Zápas se vším všudy! V oslabení rozhodnul Ferran

Dnešní zápas v Gironě měl téměř vše. Čtyři góly, červenou kartu, penaltu... Bohužel většina z toho v neprospěch Valencie, která dvakrát v zápase vedla a Girona dvakrát vyrovnala, z toho jednou z penalty v početní převaze. Jenže v závěru zápasu zaskočil domácí tým vítězným gólem na 2:3 Ferran Torres.

Po opatrnějším úvodu musel Netoýry v 8. minutě zachraňovat Neto, který odrazil do bezpečí tvrdou střelu Ponse, který si kličkou poradil s Kondogbiou a pak z úhlu vypálil k tyči hostující branky.

Na druhé straně se po delší chvíli váhání rozhodl vystřelit ve 13. minutě zpoza vápna Rodrigo, ale jeho střela nečinila Bonovi problémy a skončila tak v jeho náruči.

O minutu později už měli hosté důvod k radosti, a to když na polovině soupeře vyhrál hlavičkový souboj Gameiro, od nějž putoval míčk Rodrigovi, ten se před velkým vápnem rozhodnul o kolmici mezi dvěma obránci do volného prostoru ve vápně, kam nabíhal z levého křídla Guedes. Jeho přihrávka měla bezchybné načasování, a tak se Guedes zjevil sám před Bonem a chladnokrevně poslal míč do vzdálenějšího dolního rohu branky – 0:1!

Vedení ale Valencii nevydrželo dlouho. Přímý kop z prostoru levého křídla totiž našel v malém vápně nepokrytého Ramalha, a ten hlavou srovnal ve 22. minutě na 1:1.

Ve 31. minutě si Gayá vyměnil narážečkou míč s Parejem, při náběhu do vápna Girony, ale následná střela Gayi nebyla dostatečně razantní a skončila tak v rukavicích gólmana.

Větší šanci měli domácí ve 39. minutě, kdy po dlouhém centru k tyči valencijské branky dolétl míč na hlavu Stuaniho, jenž jen těsně minul horní roh netopýří svatyně.

Festival velkých šancí pokračoval. Ve 40. minutě tvrdou dělovku Guedese zpoza vápna s vypjetím všech sil vyrazil Bono, ale míč ještě dopadnul před brankovou čáru, kde však domácí obránce okamžitě zasáhl a odkopnul míč do bezpečí.

Do druhého poločasu domácí nastoupili aktivně, ale obrana Valencie si vždy v poslední chvíli poradila. Až v 51. minutě domácí zakončili, a to když centr dopadnul do malého vápna na Stuaniho, ale ten hlavičkoval přímo do náruče Neta.

V 54. minutě pak Netopýři zasadili soupeři těžkou ránu. Míč se odrazil před vápno soupeře, kde jej z voleje tvrdě napálil do obránce Guedes, následně se míč odrazil na opodál stojícího Pareja, který okamžitě vyslal další střelu, jenž zaplula přesně do dolního rohu branky – Bono již nestihl zareagovat a Los Ché šli do vedení 1:2.

První střídání Valencie proběhlo v 58. minutě. Kevin Gameiro šel ze hry a překvapivě jej nahradil Čeryšev.

V dalších minutách domácí domácí více drželi míč, jako důsledek toho, že prohrávají a chtějí se stavem něco udělat, ale k brance Netopýrů se jim nedařilo přiblížit.

V 68. minutě pak přišlo druhé, ještě překvapivější střídání Valencie. Útočníka Rodriga nahradil univerzál Wass.

Netopýrům se situace zkomplikovala v 72. minutě kdy Roncaglia dostal za krkolomný faul druhou žlutou kartu v zápase (první byla za hru rukou) a musel tak předčasně do sprchy.

Kouč Valencie Marcelino okmažitě reagoval posledním střídáním a rozhodl se poslat do hry na vykartovanou pozici Diakhabyho. Ze hry stáhnul Guedese.

Podle předpokladu se zápas dohrával převážně na polovině oslabené Valencie. V 81. minutě navíc musel VAR prověřit viditelnou hru rukou Diakhabyho před vlastní brankou.

Domácí tak šli kopat pokutový kop a obránce Netopýrů dostal žlutou kartu. Penalty se ujal v 83. minutě Stuani a chladnokrevně proměnil. Girona tak vyrovnala na 2:2.

Po dlouhé době měla v 89. minutě šanci Valencia, když se ve vápně Valencie odrazil míč k Piccinimu, který nůžkami centroval do malého vápna, kde volný Diakhaby jen těsně hlavou netrefil míč.

V 91. minutě ale přišlo nečekané. Stačil jednoduchý protiútok – přihrávka na polovinu soupeře do volného prostoru, kam nabíhal Ferran, ten měl k brance ještě s míčem pořádně daleko. Vyběhnout z branky se proto rozhodl Bono, ale Ferran jej bez problémů obešel a poslal míč do prázdné branky – 2:3!

