The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V posledním utkání připadá v úvahu pouze výhra

V posledním utkání připadá v úvahu pouze výhra


Úplný závěr letošní části sezóny nadešel. Poslední utkání Netopýru proběhne v neděli v pravé poledne. Výhra jeden před Vánoci by určitě potěšila všechny fanoušky Valencie. Los 17. kola přidělil toho nejslabší možného soupeře. Huesca je totiž poslední v tabulce, a navíc se utkání odehraje doma na Mestalle.

 Z valencijského tábora

Ze dvou posledních utkáních se přičetly dva body za dvě remízy. Jednalo se o srovnání stavu na konci utkání proti Seville a neudržení vedení v Eibaru. Za takové výkony Netopýrům náleží 14. příčka a přední místa v tabulce se nadále oddalují. Bilance 3 výhry, 10 remíz, 3 prohry přinesly pouze 19 bodů, což je 4 body od sestupových pozic. Vyrovnané skóre 13:13 stále svědčí o tristní produktivitě týmů. Opět se jedná o stav, který je nejhorší v celé lize. Dokonce i poslední Huesca vstřelila o branku více.

Rozsáhla marodka bude limitující pro výběr hráčů. Bude chybět v obraně Paulista, jehož skolily problémy, které se táhly už od utkání se Sevillou. Navíc novinkou je, že Murillo míří do FC Barcelony, takže v případě potřeby již nebude k dispozici. K dispozici tedy je Garay a Diakhaby, kterým bude krýt záda Vezo. Na soupisku se vrátil Lato po zraněný utrženém proti Manchesteru United.

V záložní řadě budou chybět hned tři důležití hráči. Guedes kvůli pooperační rekonvalescenci a dále Kondogbia a Coquelin. Netopýři tedy budou muset hrát bez defenzivního štítu. Jako logickou volbou se jeví vyplnění této vzniklé mezery Wassem. Ovšem na soupisce se objevil Uroš Račič, který byl letos poprvé nominován pro ligový zápas. Jedná se zrovna o defenzivního záložníka, ale v základní sestavě se spíše neukáže. Na soupisku se dostali také Ferran a Kangin Lee. V případě, kdyby byl Soler přesunut na střed zálohy, otevřelo by to možnost pro tyto dva mladé hráče.

V útoku platí to stejné jako v minulém utkání. Gameiro je stále na marodce, takže zůstává volba mezi třemi obránci. Jelikož Batshuayi si hledá nové angažmá, tak to znovu vypadá na dvojici Rodrigo a Santi Mina. Pouze pro zajímavost – Rodrigo skórující v minulém utkáni čekal na gól zhruba 1500 minut. Santi Mina se neprosadil ani jednou za posledních pět utkáních.

Z tábora soupeře

Absolutní nováček nejvyšší španělské soutěže Huesca nezažívá pří debutu žádnou slávu. Spíše to vypadá, že tento malý klub sídlící nedaleko Zaragozy se vrátí rychle o ligu níže. Vstup do nové ligy nebyl špatný. Hned v prvním utkání zvítězili na půdě Eibaru a následně ještě uhráli remízu s Athletic Bilbabem. No, ale poté poznali sílu a kvalitu Barcelony, která jim nasázela 8 banánu a od té doby Huesca prohrává jedno utkání za druhým. Nejedná se už o žádné velké prohry, například proti Realu Madrid dostali pouze jeden gól. Na svém kontě mají celkem 8 bodů, jelikož dokázali uhrát alespoň pár remízových výsledků.

Pří pohledu na soupisku nenajdeme žádné velká fotbalová jména. Jako zajímavost bychom mohli uvést hráče Juanjo Camacho. Kapitán týmů vede tým už více než deset let a ve 38 letech se mu teprve nabídla možnost si zahrát proti velkým fotbalovým hvězdám. Bohužel kvůli zranění v letní přípravě chybí skoro celou podzimní část sezóny.

Vzájemné zápasy

Bohužel nemůžeme napsat o tom, jaké proběhly předchozí zápasy těchto dvou klubů, jelikož se jedná o první sezónu Huescy v La Lize. Navíc se ani nikdy nestalo, že by se tyto dva kluby setkali v poháru Copa del Rey, takže se bude jedna o absolutní premiéru.

Základní informace

Valencia CF - SD Huesca; 17 kolo La Ligy 2018/2019; sobota 22. prosince 2018 ve 12:00

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Gaya, Diakhaby, Garay, Piccini, Cheryshev, Parejo, Wass, Soler, Rodrigo, Mina

Huesca: Jovanovič, Pulido, Etxeita, Insua, Miramon, Ferreiro, Gomez, Reviera, Melero, Avila, Cucho

 

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

No automatic alt text available.

 

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.