareja?

Derby proti Villarrealu bez Pareja?


Valencia už má za sebou městské derby proti Levante, ve kterém se oba týmy rozešly shodně po dvou gólech. V neděli je na programu další derby. Tentokrát budou Netopýři cestovat do několik desítek kilometrů vzdáleného Villarrealu. Utkání začne v neděli v 16:15.

Z valencijského tábora

Nadšení, které bylo patrné před novou sezónou, pomalu začíná opadat, a to hlavně kvůli dosavadním výsledkům. Valencii se v lize zatím nedaří a nepovedlo se jí ani udolat obranu Juventusu, který hrál pouze v deseti mužích.

Ve španělské lize získali zatím pouze tři body, což stačí pouze na 17. příčku v tabulce. Záporné skóre 3:5 svědčí o malé střelecké produktivitě týmu. Už pouze Barcelona je týmem, který nedovolil žádné zaváhaní a osamostatňují se špici tabulky. Přední pozice se Los Che začínají pomalu vzdalovat. Případná výhra a zisk tří bodů nemusí znamenat ani posun do první desítky.

Marcelino už dlouho nezažil horší start do nové sezóny než ten letošní. Horší start, než letošní zažil naposledy v sezóně 2009-2010, kdy trénoval Zaragozu. Dobrou zprávou je, že Francis Coquelin trénoval normálně s celou skupinou, tedy v neděli by se mohl poprvé zobrazit na soupisce. Bohužel naopak špatnou zprávou je, že Geoffrey Kondogbia trénoval naposledy pouze individuálně, takže nejspíše se v neděli na hřišti neobjeví. Podobně na tom je i Ezequiel Garay, který poslední dva tréninky absolvoval individuálně. S zvěřejněním nominace se potvrdilo, že pouze Coquelin opouští marodku, který společně s Toni Latem ještě vůbec nenastoupili.

Po posledním utkání padla na Pareja velká kritika ze strany fanoušků, kteří byli nespokojeni s jeho výkonem. Mluví se o tom, jestli Marcelino vyšle na hřiště kapitána týmu i v neděli. Výkony kapitána nemůže určitě hodnotit kladně a navíc odehrál ve všech utkáních plných 90 minut. Je na čase dopřát jemu trochu odpočinku?

Z tábora soupeře

Villarrealu se stejně jako Valencie nepovedl vstup do současné sezóny. Po prvních třech utkání měli na svém kontě pouze jediný bod za remízu se Sevillou. Zlepšení nálady přišlo v posledním ligovém kole, ve kterém si svěřenci Calleja Revilla připsali první vítězství, které bylo velmi vydřené.

V průběhu tohoto týdne se Žlutá ponorka představila v prvním skupinovém utkání v Evropské lize. Na domácím stadionu přivítali skotský Rangers, kterým se dvakrát podařilo dorovnat ztrátu, a tak utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2.

Během přestupového léta Villarreal posílil o několik útočníků. V první řadě dokončil přestup Carlose Baccy. Dále přivedl Karla Toko Ekmabiho a Gerrarda Morena. Za tyto tři útočníky zaplatil skoro 50 milionů eur. No, zatím se investice moc nevrátila. Sice Carlos Bacca a Gerard Moreno se už gólově prosadili, ale to až ve čtvrtek v Evropské lize. V ligových zápasech zatím se Villarreal prosadil pouze dvakrát ve čtyřech zápasech.

Vypadá to, že v neděli v derby neuvidíme hrát Javi Fuega, Santiago Caserese a ani kapitána Bruna Soriana, jelikož všichni tři jmenovaní se zotavují ze zraněních.

Vzájemné utkání

Valencii se proti svému blízkému rivalovi v posledních letech nedaří. V posledních sedmi vzájemných střetnutích Los Che dokázalo zvítězit pouze jednou. V poslední sezóně, kdy Netopýři měli skvělou formu si dvakrát vylámali zuby na Villarrealu, který oba dva duely zvládl vyhrát stejným výsledkem 1:0.

Základní informace

Villarreal CF – Valencia CF; 5. kolo La Ligy 2018/2019; neděle 23. září 2018 v 16:15

Předpokládané sestavy:

Villarreal: Asenjo, Mario Gaspar, Ruiz, Alvaro, Llambrich, Cazorla, Trigureos, Fornals, Sansome, Bacca, Moreno
Valencia: Jaume, Gaya, Gabriel, Murillo, Piccini, Guedes, Wass, Soler, Ferran, Rodrigo, Mina

Nejen tento zápas můžete sledovat formou textového online přenosu na www.onlajny.com.
Preview dalších ligových zápasů a informace z La Ligy najdete také na www.spanelskyfotbal.cz.

Soupiska:

No automatic alt text available.