Santi Mina poslal Valencii do čtvrtfinále Copa del Rey

Valencia splnila povinnost a dokázala v Copa del Rey postoupit přes Sporting Gijón. Za první poločas však ani jednou nevystřelila na branku, ale v tom druhém jednoznačně přehrála soupeře a zaslouženě vítězí 3:0, především díky dvěma brankám Santiho Miny. Třetí pak přidal v samém závěru Ferran Torres.

Hosté začali aktivněji a už ve 4. minutě z toho byla zajímavá šance, kdy stačila jednoduchá zasekávačka s míčem ve vápně Valencie a pak nahrávka na zadní tyč, kde hostující útočník jen těsně ve skluzu minul míč.

Na druhé straně Gameiro potáhnul po pravém křídle rychlý protiútok, který zakončil nahrávkou z úhlu na zadní tyč, na kterou brankář nedosáhnul a obránce za ním ji raději ve skluzu poté odklonil mimo branku před dotírajícím Rodrigem.

Diváci se rozhodně nenudili. Hrálo se nahoru-dolů s vysokým nasazením od obou týmů, ale chybělo dostat se do zakončení. V případě Valencie byly často pískány ofsajdy.

Nakonec byl ve 23. minutě blízko zakončení Ferran, když si Coquelin na jeden dotek vyměnil na hranici velkého vápna míč s Parejem, a pak místo střely překvapivě přehodil obranu a míč dopadnul ke vzdálenější tyči, kde ale na něj o centimetry nedosáhnul dobíhající Ferran.

Pak ale přišla akce ve 32. minutě, kdy až od rohového praporku centroval hostující hráč a u značky pokutového kopu našel napokrytého Molinera, který hlavou poslal míč jen těsně vedle branky, zatímco se brankář Jaume pouze bezmocně ohlédl za míčem.

Ke konci první půle už se spíš jen rozdávaly žluté karty. V rozmezí dvou minut je obdrželi Coquelin a Diakhaby.

Do druhého dějství překvapivě místo Rodriga Morena nastoupil Santi Mina, což znamenalo první střídání na straně Los Ché.

Tentokrát Valencia vstoupila do druhé půle sebevědomě. Ferranův nákop do vápna sklepnul krkolomně na branku Mina. Gólman už nestihl reagovat, ale míč ještě před brankovou čárou vyškrábnul obránce.

Snahy Valencie nepolevovaly. V následujících minutách obrana Gijónu úspěšně zablokovala střely Kagina, Miny, i Ferrana.

Velklé pobouření způsobilo rozhodnutí sudího nepískat penaltu, když v 58. minutě zkoušel z levého kraje vápna projít před branku soupeře Kangin, přičemž měl nastřelit ruku bránícího hráče.

V 62. minutě pak centr skrz pokutové území našel na zadní tyči volného Ferrana, který opět promáchnul naprázdno ve snaze sklepnout míč ze vzduchu do branky.

V téže minutě střídala Valencia podruhé. Tentokrát šel ze hry Coquelin a nahradil jej Carlos Soler.

Nakonec se domácím povedlo rozvlnit síť branky Gijónu. Daší centr z dílny Ferrana Torrese tentokrát našel u tyče stojícího Minu, k němuž obránce propustil míč. Mina se nemýlil a hlavou poslal Netopýry do vedení 1:0.

Valencia i po vstřelení gólu nadále útočila. Brzy poté Gameirův ztečovaný centr dopadnul do malého vápna opět k Minovi, ale ten tentokrát hlavou poslal míč nad branku.

Zničeho nic překvapil v 75. minutě brankáře Jaumeho Djurdevic, když z levého okraje velkého vápna vyslal tvrdou střelu pod břevno, kterou domácí gólman musel odvracet zákrokem na rohový kop.

Pak ale pojistil vedení v 77. minutě Mina, jemuž opět z pravého křídla asistoval Ferran, avšak tentokrát se jednalo a skákavou přihrávku po zemi, kterou Mina na hranici malého vápna s vypětím všech sil ve skluzu dotlačil za brankovou čáru – 2:0.

Třetí asistenci se mohl Ferran připsat v 85. minutě, kdy jeho kolmá přihrávka u značky pokutového kopu minula jak Minu, tak Gameira, kteří se po míči marně natahovali

V 87. minutě si šel odpočinout Kangin Lee a pár minut k dobru tak dostal čerstvý Čeryšev.

Mestalla ale viděla ještě třetí gól. V 90. minutě vedl Ferran protiútok na polovinu soupeře v počtu 3 proti 2. Ačkoliv se nabízela možnost přihrát, míč si sám stáhnul do vápna, poté si jej potáhnul do prostoru, čímž se zbavil obránce, a pak přesnou střelou do protějšího dolního rohu rozhodnul o konečném stavu 3:0

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Vezo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)

• Postup v suchom triku. Zo začiatku sme im dali nádej ale skúsenému tímu stačí k postupu dobrý druhý polčas v odvete *12* *9*

• Strašně špatně se mi hodnotí Ferran. Za první poločas bych mu nedal snad ani jednu hvězdičku. V druhém nahrávka a gól, ale přitom kdyby ten gól nedal tak by se jen ukázalo jak obrovský je to sobec. Když k tomu přičtu kolik těch nadějných akcí ze strany pokazil špatným centrem...

• V odpovědi na: JEFFINHO

Mnohem víc se mně líbil Kang In

• Když si vezmu ten mládežnický pontenciál, který máme. Pak si říkám, jestli má smysl kupovat hotové hráče. Dohrál bych sezonu s tím co máme, dal šanci mladým a příští sezonu máme na čem stavět!