Valencia otočila zápas ve Vigu a připisuje si pátou ligovou výhru

Už to vypadalo na další nepovedený zápas, a to i přes množství šancí. Valencia totiž ve Vigu od 40. minuty prohrávala, ale v druhé půli vyrovnal Ferran a v 84. minutě zajistil obrat na konečných 1:2 RodrigoOba týmy hrály v úvodu opatrně.

Ve 12. minutěl ale první zajímavou příležistost promarnil Rodrigo, jemuž z křídla přihrával do velkého vápna Čeryšev, ale útočník Valencie z úhlu přestřelil branku.

Velmi slibnou šanci měl o dvě minuty později na druhé straně po centru Lobotky Maxi Gomez, jenž si centrovaný míč zpracoval na hranici velkého vápna a z voleje pak vypálil tvrdou ránu, do níž ale v poslední chvíli skočil Paulista.

Nejvštší šanci zápasu ale měli hosté ve 24. minutě, kdy Rodrigo vyslal Minu do protiútoku, jenže ve vápně obránce vypíchnul Minovi míč, avšak přímo na kopačky Rodriga, který okamžitě pálil na branku, ale trefil pouze na zemi ležícího obránce.

Domácí brankář tak čekal na pořádnou práci až do 32. minuty, kdy z hranice velkého vápna zatočil tvrdou střelu k tyči Soler, ale gómal Celty dobrým zákrokem míč odrazil.

Na druhé straně se musel ještě lepším zákrokem činit ve 39. minutě Neto, kdyCoquelin propustil trestuhodně míč ve vápně na Boufala, který u značky pokutového kopu napřáhnul, ale jeho následnou střelu Neto vytěsnil na roh.

Domácí ale skórovali z následného rohového kopu. Míč našel na hranici malého vápna Arauja, který vyskočil nejvýše a míč poslal do branky Netopýrů. Celta se tak dostala do vedení 1:0.

Ještě v posledních sekundách první půle mohl vysrovnat Parejo, jenž z přímého kopu poslal míč tvrdou ranou pod břevno, ale brankář Rubén skvěle zasáhnul. Po následném rohovém kopu dopadnul míč na zadní tyč, kde se rozhodl Čeryšev nahodil míč do malého vápna na hlavu Miny, jehož hlavičku ale opět skvělým zákrokem Rubén zneškodnil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Valencia v 61. minutě dvakrát vystřídala. Soler a Čeryšev šli ze hry, nahradili je Ferran a Gameiro.

Druhý poločas ale dlouho nepřinášel žádné vzrušení, a to až do 68. minuty, kdy odražený míč Méndez napálil zpoza velkého vápna z voleje, ale Neto precizním zákrokem podržel Netopýry.

Na druhé straně v 71. minutě Gayá až téměř od rohového praporku nakopnul míč na vzdálenější tyč, kam jej ještě prodloužil hlavou domácí obránce. A právě tam stál Ferran, který si míč sklepnul hrudníkem a v záklonu poslal míč na zadní tyč, kam se gólman stihnul už jen ohlédnout – 1:1!

V úvodu 79. minuty se ze hry jako poslední střídající Netopýr poroučel Coquelin a na hřiště přišel Daniel Wass.

Ještě v té samé minutě nenápadný dlouhý nákop Rodriga od postranní lajny našel ve vápně Minu, který hlavičkoval kdyči, ale Rubén parádně odvrátil na roh. I při rohovém kopu se domácí brakář činil. Parejův centr dopadnul na hlavu Garaye, ale Rubén na úroni brankové čáry opět nepropustil míč.

Další obrovskou šanci měl v 84. minutě. Stačilo mezi obránci prostrčit do vápna míč na Gameira, který ale ve volnéí pozici nepálil a míč posunul před prázdnou branku Rodrigovi, který už bez problémů zavěsil – 1:2!

Výhru ještě mohl v 87. minutě pojistit Ferran, k němuž přišel míč po zemi do velkého vápna, ale i přesto, že byl nikým nehlídán, vypálil rovnou do náruče brankáře Rubéna.

Tři nastavené minuty už si Valencia pohlídala a mohla tak nakonec slavit výhru 1:2

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)

• Po dlouhé době jsem konečně zase viděl opravdu celé utkání a potěšilo mě (samozřejmě krom vítězství) především to, že je od našich hráčů na hřišti vidět opravdu snaha. Jak prožívají současnou složitou situaci je pak vidět na tom, že běží góly slavit ke střídačce. Takto slavil u Marcelina před týdnem Parejo, teď tam slavil gól Rodriga. To vypadá, že hráči za trenérem stojí. To taky takhle není všude, kde se nedaří. Někde jsou třeba naopak hráči rádi, když mohou pomoci k vyhazovu trenéra. Proto si říkám, jestli by u nás změna trenéra nějak pomohla. Co by jim případný nový trenér jako měl říct, aby z nich sňal prokletí neproměňování šancí?

Jinak kopem utkání je bezpochyby ta gólová "pumelice" Ferrana. To už jsem si říkal, že se k nám asi opravdu přiklání štěstí, když z tohoto zavěsil *19*

• Po hernej stránke to bol od nás taký klasický zápas ako mnoho predošlých akurát s tým rozdielom, že sme premenili zopár šancí. Čo je zlé, tak sme zase inkasovali z ojedinelej šance súpera.