Z nudného zápasu v Bilbau si Valencia veze bezbrankovou remízu

Už to ani není nic překvapivého... Valencia opět remizovala. Tentokrát hrála na San Mamés v Bilbau. Zápas patřil k těm podprůměrným a příliš šancí nenabídnul, proto také skončil bez branek 0:0.

Už od první chvíle přitlačil Athletic Netopýry u jeho branky. První střelu ve 2. minutě obrana zablokovala, ale pak se k dorážce dostal Capa, jehož střelu však skryl v náručí Neto.

Po chvílích klidu se domácí začali okolo 10. minuty opět tlačit na valencijskou polovinu, avšak vez větších ohrožení branky. V 17. minutě mohl hlavičkou otevřít skóre Rudi García, kterého našel centr z přímého kopu ve vápně Valencie, ale on svojí hlavičkou pouze centr prodloužil do rukavic Neta.

Na druhé straně se vzápětí dostal po dobré nahrávce do náběhu do šance Batshuayi, který měl před sebou už jen brankáře Herrerína, na nějž vyslal velmi odfláknutou přízemní střelu, se kterou si gólman samozřejmě poradil.

V úvodu 25. minuty konečně hráli hosté nějakou souvislejší kombinaci okolo brankoviště Athleticu. Nakonec vzal na sebe otěže Kondogbia, jenž před velkým vápnem vypustil tvrdou střelu, která však o centimetry minula branku!

Pak ale následovalo pro diváky neatraktivní dvacetiminutové přetahování se o míč doplněné mnoha fauly, které ukončil až poločasovým hvizdem sudí Undiano Mallenco.

Druhý poločas začala Valencia s jednou změnou. Nastoupil do něj Gameiro místo Batshuayie, který měl na kontě již jednu žlutou kartu.

První šanci měli domácí v 58. minutě, kdy po centru z levého kraje vápna v poslední chvíli Gayá hlavičkou odklonil v malém vápně centr letící na Yuriho.

Na druhé straně v 62. minutě hosté předvedli pěknou akci mezi Parejem a Rodrigem na jeden dotek. Parejo si při náběhu do vápna vyměnil míč s Rodrigem, od nějž jej dostal zpět do náběhu ke značce pokutového kopu, kde už byl pouze brankář, ale ze strany k němu přiskočil obránce, který jej dost nevybíravě odstranil tělem, avšak sudí nepískal penaltu.

V 70. minutě se hostující kouč rozhodnul pro druhé střídání a na plac poslal Wasse za Carlose Solera.

Krátce poté se domácí nadechli k útoku. Nejprve centr Williamse našel Rica, jenž hlavičkou netrefil branku. Pak zpoza vápna jedovatou střelou přestřelil branku Raul Garcia.

V úvodu 78. minuty měl nejprve po přímém kopu zahrát rukou ve vápně jeden z domácích, ale penalta se napískala. Pak Gameiro hlavičkoval do břevna, načež míč sklepnul za branku Kondogbia, ale byl pískán ofsajd.

O dvě minuty později zkusil zpoza vápna vypálit Rodrigo, avšak minul branku. Na druhé straně to zkusil z úhlu Iňaki Williams, ale ani on se mezi tři tyče netrefil.

Na konci 86. minuty se protlačil ke střelecké pozici z úhlu Rodrigo, ale střela mu absolutně nesedla, a tak skončila v rukavicích Herrerína.

Rozhodčí nastavil tři minuty, v té poslední měli domácí přímý kop z pravé strany pokutového území, jenž našel Williamse, jenž si míč sklepnul a pak z voleje vypálil, ale Neto míč skvěle vyrazil, čímž uháli konečnou remízu 0:0.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Vezo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Batshuayi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Dříve jsem býval za remízu v Bilbau často i rád, ale letos je těch remíz už bohužel moc a je nutně potřeba přidat i nějaké tříbodové zisky a krom toho je Athletic jeden z mála týmů, který je v tabulce ještě pod náma, takže jsem doufal, že by se mohlo urodit. No, urodilo se devadesát minut fotbalové nudy. A to ještě klika, že Neto v nastavení vychytal Garciu, jinak jsme mohli rovnou prohrát. Obrana jakž takž, i když Athletic má očividně taky nejvíc problémů sám se sebou, takže tu defenzivu až tak neprověřil. V záloze zaslouží pozitivní slovo snad jen Kondogbia. No a v útoku pro změnu nikdo. Rodrigo vidět nebyl, Batshuayi ano, ale bohužel jinak, než by bylo potřeba, no a Gameiro to taky nevytrhl. Nejhorší bylo to obrovské množství zbytečných ztrát. Třeba Gabriel byl v pohodě, okolo něho žádný soupeř a mohl klidně rozehrát, ale stejně přihrávkou našel soupeře. A takových situací bylo vícero a od různých hráčů Los Che.

Co bych ale nejvíc řekl, že nefungovalo, tak to byl levý kraj zálohy. Já proti Coquelinovi nic nemám, vlastně ho mám i celkem rád, ale dneska se mi jeho pojetí hry levého záložníka moc nezamlouvalo. Na začátku tam sice obehrál (nevím jak se mu to vlastně povedlo) snad tři soupeře najednou a pak tam měl jeden super skluz, kterým zabránil rodící se šanci Athleticu, ale jinak? No nevím. Až moc se stahoval do středu a tak tam byl vlevo na vše sám Gaya a nebo bylo i několik situací, kdy šla do Coquelinova prostoru přihrávka, kterou však on z důvodu přílišného stažení do středu nemohl stihnout. Jestli to byla Marcelinova strategie posílení středu, tak se to moc neosvědčilo. V minulém kole hrál vlevo většinu zápasu Wass a přišlo mi, že se s Gayou dobře doplňovali a z té levé strany chodily do pokutového území Leganesu časté centry. Dneska jsem takové situace postrádal.

• Už se docela těším až se vrátím Santi Mina. Netvrdím, že je to hvězdný útočník, ale má dobrý odhad na to, kam se postavit.
    Parejo mohl rozhodnout zápas, ale místo toho, aby z první zakončil z malého vápna, tak radši chce si vymodlit penaltu.
    Jak píšeš Ruty.... v poslední minutě jsme mohli inkasovat. Naštěstí ten Gárcia trefil prostředek brány, kde stál Neto, ale jinak měl celou branku odkrytou. Takže trochu štěstí na závěr.
    Na levé straně se mi zatím nejvíce líbil Cheryshev, tak snad se brzy vrátí. Asi nejdůležitější zápas nás čeká s YB, tak snad se stihnou hráči vyléčit. Osobně doufám v EL, protože co bychom chtěli dělat v LM?
    V úterý nás čeká Copa Del Rey, tak se možná dočkáme Lata, Račiče, Kangina??? Přeci jen hraje proti týmu, co hraje stejnou soutěž jako tým Mestalla, tak proč je nevyužít?