Valencia si veze z Gijónu ostudnou prohru

Zní to drsně, ale je to fakt – Valencia už nedokáže porazit ani soupeře z druhé ligy. Tím jí byl v úterý večer Sporting Gijón v rámci španělského poháru. Bídná obrana Netopýrů a neefektivní útok znamenají výhru domácího Sportingu 2:1.

Už v druhé minutě Parejo vypíchnul rozehrávku před pokutovým územím domácích a rovnou na Batshuayie ke značce pokutového kopu. Překvapený belgický útočník nakonec zkusil obejít brankáře, ale míč si při tom zpracovával tak krkolomně, že jej stihnul ještě doběhnout obránce a postarat se o to, aby Batshuayi nezakončil.

Po chvilkách oťukávání se po sraženém centru dostal odražený míč do vápna Valencie na Péreze, který ve snaze skórovat nůžkami míč sice minul, ale pak se míč stejně odrazil od obránce a opět k Pérezovi, jenž hned sklepával míč ze vzduchu na branku, ale míč netrefil ideálně, a tak nakonec Jaume nemusel zasahovat.

Poprvé o sobě dal vedět ve 12. minutě Kangin Lee, když Gayá z křídla proniknul na levé okraj vápna, a pak pod sebe nahrál Kanginovi, který ale míč napálil tak, že šel přímo do náruče gólmana Daniho.

Další minuty patřily Valencii, která držela míč na polovině Sportingu a pokoušela se „prokousat“ do pokutového území soupeře.

Nakonec to ale byli domácí, kdo se dostal k zakončení. Po rohovém kopu se odrazil v malém vápně míč na Babina, jenž přiťuknul míč lépe postavenému spoluhráči, který jej však odpálil až na tribuny.

Netopýři ale uštědřili horké chvilky soupeři ve 25. minutě, kdy pronkající Kangin Lee z křídla posunul míč více před branku, kde nehlídaného Gameira vychytal dobrým zákrokem gólman Dani. Domácím se podařilo míč dostat po této akci pouze na hranici velkého vápna, kde jej již zachytil Soler, jenž jedovatou střelou těsně minul branku.

Studená sprcha ale přišla na druhé straně. Ve 34. minutě si po dlouhém nákopu poradil s Vezem na kraji hřiště Sousa, jenž centroval ke značce pokutového kopu, kde si nikdo trestuhodně nehlídal Noblejase, a ten sklepnul míč za bezmocného Jaumeho. Zaspal především Daikhaby, přes nějž centr dopadl na kopačku soupeře. Domácí tak šli senzačně do vedení.

Navýšení vedení mohlo přijít ve 38. minutě, kdy ale Pablo Perez na hranici malého vápna hlavičkoval nepřesně a ještě k tomu fauloval.

Ve 45. minutě muselo dojít na použití technologie VAR, kdy Parejo vypálil zpoza velkého vápna tak, že se míč odrazil od spodku břevna těsně za čáru, a pak odskočil zpět do hry na volnéh Gameira, který ještě hlavou sklepnul míč do sítě. Jak ukázal VAR, již první střela Pareja byla gólová, díky čemuž se tak šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhého dějství již nezasáhnul Batshuayi kterého se rozhodnul kouč Marcelino nahradit Rodrigem.

Sporting začal aktivně v druhé půli. Nejprve musel zasahoval Jaume. Jimenez si totiž parádně stáhnul míč a položil si obránce, načež následně z úhlu prověřil hostujícího brankáře. Na konci 48. minuty pak přišla další střela, když si ve vápně udělal místo ke střele Noblejas, ale jen těsně minul zadní tyč, zatímco Jaume na míč ani nestihnul dosáhnout.

Valencia se nedokázala dostat do žádné zajímavé šance a byl pro právě Sporting, kdo v druhé půli kontroloval utkání.

Svěží krev přinesl Marcelino druhým střídáním pouze na pravý kraj obrany, kde Wasse nahradil Piccini.

Konečně se zajímavou šancí přišli Netopýři v 71. minutě, kdy na jeden dotek dostal do vápna za obranu míč Kangin Lee který jej okamžitě z levé strany vápna vracel pod sebe na Gameira, kterému míč vypíchnul obránce tak, že ještě Gameiro stihnu druhý pokus – nůžky zády k brance, kterou ale přestřelil.

