Valencia v LaLize neprohrála žádný domácí zápas už 2,5 měsíce

V neděli odpoledne začne další utkání na Mestalle. Netopýři odehrají za sebou v lize dvě domácí utkání. Před týdnem doma uhráli bezbrankovou remízu s Realem Sociedad a nyní přijede na Mestallu barcelonský Espanyol. Mestallu naposledy pokořil Real Madrid 1. prosince, ale od té doby nikdo v LaLize všechny tři body neukořistil z našeho stánku. Jako další, kdo se o to pokusí bude Espayol v neděli od 16:15.

Z valencijského tábora

Dvakrát po sobě si Netopýři zahrají před zraky svých fanoušků na Mestalle. V minulém utkání pouze remizovali 0:0 proti Realu Sociedad. Jelikož Getafe a Alaves své utkání vyhráli, tak Valencia ztrácí přímý kontakt na páté a šest místo, které je nyní vzdálené 4 body daleko. Valencia se po třiadvaceti kolech drží na osmé pozici se ziskem 31 bodů a jelikož v posledním zápase nepadl ani jeden gól, tak skóre zůstává stejné v poměru 24:20, což Los Che řadí na třetí nejméně inkasující tým v La Lize.

V posledních pěti zápasech nebyla Valencia poražena. To samé platí pro posledních pět domácích utkáních. Bohužel se ale ve větší míře jedná o remízy než výhry, a taková ztráta bodů ve finále bude mrzet. Další zaváhaní v této fázi sezóny může znamenat propad až na 11. pozici v tabulce.

S obsazením pro nedělní zápas se ukázala neobvyklá situace. Neto si v posledním utkání přivodil zlomenínu prstu, ale i přesto si chce v neděli stoupnout mezi čtyři tyče a zatím se vyhýbá operaci. Naopak marodce se nevyhnul Piccini. Takže logickým krokem je, že na pravé straně obrany se v neděli ukáže Wass. Dále by měl hrát Paulista, který dostal od trenéra naordinovaný odpočinek pro zápas se Celticem. Pykající Diakhaby by se měl už svého trestu zbavit v neděli, když jeho čtyřzápasový trest bude dovršen. Naopak by ale trest mohl lehce získat Parejo a Ferran, kteří posbírali už 4 žluté karty a další žlutá karta do sbírky by znamenla stop na jedno utkání.

V záložní řadě by měli být opět k dispozici všichni možní záložníci. Guedes v Celitcu nastoupil během druhého poločasu a mohl by se tedy v neděli objevit už třeba v základu. Dani Parejo odehrál pouze polovinu utkání, takže nejspíše ani následující zápas nevynechá. Nabízí se otázka, jestli Ferran a Kang In Lee se také objeví někdy na hřišti, jelikož už několik zápasů šanci nedostali. V útoku stále nemůžeme počítat se Santi Minou, který je zraněný. Nastoupit by měl odpočívající Rodrigo Moreno, kterému nejspíše bude dělat parťáka Gameiro, který v Celticu odehrál pouze posledních dvacet minut, když vystřídal zraněného Picciniho.

Z tábora soupeře

Espanyol za stejný počet zápasů inkasoval skoro dvakrát více branek. Ve statistikách mu svítí číslo 37 u inkasovaných branek, kdežto nastřílel 27 branek. Za výkony v podobě 8 vítězství, 4 remíz a 11 porážek naleží za získaných 28 bodů 12. příčka v tabulce.

V letošní části sezóny se barcelonskému klubu příliš nedaří, však po dobu jednoho měsíce ani jednou nevyhrál. Hned v prvním lednovém zápase přišla výhra 1:0 nad Leganes, ale na další výhru si museli počkat až do posledního odehraného kola v předešlém týdnu, kdy porazili Vallecano 2:1. Mezitím stihli prohrát v lize proti Realu Sociedad, Eibaru a Realu Madrid a jednou remizovat s Villarreal.

Z poháru Copy del Rey byly vyřazeny v předchozím kole se současným valencijských soupeřem Realem Betis. První utkání na půdě Espayolu skončilo remízou 1:1, odvetné utkání skončilo stejným výsledkem. Následovalo prodloužení, ve kterém Betis přidal dvě branky a vyřadil svého čtvrtfinálového soupeře z turnaje.

Jako výborný tah se ukázala koupě Borjy Iglesiase, který v létě přišel za 10 milionů eur z Celty Vigo. Stal se jasně nejlepším střelcem týmu, který nasázel 10 golů, druhý nejlepší útočník má na kontě pouze 2 góly. Espanyolu se povedlo najít dobrou náhradu za Gerarda Morena, který po dvě sezóny táhl Espaynol ku předu, ale v létě se vrátil zpět do Villarrealu. V týmů stále působí Pablo Piatti, který si ale proti bývalému zaměstnavateli nezahraje, jelikož se zranil v minulém utkání a ve 33 třetí minutě musel odsoupit ze hřiště. Jinak působí v týmu jako často využívaný hráč, který odehrál v této sezóně 20 ligových utkáních a připsal si jeden gólový zásah.

Vzájemné utkání

Před podzimním vzájemném utkání držela Valencia pět zápasů dlouho šňůru vítězství nad tímto soupeřem. Bohužel tato bilance nebyla prodloužena a hostující Netopýři podlehli poměrem 2:0. Jednalo se o vyrovnané utkání, ve kterém rozhodlo to, že pouze domácí dokázali šance proměnit. O vítězné branky se zasloužili Granero a Iglesias v krátkém rozestupu 6 minut v druhém poločase.

Základní informace

Valencia CF – Espanyol Barcelona; 24. kolo La Ligy 2018/2019; neděle 17. února 2019 v 16:15

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Gaya, Paulista, Garay, Wass, Guedes, Parejo, Kondogiba, Soler, Rodrigo, Gameiro

Espanyol: Lopez, Vila, Marnol, Lopez, Rosales, Darder, Roca, Granero, Baptistao, Iglesias, Garcia