Valencia v Manchesteru neoslnila a domů jede s remízou

Valencia si odváží z Manchesteru bod za remízu. První poločas utkání byl vcelku vyrovnaný, v druhé půli Valencia postupně ustupovala a nechávala Manchester více hrát, avšak žádný gól nakonec nepadl, a tak zápas skončil 0:0.

Manchester začal od úvodu velmi aktivně, a připravil obraně Valencie několik horkých chvil, se kterými si ale Netopýři nakonec vždy dokázali poradit. Sami hosté se pak pokoušeli o protiútoky.

V úvodu 5. minuty měl dobrou šanci po špatné rozehrávce domácích Guedes, jenž se s míčem vydal do vápna soupeře, ale místo střely chtěl ještě míč posunout do malého vápna Rodrigovi, jenže mezi dvěma obránci nebylo místo na to, aby jeho přihrávka prošla ke spoluhráči.

V 7. minutě způsobil horké chvíle svému týmu Piccini, který sice vypíchnul před svojí brankou míč soupeři, ale nedokázal jej pak dostat pryč a zamotal se s ním tak, že míč opět Manchesteru daroval. Následnou střelu soupeře ale odrazil Garay, avšak do ruky Picciniho. Sudí ale penaltu nepískal.

Toto odstartovalo velký tlak domácích, kteří přibili Netopýry k jejich pokutovému území. Až v 11. minutě se hosté dokázali také dostat dopředu, když Gayá zavezl míč z křídla do vápna Manchesteru a vybídl nahrávkou před branku Rodriga, ale obránce před Rodrigem míč zachytil. O chvíli později zkusil štěstí střelou z úhlu Guedes, ale De Gea sbalil jeho střelu bez problémů do náruče.

Na druhé straně v 15. minutě nechali obránci Valencie Rashfordovi dost prostoru, aby si potáhnul míč před velké vápno a vyslal tvrdou přízemní střelu, která naštěstí skončila vedle branky Los Ché.

Netopýři se následně dvakrát dostali do podobné šance, jako v 11. minutě, kdy vždy jeden hráč s míčem na levé straně pokutového území zkusil prostrčit míč před branku, ale obrana Rudých ďáblů byla pokaždé pozorná.

Valencia si okolo 25. minuty dokázala dvakrát vytvořit tlak, ale zůstalo nakonec pouze u bezduchého přihrávání před pokutovým územím soupeře. Na druhé straně probral Netopýry Rashford, jehož skákavou střelu z dálky musel krotit Neto.

Ve 27. minutě dlouhý nákop na polovině soupeře doběhl Guedes, jenž si míč zpracoval na levém kraji vápna Manchesteru, ale opět místo volného spoluhráče našel svojí přihrávkou před brankou United pouze soupeřova obránce.

Na druhé straně z podobné situace ve 30. minutě vytěžil Pogba alespoň roh, když jeho nahrávku před branku odrazil do zámezí Paulista. Valencia se tak dostala pod dočasný tlak, jelikož krátce po rohovém kopu fauloval před vlastním vápnem Batshuayi. Garay však naštěstí odrazil střelu Alexise Sancheze z přímého kopu.

Ve 39. minutě se po delší době dostal někdo ke střele. Tentokrát to byl zpoza velkého vápna Parejo, jenž však vyslal míč na tribuny.

Podobný pokus ze svých kopaček vypustil v 1. minutě nastavení i Guedes. Narozdíl od Pareja šla jeho střela trochu níž, ale stále jasně nad branku.

Na konci 49. minuty nabídl Rodrigo velkou šanci Guedesovi, když mu z vápna Manchesteru přisunul míč na kraj velkého vápna, kde byl Guedes osamocen a měl dost času si střelu připravit, i přesto jeho pokus zamířil těsně vedle branky domácích.

V 53. minutě Piccini opět nabídl šanci soupeři, když centr před svoji branku hlaviu nešťastně sklepl na Pogbu, ale tomu se naštěstí do prudké střely vrhnul Garay, který tak ochránil svoji branku. Podobnou šanci v další minutě zlikvidoval vlastním tělem Kondogbia, který musel být následně ošetřován.

V 61. minutě rozhodčí nespravedlivě pískal faul ve prospěch Manchesteru, když před vápnem Netopýrů naběhnul do Gayi Alexis Sanchez. Pogbův tvrdý přímý kop pod břevno parádně vystihnul Neto. Po rohovém kopu následovalo mnoho zmatků v brankovišti Valencie, které ukončil až faulem domácí Lukaku.

Největší šanci Netopýrů spálil v 67. minutě Batshuayi. Picciniho centr od postranní čáry mu seklpl Rodrigo a Bats z hranice malého vápna přestřelil branku!

V 71. minutě obrana Valencie zaspala Lukaku doběhl centr a i přes pokrytí dvěma obránci měl dost místa a času na tvrdou střelu, kterou musel Neto vytěsnit mimo hřiště.

V 73. minutě hosté poprvé střídali. Batshuayi šel ze hřiště a svoji šanci dostal Kevin Gameiro.

Minutu poté měl další šanci Lukaku, jehož našel centr u tyče Valencie, ale vybíhající Neto mu zmenšil střelecký úhel pro jeho pokus z voleje, a tak se kopal rohový kop, který Valencia ubránila.

Netopýrům jako by docházely síly, zatímco Manchester ještě posílil čerstvou krví, když Alexise v 76. minutě vystřídal Martial.

Pro podobný krok se rozhodl i hostující kouč. Proto v 78. minutě skončil Coquelin, za nějž naskočil do hry Carlos Soler.

Valencia si po dlouhé době připravila slibnou šanci až v 79. minutě. Rodrigo našel přesným pasem do vápna nabíhajícího Guedese, který sice mohl pálit z úhlu, ale ještě přihrával pod sebe, kde však byl jako první bránící hráč.

Poslední střídající v týmu Valencie byl Guedes, za nějž se dostal do hry Čeryšev.

V 85. minutě Piccini velmi zariskoval a vzal kosou Martiala přesně na pravém kraji velkého vápna, za což uviděl žlutou kartu. Pro střelu z úhlu se rozhodl Rashford, ale zvenku pouze otřel míč o břevno Netovy branky.

V 88. minutě Shaw z rohového kopu našel volného Lukaku, jenž naštěstí zamířil hlavičkou nad netopýří branku.

Rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby, ale ani ty nic nezměnily na konečném skóre 0:0.

TECHNICKÉ ÚDAJE

0. Manchester United: De Gea, A. Valencia ©, Bailly, Smalling, Shaw, Fellaini, Matic, Pogba, Rashford, R. Lukaku y Alexis Sánchez (Marthial, min. 76).

0. Valencia CF: Neto, Piccini, Garay, G. Paulista, Gayà, Kondogbia, Parejo ©, Coquelin (Carlos Soler, min. 78), Guedes (Guedes, min. 82), Rodrigo y Batshuayi (Gameiro, min. 73).

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)