Netopýři v Seville senzačně smazali dvoubrankové manko

Betis Sevilla si v prvním semifinálovém zápasu Copa del Rey mohl poradit s Valencií 2:0. Domácí totoiž vedli o dvě branky, pak ale snížil skóre na přijatelných 2:1 Čeryšev a v nastavení nakonec vyrovnal na 2:2 Gameiro.

1.POLOČAS

Úvod zápasu byl ve znamení absolutního držení míče ze strany Betisu Sevilla. Jenže domácím se nedařilo vymyslet, jak se dostat před branku Valencie.

První střela tak přišla až když se Valencia v 9. minutě dostala kus k míči, kdy Čeryšev přiťukl míč před vápno soupeře, kde jej Gayá patičkou propustil na Pareja, jemuž ale střela z voleje vůbec nesedla a skončila tak mimo branku.

Úvodní desetiminutovku uzavřelo střídání. Domácím se zranil Bartra, a tak se do hry dostal z lavičky Javi García.

Betis ale i nadále více držel míč, avšak střelu si připravil až ve 23. minutě z hranice velkého vápna Canales, avšak Jaume bez problémů jeho pokus vychytal.

Na druhé straně o chvíli později Soler z pravé strany vápna centroval do malého vápna na Rodriga, ale William v poslední chvíli hlavou zasáhnul do trajektorie míče, který se opět dostal k Solerovi. Ten však svůj druhý centr, který už byl na zadní tyč, přetáhnul.

Velkou šanci měli hosté ve 28. minutě. Mina prostrčil okolo dvou hráčů míč na kraj malého vápna, kde nabíhající Rodrigo vypálil do dolního rohu, ale brankář Joel skvěle jeho pokus vychytal. Při následujícím rohovém kopu Joel opět exceloval, když hlavičku, stáčející se pod břevno, vytěsnil špičkami prstů mimo hřiště.

I domácí si připravili slibnou šanci, když po přihrávce do volného místa na pravém křídle odcentroval na zadní tyč, kdy míč ze vzduchu sklepnul Guardado, ale jen těsně minul vzdálenější tyč Jaumeho branky.

První poločas uzavřeli domácí gólem. Rozehraný rohový kop nablízko dostal Canales, který centroval až za zadní tyč, kde Sidnei na hranici brankové čáry hlavou vrátil míč do malého vápna, kde jej následnou hlavičkou sklepnul do branky Loren. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Pěknou akci sehráli Rodrigo s Minou. Mina poslal Rodrigovi míč před vápno, a ten mu jej vrátil zpět do náběhu do vápna, ale Mina branku před vyběhnuvším brankářem minul, načež byl i pískán nesprávně ofsajd.

V 54. minutě videorozhodčí uznali překvapivý gól, kdy Joaquín zakroutil rohový kop přímo do branky a Jaume jej vyboxoval až za brankovou čárou.

Hosté reagovali dvojitým střídání. V 58. minutě šli na plac Gameiro a Paulista, ze hry šli Mina a Kondogbia.

Domácí byli „na koni“ a Valencia nutně potřeovala upravit skóre. Zoufalost Netopýrů se promítala i do hry, a tak se jim nedařilo dostávat do útoku, zatímco domácí si v klidu hlídali stav zápasu.

Nakonec se Netopýři dočkali v 70. minutě, kdy Gameiro z levé strany pokutového území našel k bližší tyči nabíhajícího Čeryševa, který i přes utlačování obráncem dokázal v předklonu hlavou dopravit míč do sítě – 2:1.

Poslední střídání Valencia vyčerpala v 78. minutě. Na plac se dostal Daniel Wass, jenřž nahradil Carlose Solera.

Sorvnat mohl v 89. minutě Čeryšev. Centr Wasse mu ve vápně dopadl ve volné pozici přímo na hlavu, ale Rus pouze orazítkoval břevno!

V 92. minutě založil protiútoku Gameiro, jenž vyslal do úniku po levém křídle Rodriga, jenže ten pouze míč potáhu pár metrů, zatímco Gameiro sprintoval dál k brance soupeře. Pak mu Rodrigo vrátil míč přímo do náběho do pokutového území a Gameiro, který předběhl obránce, skóroval pod nohama marně zasahujícího brankáře - 2:2.