Na druhé straně pak podcenil v 73. minutě rohový kop brankář Jaume. Míč totiž přímo z rohového kopu zamířil do branky a Jaume vleže nakonec míč vyrazil z brankové čáry přímo před sebe, kde byl naštěstí Vezo, jenž odpálil míč do bezpečí.

Na obou stranách najednou bylo dost živo. Za Valencii se na konci 76. minuty dostal po centru z rohového kopu do zakončení hlavou Rodrigo, ale míč poslal pouze nad branku.

Domácí publikum nastartoval v 80. minutě Blackman, jehož našel kolmý centr do zahuštěného pokutového území Valencie. Nepokrytý blackman byl navíc u míče dřív, než vybíhající Jaume a hlavou pak poslal domácí opět do vedení, tentokrát 2:1.

Valencia si po tomto gólu jako poslední střídání připravila Denise Čeryševa, coby čerstvou ofenzivní posilu za Kevina Gameira.

Až v poslední pětiminutovce začala Valencia bojovat a hrát. Díky tomu vytěžila rohový kop, který na konci 89. minuty našel hlavičkujícího Picciniho který však minul branku. K dalším zvratům už nedošlo a zápas tak skončil 2:1.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Vezo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Batshuayi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• Diakhaby diky, ale už stačilo je čas jít míchat drinky na střídačku. Poslední dva zápasy totální podprůměr *38**38* . To už aj Ruben Vezo odehrál lepšího stopera než Diakhaby.

• Diackhaby akoby prechádzal akousi krízou *6*... Až také zlé výkony nemal... *14*

• Každý jeden zápas ako cez kopirák. Medzihra celkom v pohode ale všetko ostatné otras. Zakončenie ako vždy úplne mizerné, ale to už je docela známa vec. Taký nový trend v hre čo som si všimol je tragické bránenie pri centrovaných loptách z kraja. Dostali sme z toho 2 góly dnes a aj 2 góly proti Alavésu. Obrancovia sú tragický v súbojoch 1v1 a odkopávanie z prvej im tiež moc nejde. Toto ani nie je Marcelinova chyba pretože ten systém hry nie je zlý, len jednoducho je tam veľa individuálnych failov ktoré je možné vidieť snáď len vo Valencii...
    Ľavá strana Kang In a Gaya fungovala celkom dobre, pravá strana naopak neviditeľná.
    Jednoducho ďalší zápas kde sme mohli pohodlne vyhrať ak by sme využili tutovky ale my sme namiesto toho dostali úplne trápne góly a posadili súpera na koňa. *2* Proti nám hrajú všetci ako bohovia

• V odpovědi na: netopier

Valencia od začiatku zápasu, nie len od tohto, ale väščinou hrala svižne a snažila sa tlačiť *4* . Vytvorila si pokusy a i gólové šance, hrala dopredu i dozadu fajn. *4* Ale potom prišlo to známe: NEDÁŠ - DOSTANEŠ *26* . A to v prípade Valencii platilo mnohokrát a i v tomto zápase proti Sportingu, alebo proti Alavésu a podobne... *34* Potom Valencia hnala a snažila sa vyrovnať pričom vznikali chyby, s ktorými avšak treba rátať no *14* .
    Ale čo neviem pochopiť sú druhé polčasy Valencie *10* . Akoby vymení! *2* A nie je to prvý raz. Akoby sa mi nechcelo, či mali pocit, že vyhrávajú... Ani sám neviem. Skôr obrana ako útok.
    Čo sa týka trénera... A je to i z časti pravda no, ale i nie. Macelinov systém nieje zlý. Ale na druhú stranu, je to on kto priviedol alebo inak povedané si vyžiadal hráčov do týmu. A kto vedel, že budú hrať takto? *37*
    Tá ľava strana áno, z nej sa to len prášilo *9* Celkom dobrá kombinácia, ale Kang sa má ešte čo učiť *13* A ako by zakričal spevák Kuko z Horkýže Slíže: Prava stana čo je s vama? Ferran a Wass nie je dobrá kombinácia. Čím viac, tím ďalej si myslím, že Ferran je vhodný adept ako náhradník. A Wassove výkony u mňa klesajú. Čim dlhšie hrajú, tím viac ma jedujú *7* (môj názor)
    A ešte nechápem, prečo dal Cherysheva tak neskoro do hry? *10* Keď trebalo oživiť hru. Hoc mal dať dvojité striedanie *24*

• V odpovědi na: Harakant