Valencia zabrala a porazila Young Boys 3:1

Valencia si konečně připsala výhru. V Lize mistrů porazila 3:1 Young Boys. První gól dal Mina, ale hosté vyrovnali. Do konce poločasu ale Mina opět vrátil Valencii vedení a v druhé půli navýšil stav Soler. Konec zápasu hosté dohrávali v deseti, avšak na skóre se nic nezměnilo.

1, POLOČAS

Už na konci první minuty měli domácí šanci, když Guedes dostal přiklepnutý míč na hranici vápna, odkud přízemní střelou prověři pozorného brankáře.

Ve 4. minutě sudí odpískali unikajícímu Rodrigovi ofsajd, když se řítil sám na branku. Jak ukázaly kamery, bylo pískáno sporně.

Naopak na druhé staně na konci 8. minuty lehkou střelou doprostřed branky zkusil pozornost Neta Hoarau, ale jeho pokous neměl šanci.

V 15. minutě se Mestalla dočkala první branky. Wass pěkně našel po křídle sbíhajícího Rodriga, jenž míč po zpracování poslal k bližší tyči, kde Soler pálil z úhlu, avšak trefil pouze vzdálenější tyč, od níž se míč ale odrazil na volného Minu, jenž zblízka sklepnul míč do prázdné branky – 1:0.

Na druhé straně mohl vyrovnat ve 25. minutě, kdy prolétl z pravého křídla centr přes celé vápno Valencie na zadní tyč, kde osamocený Assalé promáchnul z voleje naštěstí naprázdno.

Dost nevybíravým zákrokem ve 30. minutě zlikvidoval skluzem soupeře Gayá a mohl být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou.

Ve 37. minutě hosté nakonec vyrovnali. Při protiútoku, kterému předcházel neodpískaný faul na hráče Valencie, dostal Assalé přihrávku ve vápně, míč si přibrzdil a vypálil do dolního rohu domácí branky – 1:1.

Vedení Young Boys ale nevydrželo dlouho. Soler ve 42. minutě centroval ke značce pokutového kopu, kam seběhl Mina, jenž parádně sklepl míč ze vzduchu do branky – 2:1.

O dvě minuty později ale na druhé straně podobně centrovali domácí, tentokrát byl volný na zadní tyči Ngamaleu, ale on naštěstí z voleje pálil mimo branku.

Do druhé půle stáhli hosté z křídla Ngamaleuho a nasadili útočníka Sulejmaniho.

Ve 49. minutě si na centr ve vápně Valencie nejvýše vyskočil Hoarau, ale zadní tyč Netovy branky pouze minul.

Netopýři se dlouho nedostávali do vápna soupeře a stěží na jeho polovinu. Nakonec to vyřešil  56. minutě Soler, který přebral na polovině soupeře přihrávku do běhu od Rodriga, se kterou si to namířil do vápna a míst na volného Minu zvolil střelu z úhlu do vzdálenějšího dolního rohu branky. Gólman byl bez šance – 3:1.

První střídání na domácí straně přišlo v 68. minutě. Střelec obou branek, Santi Mina, byl vystřídán Kevinem Gameirem.

V minutě následující se pokusil překvapit střelou zpoza vápna Sanogo, ale míč poslal nad břevno Netopýří svatyně.

Druhým střídajícím na domácí straně se stal Guedes, jehož nahradil Ferran.

Hostům se situace ještě více zkomplikovala, když Coquelina trefil v souboji o míč do kolena Sanogo, za což byl poslán pod sprchy červenou kartou.

V 87. minutě šel na plac Rubén Vezo, jemuž uvolnil místo Wass.

V 93. minutě si ještě Gaimero povodil ve vápně obraánce a poslal míč na malé vápno Wassovi, ale ten zblízka poslal míč přímé na gólmana Ballmoose. Brzy poté byl zápas ukončen za stavu 3:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE

3. Valencia CF: Neto, Wass, Garay, G. Paulista, Gayà, Coquelin, Kondogbia (Ruben Vezo, min. 86), Carlos Soler, Guedes (Ferran Torres, min. 73), Rodrigo © y Santi Mina (Gameiro, min. 67’).

1. BSC Young Boys: Von Ballmoos, Mbabu, Lauper, Von Bergen ©, Benito, Sow, Sanogo, Fassnacht  (Nsame, min. 60), Moumi Ngamaleu (Sulejmani, min. 46’), Hoarau (Aebischer, min. 74) y Assalé.

Góly: 1-0, min. 14: Santi Mina. 1-1, min. 37’: Assalé. 2-1, min. 42: Santi Mina. 3-1, min. 56: Carlos Soler.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)