The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Další možnost proniknout do TOP6

Další možnost proniknout do TOP6


Po několika zápasech přišla znovu radost z vítězství v ligových zápasech. Navíc se znovu naskytla možnost dostat se do nejlepší šestice týmů. V neděli od 16:15 zahájí Los Che boj o posunutí se v tabulce. Soupeřem ve 27. kole bude Girona, která se pohybuje nyní okolo středu tabulky.

Z valencijského tábora

Netopýři nedovolili, aby remizovali po páté v řadě a po delší době získali opět všechny tři body na svoje konto. Pohled na tabulku je okamžitě o trocho lepší, protože se Valencia opět vrátila na sedmou pozici v tabulce. Navíc šestá pozice není nikterak vzdálená, protože v lize stále prohrávající Sevilla už má pouze o jeden bod více.

Aktuální postavení můžeme vyhodnotit jako nejlepší, které Los Che mělo za tuto sezonu. Dvě šance dostat se do nejlepší šestice už promarnila, tak snad na potřetí už se to podaří. Za posledních pět utkáních Netopýři inkasovali pouze 3 branky, z čehož dvě byly od Barcelony. Naopak se jim podařilo vstřelit 5 branek, což v konečném součtu dělá pozitivní skóre v poměru 27:21.

Nedělní vítězství je také důležité proto, že hned šest týmů dýchá Netopýrům na jejích záda. Je potřeba si vytvořit náskok před pronásledovateli, jelikož i sedmá pozice bude nejspíše postupová do Evropské ligy.

Marcelino nominoval klasický počet 18 hráčů. Na tribunu stadionu usedne Ezequiel Garay kvůli zranění a dále Kang in Lee, Toni Lato a Ruben Sobrino, kteří dostávají od trenéra volno. Ostatní hráči jsou připraveni k zápasu, Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek se bude konat důležitá odveta v Krasnodaru, tak by se sestava mohla trochu oběměnit. V neděli na hřiště by se tak mohl podívat od začátku například Santi Mina, Ferran Torres nebo Kondogbia, kteří byli v posledních týdnech méně využívaní.

Z tábora soupeře

Girona se začala probouzet z tragické části sezóny. V lize totiž nevyhrála více než dva měsíce, ale poté 17. února přišla nečekaná výhra nad Realem Madrid. Následně přišel zisk ještě dalších bodů za remízu proti Realu Sociedad a výhře nad Vallecanem v posledním odehraném kole. Nyní tedy mají na kontě celkem 31 bodů, což stačí na 14. pozici ve velmi nahuštěné tabulce.

Girona hraje pouze zápasy ve španělské La Lize, ale posledním sehraným utkáním byl přátelský zápas proti Barceloně. Ten se konal v středu 6. března, kde hostující Girona porazila Barcelonu 0:1. Avšak je nutné podotknout, že současný lídr tabulky využil spíše hráče, kteří nepatří mezi klíčové hráče týmu.

Girona v létě ze své akademie přijala velmi prosperujícího pravého obránce. Teprve devatenáct let starý Pedro Porro odehrál téměř všechny ligové zápasy a skoro vždy plných 90 minut. Další zajímavostí je hostování třech mladíků z Manchesteru City, kteří se aktivně zapojují do zápasů.

Stejně jako v minulé sezóně je nejlepším útočníkem Christian Stuani, který má znovu nakročeno k tomu, aby překročil hranici 20 vstřelených branek za sezónu. Druhý nejlepším střelcem je ofenzivní záložník Portu, kterého se Valencia zbavila před pěti lety. Avšak Portu pomohl Gironě k postupu do nejvyšší soutěže a loni v La Lize se prosadil jedenáctkrát.

Vzájemné zápasy

Girona je klub, který už pamatuje nějakou tu historii, ale po většinu své historie se pohyboval až na rozhraní čtvrté a páté úrovni v uspořádání španělských soutěžích.  V roce 2010 přišel nový majitel do klubu a Girona se začala zlepšovat a před dvěma lety se probojovala až do La Ligy.

V La lize tedy zatím Girona odehrála jednu celou sezónu, kterou může považovat za velmi podařenou. Jakožto úplný nováček neměl problém se adaptovat na nejvyšší úroveň a na konci sezony se umístil na 10. pozici. V předcházející sezóně ale byla Girona na Valencii dvakrát krátká a podlehla jak doma, tak i venku. V probíhající sezoně využila valencijské slabé formy a z Mestally ukořistila všechny tři body.

Základní informace

Girona FC – Valencia CF; 27. kolo La Ligy 2018/2019; neděle 10. února 2019 v 16:15

Předpokládané sestavy:

Girona: Bono, Garcia, Bernando, Juampe, Porro, Grannel, Luiz, Pons, Gracia, Portu, Stuani

Valencia: Neto, Gaya, Paulista, Roncaglia, Piccini, Cheryshev, Parejo, Kondogbia, Ferran, Mina, Rodrigo

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.