O výhru v Eibaru připravila Valencii smolná penalta

Valencia si i přes vícero zajímavých šancí odváží z Eibaru pouze bod za remízu 1:1. V první půli šli Netopýři do vedení, ale poté nešťastně zahrál rukou před svojí brankou Gayá a domácí z penalty vyrovnali.

1. POLOČAS

Eibar byl od úvodu týmem, který řídil hru a držel míč, zatímco Valencia byla zalezlá na své polovině a pravidelně nepřesnými přihrávkami ztrácela míč ve středu pole. V 9. minutě pak vyslal první střelu na branku Netopýrů z ostrého úhlu Charles, ale jeho tvrdou dělovku naštěstí Neto při pohotovém skoku k tyči vyrazil.

Na druhé straně zakončoval v 11. minutě střelu z úhlu od kraje velkého vápna Čeryšev, ale jeho pokus si to zamířil nad břevno domácí branky.

Další tvrdou střelu musel Neto likvidovat ve 13. minutě. Tentokrát se jednalo o střelu pod břevno ze střední vzdálenosti. Stejně dopadnul v 15. minutě i přímý kop domácích.

Na začátku 21. minuty mohl Valencii poslat do vedení Rodrigo, jemuž poslal do vápna míč nad zemí Čeryšev a Rodrigo střílel z voleje do dolního rohu, ale brankář Riesgo skvělým zákrokem špičkami prstů vytěsnil míč mimo tři tyče.

Riesgo musel zachraňovat svůj tým podruhé ve 26. minutě, kdy si Rodrigo předkopl míč k postranní čáře na polovině soupeře, pak si obhodil obránce a pokračoval k brance, kde přiťukl míč za obránce do míst ve vápně, kam si seběhnul Mina, jenž následně měl před sebou pouze brankáře, ale napálil míč pouze do něj.

Netopýři se však dočkali ve 29. minutě, kdy Wass centroval z pravého okraje velkého vápna, míč propadnul okolo přední tyče a Minovy natahující se nohy až na zadní tyč, kde jej dobíhající Rodrigo sklepnul do odkryté branky, 0:1.

Ve 32. minutě se Rodrigo tentokrát ocitnul v roli nahrávajícího, když na levém okraji velkého vápna přešel přes obránce a před branku nahrávkou vybídnul Čeryševa, který ale v zajímavé pozici vyslal míč až do horních pater tribuny.

Valencia dohrávala závěr poločasu s klidem a zatažená na své polovině.

Obránce Paulistu postihly svalové problémy, což znamenalo ve 42. minutě první střídání na straně Netopýrů a do hry tak naskočil Diakhaby.

Na konci poločasu špatně našlápnul Coquelin a i on musel být sřídán. Do hry tak šel Piccini, jenž šel na pozici pravého beka, odkud se Wass posunul na pozici vystřídaného Coquelina.

2. POLOČAS

Nepříjemnost pro Valencii přišla v 55. minutě, kdy sudí po poradě s videorzhodčími uznal pro domácí penaltu. Stalo se to při centru do pokutového území Valencie, kdy se míč těsně za čárou vyznačující pokutové území, otřel o ruku Gayi. Nařízený pokutový kop proměnil doprostřed branky Charles – 1:1.

Krátce poté však mohl opět poslat do vedení Rodrigo, jehož našel centr do malého vápna, jenže útočník Valencie poslal míč hlavou nad branku.

V 62. minutě to domácí zkusili střelou zpoza velkého vápna, ale Neto byl včas na svém místě, aby střelu zkrotil ve svých rukavicích. Stejně dopadnul v 65. minutě i přímý kop, který obletěl hradbu z hráčů Valencie a zastihnul na půl cesty k tyči připraveného Neta.

Santi Mina se v 73. minutě mohl dostat do zakončení, když jej ve vápně našla přesná přihrávka, ale byl přidržen protihráčem, jenž byl příčinou jeho následného pádu k zemi. Rozhodčí se ale zákrokem odmítl zabývat.

V úvodu 80. minuty po údajném faulu Rodriga na Orellanu přišel přámý kop, který trefil břevno Netovy branky!

Jako poslední střídající se dostal do hry v 82. minutě Ferran, jemuž místo na hřišti uvolnil Čeryšev. Krátce poté centroval z levého kraje hřiště do vápna Gayá a našel hlavu Wasse, který však poslal míč mimo branku.

Až v 92. minutě měli hosté další zajímavou šanci, když odražený centr před pokutové území Eibaru doběhnul Parejo, jenž okamžitě tvrdě vypálil, avšak doprostřed branky do náruče Riesga.V posledních sekundách zápasu ještě domácí zahráli přímý kop, ale ani z toho nepadnul gól, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.