Mina odvrátil pohárovou ostudu Valencie

Valencia se v úterý večer v rámci pohárového zápasu proti třetiligovému Ebru hodně natrápila, a to hrála většinu zápasu proti oslabenému soupeři. První půle kromě vyloučení domácího hráče nic nepřinesla. V té druhé šli domácí překvapivě do vedení a dvěma góly pak Valencii vysvobodil Santi Mina.

1. POLOČAS

Domácí tým se od úvodu bránil statečně a napadal fotbalisty v bílém. I proto se Valencia dlouho k ničemu prakticky nedostala. Naopak v 17. minutě se řítil k brance Valencie Victor García, jenž se zbavil skluzem napadajícího Wasse a až teprve ve vápně jej dalším skluzem odstavil od míče Murillo.

Až ve 23. minutě si Valencia vypracovala slibnou šanci. Míč mezi obránce dostal ve vápně Gameiro, který tvrtou střelou vypálil na skvěle zasahujícího gólmana Salva.

Ve 29. minutě uviděl domácí hráč Tiago druhou žlutou kartu v zápase (tentokrát za hru rukou) a sudí nekompromisně poslal borce v modrém do sprchy.

Na konci 36. minuty hlavičkoval po rohovém kopu Mina, ale míč tečoval nad břevno své branky bránící hráč.

Pěkný ťukes sehráli hosté ve 43. minutě, kdy po akci na jeden dotek po ose Gamiero-Kangin Lee-Mina, se ocitl poslední jmenovaný ve vápně soupeře svírán obránci. Na mokrém povrchu však nedokázal udržet míč a skončil na zemi.

2. POLOČAS

Do druhého poločasu zvolil kouč Marcelino střídání a stáhnul ze hry Gameira, jehož místo zaujal Batshuayi.

V 50. minutě napadaný Batshuayi ve vápně soupeře raději přiťukl míč pod sebe na Rubéna Veza, kterému ale vůbec nesedla následná střela bez přípravy.

Ke střele z kraje velkého vápna se na konci 56. minuty odhodlal Kangin Lee a jeho ambiciózní těsný pokus lehce otřel zvenku tyčku domácí branky.

V 62. minutě přišel šok pro Netopýry na centr z dálky naskočil ve vápně Valencie nepokrytý Amelibia a ačkoliv se Jaume po míči natahoval, míč zcela neodvrátil pryč a ten tak skončil v brance. Ebro šlo do vedení 1:0.

Následně se na scéně objevil Coquelin, jenž vystřídal Veza.

V 71. minutě Santi Mina nic složitého nevymýšlel, z křídla si okolo obránce potáhnul míč do pokutového území a technickou střelou k zadní tyči přenonal brankáře – 1:1.

Šanci otočit měl v 79. minutě Batshuayi, jenž svoji střelu uvnitř vápna poslal bez přípravy mimo branku.

Nakonec se ale Los Ché dočkali v 80. minutě a opět díky Minovi. Wass našel poblíž značky pokutového kopu Minu, a ten hlavičkou sklepnul míč k tyči – 1:2.

Jako poslední střídající v řadách hostů dostal na hřiště Blanco, jenž vystřídal Kangina Leeho, jenže zápasu to nijak nepomohlo, a ten tak skončil 1:2.