Šlágr kola mezi Valencií a Barcelonou skončil remízou

Los Ché v neděli večer získali další do své letošní sbírky remíz. Tentokrát se díky Garayovi ve 2. minutě ujali vedení nad Barcelonou, která však ve 24. minutě vyrovnala. Netopýři následný tlak ustáli a druhý poločas už byl nuda. Zápas tak skončil 1:1.

1. POLOČAS:

Valencia hned v první minutě přešla do útoku, který vyústil v rohový kop. Ten zahrával Dani Parejo. Jeho centr na přední tyči pouze nešikovně tečoval hlavou Vermaelen a míč propadl před brankovou čáru až na volného Garaye, který uklidil míč do branky. Ve 2. minutě tak šla Valencia do vedení 1:0!

V 6. minutě mohli jít domácí do většího vedení. Guedes přesprintoval dva obránce a získal tak dlouhý centr, který následně posunul do vápna na Gameira, jenž přiťuknul zády k brance na Batshuayie. Tomu zpracování trvalo, ale nakonec vystřelil skákavý nebezpečný míč mezi dvěma obránci, který byl lehce těčován a jen těsně minul branku. Krátce po rohovém kopu se dostal  míči Kondogbia, jenž zamířil zpoza velkého vápna také těsně vedle tyče barcelonské branky.

Pro Valencii bylo však špatnou zprávou, že se Guedes zranil a v 11. minutě musel na hřiště Denis Čeryšev.

Tím však koncert Valencie nekončil. Čeryšev šel hned do akce. V pli hřiště mu míč elegantně přenechal Batshuayi. Čeryšev míč potáhnul po křídle a pak ho vrátil před branku na Gameira, jenž elegatněn sklepnul do náběhu Batsovi, který po zemi zamířil do náruče připraveného Ter Stegena.

Barceloně nebyla její situace lhostejná, ale zmohla se pouze na krátké přihrávky kolem pokutového území Valencie, zatímco další náznaky šancí domácí obrana spolehlivě zvládala likvidovat.

První zajímavější šanci hostí si vypracoval až ve 21. minutě Messi, který se osmělil na střelu z 20 metrů, která však mířila přímo do rukavic Neta.

Hosté se dožadovali o chvíli později penalty, když měl Gayá souboj se Suarezem o nakopnutý centr do vápna Valencie, ale dobrý herecký souboj hostujícího útočníka sudí nepřesvědčil.

Nakonec se dočkala ve 24. minutě i Barcelona. Suarez přiťuknul Messimu před vápnem Valencie míč nazpět do běhu a Messi zamířil přesně do dolního rohu branky – 1:1.

Hostujícímu týmu dodala branka dost sebevědomí a Valencia musela dlouhé minuty odehrát převážně na svojí polovině. Navíc Netopýři začali dělat laciné chyby v rozehrávce.

Netopýři se konečně ozvali ve 39. minutě. Gameiro doběhl vedle pokutového území Barcelony centr, který okamžitě adresoval ke značce pokutového kopu Čeryševovi, jenž ale míč napálil do obránce. Od něj se odrazil na Gayu, který z úhlu svoji dorážku napálil mimo branku.

Hra se pak vrátila na polovinu Valencie, kde se Barcelona opět dlouho pokoušela dostat do nějaké šance. Žádnou si však ani přes 2 minuty nastavení nestihla vytvořit, a tak poločas skončil 1:1.

Na konci 47. minuty Alba nešťastně odrazil míč před svým pokutovým územím do míst, kam mířil Čeryšev, jenž se odhodlal ke střele z hranice velkého vápna. Ta však mířila zhruba půl metru nad horní roh katalánské branky.

Na druhé straně se pokusil ve ztísněném prostoru mezi obránci na hranici velkého vápna vypálit Coutinho, ale poslal míč pouze do náruče připraveného Neta.

Druhý poločas pokračoval tak, jako končil ten první. Barcelona držela míč na polovině Valencie hledajíc skulinku v obraně Valencie.

V 75. minutě pak velikou šanci zmařil Gayá, jenž v poslední chvíli vypíchnul míč Countinhovi, jehož ve vápně Valencie našla přesná přihrávka, a jenž měl před sebou už pouze Neta.

Poslední domácí střídání se událo v 79. minutě. Kondogbia opustil travnatou plochu a prostor dostal Coquelin.

V 80. minutě si Messi ve vápně zpracoval centr na prsou a poté si potáhnul míč dva metry do prostru, načež však vystřelil pouze do boční sítě Netovy branky.

Daleko nudnější druhý poločas už nic velkého nenabídnul, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

1. Valencia CF: Neto, Piccini, Garay, G. Paulista, Gayà, Parejo, Kondogbia (Coquelin, m. 78), Carlos Soler, Guedes (Cheryshev, m. 12), Batshuayi y Gameiro (Rodrigo, m. 67).

1. FC Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Vermaelen, Jordi Alba, Busquets, Rakitic, Arthur (Rafinha, m. 88), Coutinho (Dembélé, m. 84), Luis Suárez y Messi.

GÓLY: 1-1. M. 1: Garay. 1-1. M. 23: Messi.