Dva góly v nastavení - Valencia senzačně otočila a postupuje!!!

Valencia už po 40 sekundách odvety s Getafe prohrávala 0:1 a v druhé půli dokázal Rodrigo vyrovnat na 1:1. Pak přišlo vyloučení na straně Gatafe a 7 minut nastavení, v nichž dvakrát opět udeřil Rodrigo a senzačně poslal Valencii do semifinále!

Hráči se ani nestihli rozkoukat a v první minutě hosté vypíchnuli Valencii rozehrávku, po které dostal míč od Maksimovice do úniku Molina, jenž nenápadnou střelou do dolního rohu branky překvapil Jaumeho, který byl v brance nevhodně postaven, a po 39 sekundách hry tak poslal Getafe do vedení 0:1.

Na druhé straně chtěl odpovědět tvrdou skákavou střelou z kraje vápna Rodrigo, jeho tvrdou střelu ale bravurně zlikvidoval skokem k tyči Chichizola.

Netopýři se v dalších minutách marně dostávali do zakončení, hlavně přes nakopávané míče do pokutového území.

Slibnou šanci vybojoval ve 26. minutě Mina kterého za cenu žluté karty těsně před pokutovým územím fauloval Djene. Parejo však přímý kop poslal nad branku.

Hra se dlouhé minuty přesouvala ze strany na stranu, bez jakýchkoliv šancí, na straně Valencie často doprovázena chybami jak na své, tak na soupeřově polovině.

Ve 37. minutě se hosté připomněli, když po jedné z chyb domácích zkusil z hranice vápna vypálit Cristóforo, ale Jaume byl tentokrát pozorný a přízemní střelu skryl v rukavicích.

Na druhé straně v úvodu 40. minuty dopadnul centr z rohového kopu do malého vápna na hlavu Miny, jenž ale slabě sklepnul hlavou míč přímo na Chichizolu.

V nastaveném čase se Rodrigovi po rohovém kopu podařilo hlavou překonat brankáře, ale před brankovou čárou jej zastoupil Mata, jenž míči hlavou zabránil v cestě do branky.

V 53. minutě Piccini po rychlé akci poslal z kraje hřiště skákavý míč, na který dosáhnul ve vápně až Mina, jenž „zametl“ míč zblízka pod břevno do branky. Rozhodčí pak ale dlouho branku zkoumal za pomoci VAR a nakonec rozhodnul, že akci předcházel (velmi sporný) ofsajd Carlose Solera. Gól tak byl anulován.

V 56. minutě poprvé Los Ché střídali. Wasse nahradil Čeryšev.

Právě ten v 61. minutě zařídil vyrovnání, když z levého kraje vápna soupeře poslal míč kolem Miny ke značce pokutového kopu, kde nepokrytý Rodrigo uklidil míč do branky – 1:1.

Na druhé straně mohl uklidnit hosty Mata, jenž tak tak stihl doběhnout skákavý míč před vybíhajícím Jaumem, avšak brankář Valencie mu snížil střelecké možnosti natolik, že Mata o míč přišel. Krátce po něm to zkusil střelou zpoza velkého vápna Cristóforo, ale branku o více než metr svojí dělovkou minul.

Jenže v 66. minutě opět Valencia zahrozila. Přetažený centr, jenž prolétnul kolem odkryté branky, nikdo nedokázal usměrnit za Chichizolu. Nakonec ještě stihl před brankovou čárou z ostrého úhlu dosáhnout na míč Ferran, který z ostrého úzlu vypálil, ale brankář Getafe již byl na svém místě.

Hosté v 70. minutě dobře využili rohového kopu,  jenž chtěl Jaume vyboxovat, ale míč netrefil. Volný hráč tak následně dorážel míč do odkryté branky, ale za Jaumeho v pravou chvíli zaskočil Paulista, který před brankovou čárou zablokoval střelu.

V 71. minutě domácí podruhé střídali. Ferran přenechal místo Kanginovi.

Pro Valencii dobrá událost přišla v 74. minutě. Djané uviděl druhou žlutou kartu v zápase, takže musel předčasně do sprch, a Netopýři tak dostali šanci na více než čtvrt hodiny "přesilovky".

