Hrozný poločas, přesilovka, gól, postup

Už to začínalo vypadat, že Valencia podcení soupeře. Celtic totiž celý první poločas Valencii přehrával. Nakonec však hosté přišli o vyloučeného Toljana a Valencia si tak ve 40.minutě připsala svoji první střelu v zápase. Nakonec se proti oslabenému soupeři rozjela a podařilo se jí díky brace Gameira zvítězit 1:0 a postoupit.

1. POLOČAS

První střelu si připsali hosté, a to ve 4. minutě, kdy si Hayes dvěma kličkami udělal Wasse, a pak střílel z ostrého úhlu po zemi a přímo do náruče připraveného Neta.

Hosté pokračovali ve zvýšené útočné aktivitě i nadále. O dvě minuty později Toljan posílal míč po zemi do vápna, ale jako první byl u míče brankář domácích, který nenechal nic náhodě.

V 10. minutě míč propadl po rohovém kopu na Ajera, kterému ale skočil do střely v poslední chvíli Diakhaby. Ajer se ale ještě dostal k dorážce, avšak zakončil již mimo branku.

Valencia se k první zajímavé příležitosti dostala v 16. minutě, kdy Sobrino domácím vypíchnul přihrávku a s míčem se vydal do vápna, jenže se rozhodnul míč centrovat až na opačný okraj velkého vápna, kde nabíhajícího Guedese ale nenašel.

Předčasně musel ve 22. minutě střídat Garay, jenž si přivodil svalové zranění. Místo něj musel naskočit provizorně Coquelin.

Obrovsky zavařil svému týmu právě Coquelin, který naslepo přihrál směrem ke své brance, kde byl ale pouze nabíhající útočník Burke, ten naštěstí vyřešil celou akci neúspěšně.

Ve 36. minutě pak Cente do vápna našel volného Hayese, jenž si sklepnul míč hrudníkem a následně vypálil těsně vedle horního rohu Netovy branky.

Ve 37. minutě vyfasoval za faul na Guedese druhou žlutou kartu Toljan, ačkoliv spíše nešťastně upadl a stáhnul s sebou právě unikajícího Portugalce.

Netopýři se tak konečně mohli dostat i ke své první střele v zápase, a to když Soler zkusil vypálit zpoza velkého vápna, ale branku úplně minul.

Lepší šanci měli domácí o minutu později ve 42. minutě, když Sobrino sklepnul ve vápně míč na Pareja, který vypálil z voleje tak, že se míč odrazil od země a namířil si to pod břevno, kde však skvělým zákrokem podržel svůj tým brankář Bain.

O další dvě minuty později se zkusil prosadit i Ferran Torres, a to když mu míč mezi obránci prostrčil Soler. Ferran si udělal místo ke střele, posunul si míč na silnější nohu, ale svoji následnou střelu zakroutil jen těsně vedle vzdálenější tyče.

Úplně stejnou střelu jako Parejo předvedl ve 45. minutě Mina. Opět sklepnutý míč, tentokrát na Minu, a i jeho tvrdá střela se odrazila od trávníku a pokračovala pod břevno, kde opět zaúřadoval Bain.

2. POLOČAS

Valencia vstoupila do druhé půle stejně, jako ukončila tu první, a to tedy intenzivními útoky na soupeřovu branku. Když se v 50. minutě nepodařilo Minovi dostat míč před branku do malého vápna díky včasnému zachycení přihrávky brankářem, zkusil to o tři minuty později další nahrávkou po zemi Wass, tentokráte z pravého křídla. Míč dokonce prošel přes prvního obránce na útočícího Sobrina, ale i ten míč netrefil. Stejně tak dopadli i další dva obránci, přes které rovněž tento míč prošel do prostoru, kdy už nikdo další nebyl.

V 55. minutě Guedes zahrál od levého kraje velkého vápna přímý kop, kdy místo centru do velkého vápna našel obloučkem před pokutovým územím Wasse, který okamžitě vypálil technicky z voleje pod břevno, ale Bain si opět s míčem poradil.

Celtic o sobě dal vědět v 62. minutě. Centr z přímého kopu našel volného Ajera, který ale hlavičkoval mimo branku.

Druhým střídajícím Netopýrym byl Sobrino, kterého domácí kouč stáhnul ze hry v 68. minutě, aby na plac poslal Gameira.

Gameirovi to trvalo dvě minuty, než se prosadil. Krásný centr za obranu našel na kraji vápna Wasse, který sklepnul míč ke značce pokutového kopu, kde jej nabíhající Gameiro se štěstím sklepl kolenem do branky – 1:0!

Třetí čerstvou posilou domácího týmu byl Kangin Lee, jenž překvapivě vystřídal Daniela Wasse v 76. minutě.

V. 80. minutě si v pěkně zahrané akci neporozumněli Mina s Guedesem. Guedes propustil ve vápně přihrávku na Minu, naběhnul si do malého vápna za obránce, Mina mu tam vrátil míč, ale Guedes místo střely ještě přihrával zpět před prázdnou branku, kam ale Mina už v rámci akce na jeden dotek nenabíhal.

V další zajímavé akci opět figurovala tato dvě jména. Tentokrát v 88. minutě, kdy Guedes přisunul míč do volného prostoru na kraji vápna Minovi, který zvolil technickou střelu z úhlu, která ale minula vzdálenější roh branky.

Další šanci spálil Mina v 90. minutě po Ferranově cenru do malého vápna. Mina sklepnul míč v sevření dvou obránců pouze na brankáře.

Ještě v nastaveném čase zachraňoval stav gólman Baine. Nepovedené střela Guedese se odrazila ke značce pokutového kopu přímo na hlavu Kangina, ale Baine na brankové čáře bravurně jeho střelu zastavil.

Uplynulo pár desítek sekund a domácí mohli slavit postup s celkovým skóre 3:0.

HODNOCENÍ HRÁČŮ

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
STŘÍDAJÍCÍ:
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)

• Upřímně řečeno dost nám pomohla ta červená karta... Do tý doby jsme byli bez jediný střely a Celtic celkem kousal. Kdyby to tak šlo dál, určitě bychom inkasovali a nakonec bychom se ke konci zápasu ještě strachovali o postup...