Valencia s přehledem porazila Rayo 3:0

Tým trenéra Marcelina splnil po reprezentační výhře svoji povinnost a porazil doma předposlední Rayo Vallecano 3:0. Valencia si tak připsala první domácí výhru v sezóně. Dvě branky dal Mina, třetí přidal Gameiro.

V úvodu 3. minuty se parádní tvrdou střelou k tyči z dvaceti metrů prezentoval Parejo, ale brankář skvělým skokem dosáhnul na míč a zkrotil jej v rukavicích.

Krátce poté to z úhlu zkusil dělovkou také Rodrigo, ale gólman Dimitrievski byl opět bezchybý.

Na druhé straně se hostům ve 14. minutě povedl pěkný útok na jeden dotek, který založil De Tomas. Stačila k tomu přihrávka do vápna za obranu a následné posunutí míče před brankáře na volného hráče. Pak by ale pískán ofsajd.

Valencii to ale nijak nerozhodilo a i nadále byla lepším týmem. Dlouhý nákop od Miny doběhl na polovině soupeře Guedes, jenž si pak míč potáhnul z levého křídla do vápna a z úhlu otestoval pozornost brankáře.

V 19. minutě domácím nevyšla malá domů a Dimitrievski musel míč doběhnout a před brankovou čárou jej chytil, ale pak mu vypadl z rukavic na volného Rodriga, jenž okamžitě posunul míč na Minu ale ten si zbytečně míč zamotal mezi nohama a nakonec o něj přišel. Na druhé straně brzy poté Advincula dostal ve vápně Valencie přihrávku přímo na nohu, ale míč po zemi vypálil pouze na Neta.

Ve 35. minutě se domácí nakonec dočkali. Rodrigo sklepnul hlavou dlouhý centr na zem, a to do míst, kam sbíhal Santi Mina, jenž si míč zpracoval a běžel sám na brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil – 1:0.

Ve 44. minutě sudí Rodrigovi odpískali nesprávně ofsajd, když Soler z pravé strany vápna našel svého spoluhráče, který z těsné blízkosti procedil míč přes vybíhacího brankáře, ale ten stejně skončil těsně vedle tyče branky Raya.

Valencia měla v úvodu druhé půle několik útočných pokusů, ale ohrožení branky z nich nakonec nebylo. Nakonec se zadařilo v 62. minutě. Brankář po rohovém kopu vyrazil střelu Paulisty přímo na Minu, který míč napálil okamžitě pod břevno. 2:0.

Za hosty se střelu z úhlu v 65. minutě připomenul De Tomas, ale Neto neměl problém jeho pokus vytěsnit. Další pokus po zemi vyslal ten samý hráč o minutu později, ale pro Neta to byla opět snadná práce.

Střelec Santi Mina byl v 67. minutě vystřídán a šanci dostal Gameiro. O čtyři minuty později sáhli domácí k dalšímu střídání a Guedese nahradil Ferran Torres.

Pěknou akci Netopýři sehráli v 76. minutě, kdy při protiútoku vyslal Gameiro na branku Rodriga, ten doběhnul s míčem až k brankáři a pak vrátil míč zpět před prázdnou branku na Gameira, který míč ve skluzu uklidil do sítě – 3:0.

Jako poslední střídající šel ze hry v 81. minutě Soler a za něj naskočil Rubén Vezo.

Hosté ještě zahrozili v 84. minutě ve velkém vápně se zjevil s míčem jeden z hostů a jeho následnou tvrdou střelu musel s problémy vykrýt Neto.

Druhou žlutou kartu si v 88. minutě připsal hostující Advíncula a oslabil tak svůj tým. Na skóre se ale už nic nezměnilo a Valencia tak může slavit výhru 3:0.

TECHNICKÉ ÚDAJE

3. Valencia CF: Neto, Wass, G. Paulista, Diakhaby, Gayà, Coquelin, Parejo, C. Soler (Ruben Vezo, min. 80), Guedes (Ferran, min. 70), Rodrigo y Santi Mina (Gameiro, min. 66).

0. Rayo Vallecano: Dimitrievski, Advincula, Amat. Gálvez, Álex Moreno, G. Imbula, Santi, Pozo (Bebé, min. 57), Trejo (A. Alegría, min. 72), Embarba (Álvaro, min. 52) y R.D.T.

Goles: 1-0, min. 34: Santi Mina. 2-0, min. 61: Santi Mina. 3-0, min. 75: Gameiro

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)