Čeryšev a Sobrino zařídili Valencii výhru ve Skotsku

Valencia neodehrála na půdě Celticu Glasgow sice nikterakt atraktivní zápas, ale dokázala využít svých šancí a zároveň domácí tým k ničemu nepustit. Po brankách Čeryševa a Sobrina, kteří si o obou gólů navzájem asistovali, skončil zápas stavem 0:2.

První problémy hostům způsobili hráči v zeleném v 5. minutě kdy McGregor vypálil zpoza velkého vápna, ale zasahujícímu Netovi míč vyklouznul, naštěstí pouze na volného spoluhráče Diakhabyho.

Dlouhé minuty pak diváci sledovali pouze přetahovanou o míč.Až v 19. minutě vystřelila i Valencia. Sobrinův centr našel ve vápně Wasse, který techicky hlavičkoval do horního rohu branky, ale brankář Bain pohotovým zákrokem odvrátil míč na roh.

Další střelu zaznamenal Wass ve 25. minutě, kdy míč sklepnutý Sobrinem zkusil z 25 metrů napálit bez přípravy na branku, ale jeho skákavé střele chyběla razance a o něco lepší umístění – Bain ji v pohodě chytil.

Valencia hodně bojovala s tvrdými fauly domácích, které ale zůstávaly bez karetního ocenění. Často takovými zákroky končily pokusy Valencie o útok. Netopýři totiž přebírali kontrolu nad utkáním, ale nedařilo se jim dostat míč do dobré pozice před branku Celticu.

To dávalo domácím příležitost protiútoků. Jednu takovou měli právě ve 37. minutě, kdy po vybojování míče ve středu hřiště stačil jeden balón do běhu za vysunutou obranu, kam si nabíhal útočník, ale Neto vyběhnul a v poslední chvíli byl u míče díky skluzu dřív.

Ve 42. minutě ale vymyslel po získání míče geniální pas za obránce Parejo, a to do volného místa, kam měl namířeno Sobrino. Ten běžel sám na brankáře ještě v doprovodu Čeryševa, jemuž při vyběhnutí brankáře přihrál míč před prázdnou branku a Čeryšev tak už měl snadnou práci. Valencia šla v Celtic Parku do vedení 0:1.

Do druhého poločasu provedli hosté nečekanou změnu. Parejo byl vystřídán Coquelinem.

A jak skončilo první dějství, tak začalo i to druhé. Tedy gólem. Ve 49. minutě totiž Wass potáhnul míč po levém kraj hřiště, načež jej posunul do náběhu Čeryševovi, který neváhal a centrem od levé postranní čáry našel ve vápně nepokrytého Sobrina, jenž okamžitě míč sklepnul ze vzduchu do skotské branky – 0:2!

Už o dvě minutky později se dral k dalšímu gólu Piccini, ale po průniku do vápna z pravé strany nedokázal z úhlu propálit Baina, jenž jeho pokus vyboxoval do bezpečí.

Los Ché využili druhé střídání v 64. minutě, kdy Čeryšev (autor úvodní branky a přihrávky na druhé gól) přenechal své místo na hřišti Guedesovi.

Domácí se připomněli v 71 minutě, když Edouard dostal dostatek prostoru při prúniku do vápna Valencie z levé strany, odkud okamžitě mířil přihrávkou na své spoluhráče v malém vápně, ale Lato naštěstí zasáhnul do přihrávky.

Jako poslední střídající se dostal na plac v 78. minutě Gameiro, aby nahradil Picciniho. Na jeho místo se tak posunul Wass.

Valencia odehrála zbytek zápasu velmi takticky. Soupeř se marně snažil dostat do dobrého zakončení, a tak utkání skončilo 0:2.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Výsledek do odvety moc pěkný, ale Celtic mě teda hodně zklamal. Člověk před zápasem všude čte, jakou mají vítěznou sérii, kolik gólů během ní nastříleli a že žádný neinkasovali. No a oni pak předvedou takovýhle výkon. To snad i Sporting Gijon v Copa del Rey proti Valencii předvedl lepší fotbal. Těch zbytečných ztrát třeba měli až neskutečně. Tak jako fanouškovi Valencie mi to sice nevadilo, ale čekal jsem tedy těžšího soupeře. Obzvlášť v domácím prostředí. Ta kvalita skotské ligy bude asi ještě horší, než jsem si myslel. Každopádně hráči Valencie si musí takovéto myšlenky zakázat, aby nepodcenili odvetu a aby se nevyskytly zbytečné komplikace.

PS: Sobrino super debut, jen tak dál *2* Víme, jak po dobrých počátečních výkonech dopadl Vietto *35*

• V odpovědi na: ruty

Tak Gijon ne že snad, ale určitě toho předvedl daleko víc.
    Každopádně pro nezaujatého fanouška to asi nebyl zrovna moc atraktivní duel. Nicméně domácí nebyli nebezpeční a naše obrana měla celkem snadnou práci.
    Důležité je, že co se týče gólů, jsme dnes vytěžili z minima maximum. Letos byla spousta zápasů, kdy jsme nebyli schopni dát gól z mnoha šancí.