Dva góly Rodriga přinesly Valencii výhru 2:1 nad Krasnodarem

Rodrigo Moreno byl hrdinou čtvrtečního zápasu Evropské Ligy mezi Valencií a FK Krasnodar. Domácí útočník dal v povedeném prvním poločase dva góly, jenže druhý poločas Valencia odehrála dost bídně a inkasovala na konečných 2:1.

Valencia začala aktivněji. Hned ve 2. minutě vypálil do dolního rohu branky Soler, ale brankář soupeře předvedl pohotový zákrok.

Další šance domácích přišla v 8. minutě, kdy Gameiro prodloužil před pokutovým územím Parejovu přihrávku na nabíhajícího Guedese, který ale poslal míč nepřesnou střelou na tribuny.

Domácí se ale nevzdali. Ve 12. minutě Rodrigo vedl protiútok na soupeřově polovině, jenže místo přihrávky na své spoluhráče raději potáhnul míč do prostoru před velkým vápnem a střelou k tyči nedal brankáři šanci – 1:0 pro Valencii.

V úvodu 19. minutě Soler prošel po křídle až k vápnu soupeře, kam poslal centr, na nějž jen těsně nedosáhnul Gameiro před odkrytou brankou.

Ve 25. minutě Parejo posunul míč k levému okraji vápna Krasnodaru, odkud míč adresoval ke značce pokutového kopu Lato a našel tam přesně kopačku Rodriga, který míč sklepnul k tyči – 2:0.

Další loženou šanci měl na kopačce ve 29. minutě tentokrát Gameiro, kterému Rodrigo při protiútoku poslal míč z levé strany vápna, ale osamocený Gameiro přímo před brankou na kraji malého vápna poslal míč přímo do cesty zasahujícímu brankáři Safonovi, jenž tak zachránil pro Krasnodar situaci.

Na druhé straně si připravil velmi pěknou dělovku z kraje velkého vápna Stotsky, ale ještě lepší zákrok vytáhnul v dolním rohu branky domácí gólman Neto.

V nastaveném čase ještě mohl snížít Spajič, kterého si při centru do vápna Netopýrů nikdo nepohlídal, ale obránce hostí naštěstí zblízka hlavičkoval nad branku.

Tři minuty po začátku druhé půle si vypracoval střeleckou pozici Wanderson, ale míč pouze poslal nad branku Valencie.

Další šanci hosté spálili v 52. minutě, kdy centr propadnul ke značce pokutového kopu na Petrova, ale ten z voleje jen těsně minul dolní roh branky Valencie.

Jelikož Netoýři dlouno nic nepředváděli, rozhodl se domácí kouč k prvnímu střídání už v 62. minutě a poslal na plac Santiho Minu místo dvougólového střelce Rodriga.

Hostům se vzápětí podařilo snížit skóre, když Piccini nestihnul doběhnout Claessona, který dostal přesný míč do náběhu do vápna Valencie a pak překonal Neta střelou do dolního rohu – 2:1.

Druhým střídáním domácí v 70. minutě nahradili Guedese Čeryševem.

I přesto se stále nedostala po dlouhou dobu Valencia do zakončení, a proto se také do hry dostal v 79. minutě Sobrino jako náhrada za Gameira.

Obrovskou mineu předvedl v 82. minutě hostující brankář, který si vyběhl pro míč a následně si chtěl kličkou „udělat“ dobíhajícího Solera, jenž míč se mu vymknul z kontroly a když už se k němu dostal Soler,  gólman Safonov mu ještě stihnul skočit pod nohy a míč sbalit do rukavic.

Netopýři v závěru utkání konečně začali hrát. Nejprve Mina netrefil míč nůžkami po centru Picciniho, pak v 89. minutě po centru z rohového kopu hlavičkoval mimo hostující branku.

Do konce zápasu ale domácí už nic vymyslet nedokázali, a tak utkání skončilo 2:1

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)