Valencia Sevillu přehrála, ale nakonec je z toho pouze remíza

Valencia odehrála proti Seville velice dobrý zápas, ale nedokázala využít svých šancí. Naopak soupeř z minima vytěžil maximum, když v druhé půli skóroval Sarabia. V nastaveném čase alespoň srovnal Diakhaby, a tak se oba týmy dělí o body za remízu 1:1.

1. POLOČAS:

Valencia měla už ve 2. minutě dvojí šanci skórovat. Parejův centr z přímého kopu sklepnul hlavou na branku Garay, ale Vaclík vytáhl skvělý zákrok. Nicméně míč se odrazil na volného Minu, a ten dorážel zblízka do branky, ale Vaclík i proti němu vytáhnul úspěšný zákrok vsedě.

První pětiminutovku uzavřel parádním trikem Soler, když si obhodil obránce a z hranice velkého vápna vypálil ostře na branku, ale trefil pouze ruku obránce. Ačkoliv hra rukou byla naprosto zřejmá a sudí ji pozdě zkoumal skrze VAR, stejně odmítl pískat pokutový kop.

Hosté následně na několik minut zklidnili hru a začali držet míč, ale bez ohrožení Netopýrí branky, jelikož obranná čtveřice Valencie pracovala dobře a dokázala vždy zasáhnout včas, nebo v poslední chvíli.

Ve 28. minutě se Parejo dostal k míči a ze střední vzdálenosti přízemní střelou k tyči prověřil pozornost Vaclíka, který však se střelou neměl problém.

Netopýři se od té doby až do poločasu vícekrát přiblížili k hostující brance, jenže vždy to dopadlo tak, že brankáře Vaclík vyvázl z celé situace bez práce.

2. POLOČAS:

Už v první minutě druhé půle si odražený míč ve velkém vápně sklepnul Soler a přízemní střelou zaměstnal Vaclíka, který však byl opět včas na svém místě.

V 52. minutě si ve vápně Valencie potáhnul míč mezi dva obránce Sarabia a poté vyslal skákavý míč, který však přímo zamířil do náruče Neta.

Mestalla se dočkala prvního gólu v 55. minutě, kdy Garay odrazil centrovaný míč, jenž dopadnul ve vápně na nohu Ben Yedderovi, a ten jej sklepnul do malého vápna, kam si naběhl Sarabia a nikým nehlídán na jeden dotek sklepnul míč za záda Neta, 0:1.

V 60. minutě domácí poprvé střídali. Čeryšev šel do hry místo Guedese. Následně Paulistu postihly bolesti, a tak musel kouč Marcelino nečekaně střídat v 64. minutě a do hry za něj poslal Diakhabyho.

V 64. minutě Soler vypálil ve velkém vápně z úhlu, ale střela byla nepřesná a tečovaná od obránce.

Šanci navýšit vedení měl v 68. minutě Banega, který vyslal zpoza velkého vápna tvrdou střelu k tyči, kterou musel hbitým skokem zlikvidovat Neto.

Třetím střídajícím v řadách Valencie byl v 69. minutě Santi Mina, za nějž přišel na hřiště Michy Batshuayi.

Od té doby však hráči Sevilly často padali před svojí brankou a zdržovali hru. Až v 82. minutě viděla Mestalla pěknou šanci, kdy Čeryšev z levého okraje vápna poslal skákavý míč na vzdálenějši tyč, kde na něj jen těsně nedosáhnul Wass.

V 83. minutě Rodrigo doběhl centr v levé části pokutového území, odkud posílal přihrávku do malého vápna, ale trefil pouze ruce padajícího obránce. Samozřejmě opět nebyla pískána penalta.

Těsně poté měl šanci na zvýšení André Silva, jenž při protiútoku dostal do náběhu nahrávku, po které si obešel Neta, ale přes bránícího Wasse nastřelil pouze tyč domácí branky.

V 88. minutě Čeryšev opět centroval z prostoru levého křídla. Tentokrát ve vápně našel hlavu Rodriga, které ale přestřelila branku Sevilly.

Druhá minuta nastaveného času přinesla gólovou radost pro domácí, když přímý kop zahrál centrem Parejo a střídající Diakhaby byl u míče dřív, než vybíhající Vaclík a hlavou jej tak dopravil do branky soupeře. Zápas byl díky tomu následně ukončen za stavu 1:1.

TECHNICKÉ ÚDAJE:

1. Valencia CF: Neto, Wass, G. Paulista (Diakhaby, m. 63), Garay, Gayà, Coquelin, Parejo ©, Carlos Soler, Guedes (Cheryshev, m. 61), Rodrigo M. y Santi Mina (Batshuayi, m. 69).

1. Sevilla FC: Vaclík, Mercado, Kjaer, S. Gómez, Promes, Sarabia, Banega, Vázquez (Amadou, m. 76), Escudero ©, Ben Yedder (Muriel, m. 84) y André Silva.

Góly: 0-1. M. 55: Sarabia. 1-1. M. 92: Diakhaby.