The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Proti Alavesu by si mohl zahrát Lato, Ferran, Kangin Lee i Račič

Proti Alavesu by si mohl zahrát Lato, Ferran, Kangin Lee i Račič


Vánoční přestávka je u konce. Vracíme se zpátky do normálního režimu. Fotbalová sezóna pokračuje 18. kolem, ve kterém se bude bojovat o další body. Dalším soupeřem Netopýrů bude Deportivo Alaves, které si letos vede velmi dobře. Utkání začne v sobotu od 16:15.

 Z valencijského tábora

Postavení Netopýrů v tabulce se zajímavě změnilo. Důvodem jsou téměř minimální bodové rozestupy většiny týmů ve středu tabulky. Když v posledním zápasu proti poslední Huesce zachránil Netopýry gólem Piccini v poslední minutě, tak zisk tří bodů zapříčinil raketový postup až na 8. pozici v tabulce. Pochopitelně jakékoliv další zaváhání může způsobit opět hluboký propad.

Jestliže chce Valencia pomýšlet ještě na kvalifikování se do pohárové Evropy musí vyhrávat všechny důležité zápasy. V sobotu se bude konat právě jeden z nich, jelikož Alaves drží 5. místo s náskokem šesti bodů. To znamená, že pokud by se Netopýrům podařilo zvítězit, tak by se náskok ztenčil pouze na tři body, takže Alaves by byl takzvaně „na dostřel“.

K touženému vítězství nebude lehká cesta, jelikož chybí několik důležitých hráčů. V obraně kvůli akumulaci žlutých karet bude chybět Gaya a vypadá to tedy na čtveřici Picccini, Garay, Paulista, Lato v obranné řadě. V záložní řadě to bude o poznání těžší. Vykartovaný je Soler a zranění jsou Coquelin, Kondogbia a Guedes. Proto se na soupisku dostal i Kangin Lee a Uroš Račič. Nejvíce pravděpodobné je nastoupení v záloze ve složení Cheryshev, Parejo, Wass, Ferran s tím, že v průběhu zápasu by se mohli objevit hráči záložního celku.

Dalším faktorem, proč by mohli tito mladí hráči z rezervy nastoupit je přechozená nemoc dvou útočníků. V průběhu týdne tréninky vynechal jak Batshuayi tak i Gameiro, ale na soupisku je nakonec trenér Marcelino. Nechme se překvapit, jak všechno trenér Netopýrů promyslí a jací hráči dostanou šanci bojovat o body proti Deportivu.

Z tábora soupeře

Deportivo Alaves předvedlo vynikající start do sezóny, ale v pozdější fází podzimní části začaly výsledky už pokulhávat. Od desátého kola přišlo několik proher a remíz, což zapříčinilo propadl z druhého na páté místo v tabulce. V posledním utkání proti Realu Sociaded přišlo po delší době konečně vítězství, které zajistil pouze jedním gólem Calleri.

Stejně jako Netopýří ani Babazorros nemají nijak vysokou střeleckou produktivitu. Doposud se jim podařilo nastřílet pouze 19 branek. Jedinou vysokou výhru zaznamenali proti Vallecanu, kde nastříleli 5 branek. Jinak se jedná často o zápasy, kde rozhoduje pouze jedna branka.

V příštím týdnu se bude konat také další kolo Copy del Rey. Deportivo již bylo vyřazeno v předešlém kole, a tak nebude trenér muset přemýšlet nad rozložením sil svého mužstva. Přemožitelem se stala Girona, která na konci odvetného zápasu vstřelila dvě branky, což je posunulo do dalšího kola v turnaji.

Deportivo Alavés bychom mohli označit za méně movitý klub a přes léto neproběhl hodně přestupů. To je možná výhoda, jelikož hrají stejní hráči jako loni, kteří jsou už sehraní. Už čtyři roky střeží bránu Fernando Pacheco, který je absolutní jedničkou v týmu. V obraně je odchovanec Aguirregabiria, dále Laguardia nebo Duarte. V záloze dlouholetý hráč Manu Garcia. V útoku nově Jonahtan Calleri, který přestoupil z Las Palmas a momentálně je střeleckým lídrem týmu se 4 góly.

Vzájemné zápasy

Deportivo Alaves není stálým členem nejvyšší fotbalové soutěže ve Španělsku. Do La Ligy se vrátilo po deseti letech v roce 2016. Od té doby proběhly čtyři vzájemné ligové utkání a jednou se potkaly v poháru Copa dely Rey. Zajímavé je, že pět zápasů skončilo jednobrankovým výsledkem 2:1. Z čehož třikrát tento výsledek hrál do karet Valencii a dvakrát Deportivu. Poslední nezmíněné šesté vzájemné utkání je zároveň i poslední vzájemné utkání. To proběhlo v březnu 2018 na Mestalle, kde domácí zvítězili rozdílem 3:1.

Základní informace

Depotivo Alaves – Valencia CF; 18 kolo La Ligy 2018/2019; sobota 5. ledna 2019 ve 16:15

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Lato, Paulista, Garay, Piccini, Cheryshev, Parejo, Wass, Ferran, Rodrigo, Mina

Deportivo: Pacheco, Duarte, Maripan, Lagurdia, Navarro, Johy, Wakaso, Pina, Sobrino, Celleri, Gomez

 

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

Pro aktivní tipéry Tipsport jsou všechny přenosy dostupné zdarma. Navíc po registraci získáte 150 Kč zdarma na první sázky + bonus 50 000 Kč. (Hráči ze Slovenska získají 15 eur + 4000 eur).
Pro sledování živých přenosů se nejdříve zaregistrujte >> REGISTROVAT