Jakékoliv snahy Netopýrů ale ztroskotávaly na zcela zabetonované obraně hostí. V 82. minutě byla Valencia blízko gólu, ale byl pískán ofsajd.

Jako poslední možnost přišel v 86. minutě do hry Gameiro, který nahradil Solera.

Netopýři trávili poslední minuty zápasu na polovině soupeře, ale nedařilo se jim dostat do pořádného zakončení.

Kvůli mnohému zdržování se rozhodl sudí nastavit 7 minut nad rámec základní hrací doby což ještě dávalo Los Ché naději. A právě toho v 92. minutě využil Kangin Lee. Jeho centr našel ve vápně Minu, a ten sklepnul míč na druhou tyč, kde Rodrigo zametl míč do branky.

Jenže to nebylo vše! V 94. minutě Molina byl sám před Jaumem, ale ten jej skvěle vychytal. Hned z protiútoku však Gameiro nahrál do vápna Rodrigovi, a ten potřetí v zápase uklidil míč do branky! Exploze Mestally, Valencia šla do vedení 3:1 a za postupem, který už si do konce zápasu pohlídala. LOS CHÉ JSOU V SEMIFINÁLE!

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)

• Gratulujem Valencii k výhre a úžasnému obratu *4*
    Ako málo stačí k veľkým veciam *5*
    Tak treba Getafe! Aj proti Atleticu padlo 5 ŽK a 2 ČK ...
    Mimo reč... Čo to bolo na konci? *6*
    A druhá vec... Lepšia úvodná fotka k senzačnej výhre byť nemohla? *37*

• V odpovědi na: Harakant

A jako fotku by sis přál? Třeba slečeného Paulistu s krasným krvavým přelivem? :D

• V odpovědi na: Ingi

No prvních pár minut po zveřejnění reportáže tam byla jiná fotka, než teď, protože v tu dobu jsem ještě žádnou jinou k dispozici neměl

• V odpovědi na: Woyta

Okey, tak to jsem neviděl, co tam bylo v době, kdy psal Harakant :) Každopádně není důležitá fotka, ale výsledek :)

• Tohle byl teda opravdu nezapomenutelný zápas *1* Že Valencia dokázala v minulosti obrátit nepříznivý výsledek z prvního zápasu v odvetě v postup, to se už stalo. Koneckonců naposledy proti Gijonu. Ale že to udělá s takovýmto "příběhem" - v prvním zápase porážka 0:1, v odvetě soupeř v 1. minutě vede 1:0 (takže má výhodu gólu na hřišti soupeře), vyrovnávací gól nebyl uznán (VAR), pak se povedlo vyrovnat, ale furt to bylo málo, no a pak v nastavení šup tam dva góly *37* Trochu mi to připomnělo finále Ligy mistrů někdy před dvaceti lety, Manchester proti Bayernu. Se začátkem nastavení Bayern ještě vedl, ale pak dva rychlé góly a ani se tak neprodlužovalo. V souboji Valencie proti Getafe k tomu navíc byla ta nervozita na obou stranách, samé zdržování, hádky, konflikty. Prostě opravdu skoro fotbalový zázrak *5*

Jinak z hráčů bych tu vyzdvihl Kangina Lee. Během zápasu jsem si toho úplně nevšiml, ale on měl u obou valencijských gólů v nastavení druhou asistenci. U gólu na 2:1 posílal dlouhý pas na Santi Minu, který sklepl k Rodrigovi a u gólu na 3:1 to byl znovu on, u koho to začalo. Přihrál na Gameira, který pak posunul na skórujícího Rodriga. A i jinak jsem si říkal, že technicky vypadá slušně. Samozřejmě nelze hned tvrdit, že má jít do základu a že z něj bude superhvězda, ale včera prostě předvedl povedené představení *5*

• V odpovědi na: ruty

Taky jsem se divil, že v takovém zápasu Lee zvládnul dát takové přesné balóny. Do základu ho dát to také nevidím, ale když teď máme hodně utkáních (liga, evropská liga, pohár), tak je jedině dobře že hraje. A třeba do konce sezóny se tak zlepší, že v další sezóně strčí Guedese do kapsy :D