The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Marcelino proti Valladolidu bude bojovat na tenkém ledě

Marcelino proti Valladolidu bude bojovat na tenkém ledě


V dalším kole španělské ligy na sebe narazí dva nejméně produktivní týmy této sezóny. Na Mestallu dorazí Valladolid. Jedná se o posledního soupeře, se kterým Netopýři ještě nehráli. V posledních dnech se mluvilo o ultimátu, které Marcelino dostal, ale on sám na páteční tiskové konferenci jeho existenci popřel. Jak to všechno dopadne, budeme moct sledovat v sobotu od 16:15.

Z valencijského tábora

Dvě porážky z posledních dvou zápasů, které skončily shodným stavem 2:1 z pohledu soupeře, měly údajně zapříčinit jednání ze strany klubu. Podle zpráv měl trenér Marcelino z následujících třech zápasů uhrát alespoň sedm bodů, aby zachránil svoje současné místo. Avšak na páteční tiskové konferenci trenér pronesl, že žádné ultimátum neexistuje.

Doposud Los Che má na svém účtu pouze 22 bodů a vyrovnané herní skóre v poměru 16:16. Výchozí situace není jednoduchá a výhledy ve výběru hráčů jsou podobné těm posledním. Na marodce zůstává několik důležitých hráčů. Dobrou zprávou je, že z marodky se vrací alespoň Francis Coquelin, který by měl nastoupit, ale podle slov Marcelina to nebude na plných 90 minut.

Do nominace se nevešel Batshuayi, u kterého se očekává brzká změna zaměstnavatele. Dále se na sestavu nevešel Uroš Račič, který je navíc také spojován s možných přestupem. Neuvidíme ani Diakhabyho, který posbíral už pět žlutých karet, takže musí jedno utkání vynechat.

Očekáváme, že Marcelino sestaví potencionálně nejsilnější sestavu a na odvetný zápas v Copa del Rey pošle méně preferované hráče, jelikož španělský pohár není momentální prioritou. Na zadních pozicích se nabízí klasické složení, tedy v bráně Neto a předním čtveřice Piccini, Paulista, Garay a Gaya. Záložní řada by mohla být ve složení Cheryshev, Parejo, Coquelin, Soler. A na závěr útočná dvojice Rodrigo a Santi Mina.

Na soupisce dále je Jaume, Vezo, Lato, Wass, Ferran Torres, Kangin Lee a Gameiro. Na závěr ještě malá zmínka o našel korejském talentovi. Na poslední tiskovce Marcelino uvedl, že Kangin Lee sice je na soupisce, ale není tady proto, aby tým spasil, ale proto, aby popřípadě pomohl. Znamená to snad, že už dopředu je rozhodnuté, že se Lee v sobotu na hřiště vůbec nedostane a zahraje si pouze v odvetě Copy del Rey?

Z tábora soupeře

Real Valladolid se po čtyřech letech vrátil zpátky do nejvyšší španělské soutěže, kde prožívá takovou obvyklou sezónu. Když se podíváme zpětně na konečná postavení v tabulce v předešlých ročnících, tak zjistíme, že pouze zřídka se Valladolid umístil v první desítce. Většinou se jedna pouze o boj o přežití mezi nejlepšími španělskými kluby.

Na začátku sezóny se stal novým majoritním vlastníkem klubu bývalý skvělý útočník Ronaldo (Brazilec). Blanquivioletas mu zatím asi moc radosti nepřinesli, jelikož momentálně drží 14. příčku v tabulce. Produktivita je stejně špatná jako u Netopýrů a mají vstřeleno pouze 16 branek, kdežto inkasovaných o čtyři více. Na konto posbírali o jeden bod méně, tedy 21 bodů po odehrání 18 kol.

Na venkovních hřištích se Valladolidu daří. Z devíti venkovních utkáních prohráli pouze dvakrát a posbírali celkem 13 bodů. Zajímavým tahem je posílení během léta. Poté, co klub postoupil o ligu výše zajistil si šest hráčů na hostování a všechny tyto posily jsou útočníci. Respektive tři hrotoví útočníci a tři křídelní útočnici. Tento tah se příliš nepovedl, jelikož jak bylo zmíněno výše, tak produktivita je velmi slabá. Na druhou stranu obrana je solidní a doposud dovolila soupeřům skórovat pouze dvacetkrát, což je stejné číslo, jako které můžeme vidět u první Barcelony.

Vzájemné zápasy

V posledních čtyřech sezónách se kluby spolu utkat v lize nemohly a ani los pro pohár Copa del Rey nevylosoval tuto dvojici. Poslední vzájemný zápas tedy proběhl na jaře roku 2014. Historicky se Netopýrům proti soupeři z Castile velmi dařilo, jelikož z posledních vzájemných třinácti utkáních prohráli pouze jednou. Zbylé utkání skončili sedmkrát ve prospěch Los Che a pětkrát remízovým výsledkem. Na Mestalle byli Netopýři naposledy poražení v roce 2003.

Základní informace

Valencia CF - Real Valladolid; 19. kolo La Ligy 2018/2019; sobota 12. ledna 2019 ve 16:15

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Gaya, Paulista, Garay, Piccini, Cheryshev, Parejo, Coquelin, Soler, Rodrigo, Mina

Valladolid: Masip, Nacho, Calero, Kiko, Moyano, Plano, Michel, Alcazaz, Keko, Suarez, Unal

 

 

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

Pro aktivní tipéry Tipsport jsou všechny přenosy dostupné zdarma. Navíc po registraci získáte 150 Kč zdarma na první sázky + bonus 50 000 Kč. (Hráči ze Slovenska získají 15 eur + 4000 eur).
Pro sledování živých přenosů se nejdříve zaregistrujte >> REGISTROVAT

 

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.