Dohrávalo se už v řádu desítek sekund a zápas tak nakonec skončil remízou.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (15 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (15 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (14 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)

• Su tady jediny kdo si vsima progresu Picciniho? Sice sem tam jeste pokazi docela jednoduche veci, ale hlavne smerem dopredu je daleko jistejsi, sebevedomejsi a hlavne bych rekl ze centruje nejcasteji z tymu a ty centry jsou proste nebezpecne...

• V odpovědi na: JEFFINHO

nejsi... proto jsem mu dal 4 hvezdy...

Dříve 75% centrů ze stany letělo někam do prdele, nyní je to tak 50%, takže jistý progress tam je :D

Směrem dopředu to z jeho strany je celkem dobré, ale ty obranné chyby, to je mor. To je u obránce celkem nemilá záležitost. Když nějak blbě ztratí míč třeba útočník, tak je to samozřejmě taky blbé, ale předpokládá se, že za ním je směrem k vlastní brance ještě řada dalších hráčů, kteří zvládnou situaci v pohodě zachránit. Když blbě ztratí obránce, tak je o zábavu postaráno. U Picciniho bych techniku a schopnost obejít protihráče na jednu stranu vyzdvihl, no na druhou se díky své technice někdy pouští až do moc riskantních věcí, které vedou k těm ztrátám. Takovej další Cancelo, toho jsem taky radši nechtěl vidět v defenzivní práci.

• V odpovědi na: ruty

Jak jsem začal číst Ruty tvůj příspěvek, tak jsem si na Cancela hned vzpomněl, ještě dříve než si ho zmínil *14* Asi tak jak říkáš. No, Cancelo byl dopředu asi ještě lepší než Piccini, ale směrem dozadu také tragédie. Asi by obou slušela více pozice záložníka, ale bohužel není žádný přetlak na pravé obraně *14*

Přesně tak! Piccini za mě nejlepší na hřišti!!! Soler mě trochu zklamal, jako by se bál hrát.

• Jj, celkove si myslím ze si hra celého týmu seda a začíná to mít hlavu a patu což vlastně dokazuji poslední výsledky

• Kdo z vás koukal na TV Sport1? Docela by mne zajímal výkon komentátorů... Dalo se to poslouchat?

• V odpovědi na: Woyta

Já osobně jsem se díval. Protože ten přenos byl kvalitní co se týče do obrazu a plynulosti. Ale ten komentář už tak kvalitní nebyl :D Vlastně když padnul nějaký gól, tak jsem přemýšlel, jestli je to v brance nebo mimo, jelikož žádné nadšení nepřišlo a komentátor držel monotonní hlas *14* Jinak informace okolo hráčích, kdo kde hrál dříve, jak se jim vedlo a jak se jim vede momentálně, měl docela zmapované. Co mě trošku iritovalo, bylo vyslovování jmen jinak než jsem navyknutý od španělských komentátorů. Ale největší gól bylo oslovování Pareja ve tvaru "Parejo Muňoz" *22*

Pre mňa top komentovanie na TV Sport (futbal) a Eurosport CZ (iné športy)

• Oproti předchozím zkušenostem s přenosem nějakého zápasu VCF na českých televizních kanálech to tentokrát bylo bez nějakých faktických chybiček. Jako jo, neprožíval to jako španělští komentátoři, ale to bych mu odpustil. Hráče si víceméně vůbec nepletl a blbosti o nich nekecal, takže dobré *5*

• Valencia konečne predvádza hru, ktorú sme chceli vidieť hneď od začiatku sezóny *12* Bojovnosť až do konca! *5* Vysoká nasadenosť do hry *31* Kompaktnosť týmu sa viac zocelila a vidieť to i na každej fronte *14* Kritizovaný Gameiro, Cheryshev či Piccini hrajú ďaleko lepšie *16* Ak to takto bude ísť aj naďalej, tak by tu bola šanca pre získanie trofeje Copa del Rey či možno aj EL alebo vyššie dosiahnuté miesto v La Lige *31*