The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Poklidná odveta nebo drama až do úplného konce?

Poklidná odveta nebo drama až do úplného konce?


Čtvrteční večer bude opět ve znamení zápasů Evropské ligy. Budeme moct sledovat odvetné utkání šestifinálové části tohoto turnaje. Valencia odvetné utkání sehraje doma, které začne ve dřívějším herním čase, tedy od 18:55. Do odvety Netopýři budou vstupovat s velkou výhodou dvou střelených branek na hřišti soupeře. Nic není ještě rozohdné, ve fotbale se může stat cokoliv.

První utkání

Před prvním utkáním se trenér Marcelino rozhodl udělat několik nečekaných kroků. Dal odpočinek dvou oporám týmu Paulistovi a Rodrigovi. Místo nich do obrany naskočil Diakhaby a v útoku debutoval Sobrino, který se hned zapsal jedním gólem a asistencí. Na post útočníka se poprvé přesunul Cheryshev, který rovněž střelil jeden gól a zaznamenal asistenci. Svými dobrými výkony si jasně říká o to, aby vedení Valencie zaplatilo 7 milionů eur a z hostování se stal trvalý přestup.

Na hřiště se také vrátil Guedes, kterého jsme mohli vidět v druhém poločase, když naskočil v 63. minutě do hry. Bohužel se ale zranil Piccini, který o víkendu zápas musel vynechat. Jinak hra Valencia byla vesměs dobrá. Po vstřelených dvou brankách Netopýři kontrolovali vedení a nedovolili Celticu si vytvořit žádné šance ke snížení či srovnání.

Situace v Evropské lize

Momentálně je v soutěži celkem 32 celků, ale postoupit dále může jen polovina mužstev. Valencia po prvním zápase má druhou nejlepší výchozí pozici pro odvetu. Pouze o trochu lepší pozici má Neapol, která venku porazila Curych 1:3. Kromě Valencie a Neapole žádný jiný klub nevyhrál alespoň o dvě branky. Ostatní zápasy skončily rozdílem jedné branky nebo remízou.

Do dalšího kola má dobrou šanci postoupit Plzeň i Slavia, které by dále los mohl přisoudit do cesty Valencii. Dobrou výchozí pozici má několik silných klubů jako Inter Milán, Chlesea, Benfika, Sevilla nebo i konec-konců Villarreal. To je pouze krátký výčet soupeřů, kterým by se raději Los Che v příštím kole vyhnulo.

Z domácího tábora

Během víkendu Valencia znovu předvedla to, co to znamená být spalovačem šancí. V utkání proti Espanyolu hráči Valencie vystřelili na branku soupeře, celkem 20 střel, ale pouze jedna z nich se vešla do prostoru mezi třemi tyčemi. Bohužel s takovou střeleckou efektivitou se góly střílejí pouze těžko. Dobrou zprávou je, že Valencii k postupu nyní stačí neinkasovat více než jednu branku, tedy pokud znovu selže útok, tak musí vydržet obrana a postup bude zajištěn.

Marcelino obvykle nominuje k zápasu 18 hráčů, ale někdy už nominoval i 19, a dokonce i 20 hráčů. Nyní je to pouze 17 hráčů pro odvetné utkání. Hlašeno je celkem 5 absencí. Rodrigo Moreno, Cristiano Piccini a Gabriel Paulista jsou zranění. Facundo Roncaglia a Geoffrey Kondogbia naopak nemůžou hrát kvůli karetním trestům. Naopak Diakhaby svůj trest už odpykal.

Do utkání můžou nastoupit brankáři Neto a Jaume. V obraně jsou připraveni Garay, Diakahby, Wass, Gaya, Lato a ještě z rezervního celku Centelles. Záložní řada se může poskládat z výběru Guedes, Cheryshev, Parejo, Coquelin, Soler, Ferran a Kang In. Na závěr tři útočnici ve složení Gameiro, Sobrino, Santi Mina.

Základní informace

Valencia CF - Celtic Glagow; šestnáctifnále Evropské ligy - odveta; čtvrtek 21. února 2019 v 18:55

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Lato, Diahkaby, Paulista, Wass, Guedes, Parejo, Coquelin, Soler, Mina, Gameiro

Celtic: Bain, Izaguirre, Šimunovč, Boyata, Toljan, McGrego, Brown, Sinclair, Christie, Weah, Burke

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.