Domácí ale měli v 92. minutě velkou šanci vyrovnat. Centr z levého křídla našel přesně na kraji malého vápna Doumbiu, který hlavičkoval na skvěle zasahujícího Neta, jenž míč se pak ještě odrazil na dalšího volného hráče Girony, ale i jeho hlavičku vleže zlikvidoval Neto!

Nastavený pětiminutový čas ale Netopýři nakonec ustáli a vezou si z Girony těžce vybojovanou výhru.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Roncaglia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)

• Moje hodnocení hráčů:
    Neto – 4,5/5
    Valencijský brankář předvedl několikero výtečných zákroků. Bez něj bychom mohli snadno prohrát. První gól byl především chyba bránícího Kondogbii. Druhý přišel z penalty, a tak je to vždy tak 50 na 50.
    Piccini – 3/5
    Piccini byl dnes spíš v šedém průměru. Obzvláště pokud to porovnáme s jeho nedávnými výkony, kdy naprosto exceloval. Dnes nebyl nijak výrazný a nedá se říct, že by nějak pozitivně či negativně přispěl k výsledku utkání.
    Paulista – 3/5
    Odehrál si svoje. Několikrát však Los Ché zachraňovali situaci ve vlastním vápně na poslední chvíli. Rozhodně umí podat ale i daleko výraznější výkony.
    Roncaglia – 3,5/5
    Ačkoliv dostal červenou kartu a oslabil tak tým, nechci mu hodnocení 3,5 upírat. Byl o poznání solidnější než jeho kolega Paulista. První žlutá karta byla smolná hra rukou, druhá nepříliš chtěný faul. Takový den jednou za čas zažije každý obránce. Nicméně až do svého vyloučení si plnil své povinnosti dobře.
    Gayá – 3,5/5
    U pár akcí byl vidět, i on dostal v druhé půli smolně žlutou kartu za hru rukou, naštěstí však nedostal druhou. Občas se dokázal dobře doplňovat s Guedesem.
    Ferran – 3,5/5
    Hráč, kterého je dnes těžké hodnotit. Za celý zápas toho moc nepředvedl a celkem zklamal. I přesto nebyl vystřídán a jako zázrakem v závěru zápasu vstřelil rozhodující gól, který mu tak pomohl trochu zpravit toto hodnocení. Myslím si, že kdyby na jeho místě měl zakončovat akci například Gameiro, rozhodně by to nedopadlo gólem.
    Parejo – 4/5
    Tady váhám mezi 3,5 a 4. K dokonalosti mu ještě kus chybělo, nicméně kapitán Los Ché měl dnes několik dobrých momentů a hlavně dokázal překvapit domácí gólem na 2:1 ve chvíli, kdy byl právě soupeř „na koni“.
    Kondogbia - 3/5
    Do výkonů z loňské sezóny měl dnešek stále daleko. Navíc si Kondogbia špatně pohlídal skórujícího hráče při gólu na 1:1. Celkově dnes mnoho nepředvedl a nebyl příliš vidět.
    Guedes – 4/5
    Že by se hvězdné posile Valencie začalo blýskat na lepší časy? Uvidíme... Každopádně Guedes dnes odehrál skvělý první poločas a Valencii poslal do vedení 1:0. Byl nebezpečný a jeho akce mu dnes vycházely lépe, než v poslední době. S postupujícím časem v druhé půli jeho výkony klesaly v závislosti na hře celého týmu Valencie a nakonec musel kvůli vyloučení přenechat místo střídajícímu Diakhabymu.
    Rodrigo – 3,5/5
    Dnes nebyl nikterak nebezpečný. V první půli se párkrát o něco pokusil, ale bez úspěchu. Co mu ale spravilo reputaci byla bezchybná góloá přihrávka na úvodní branku Guedese. Jako útočník ale moc akční nebyl.
    Gameiro – 2/5
    Kevin dnes nebyl příliš vidět. Neupozornil na sebe ani žádnou nebezpečnější střelou. Jediné pozitivum bylo, že vybojoval míč před úvodní brankou Valencie, jinak nepředvedl vůbec nic.
    Čeryšev – 2,5/5
    Přišel jako první střídající hráč na plac. Oproti pravému křídlu, přes jeholevou stranu šlo alespoň pár útočných pokusů, ale bez jakéhokoliv většího zdaru. Nepředvedl nic, čím by pozvedl hru Valencie tak, jak se to dařilo v první půli Guedesovi.
    Wass – bez hodnocení
    Těžko říct, na jakou pozici bylo zamýšleno střídání Daniela Wasse. Pákrát se objevil u míče, ale to na obranné polovině Valencie. K nějakému zlepšení hry Valencie však nepřispěl. Těžko soudit, jaké mu dát hodnocení za jeho necelou půlhodinu hry.
    Diakhaby – 2/5
    Smolař utkání číslo 2. Přišel do hry coby náhrada za vyloučeného Roncagliu. Pak přišla nechtěná ruka v pokutovém území, po které vyfasoval žlutou kartu a z následné penalty soupeř vyrovnal. Jenže v závěrečném náporu domácích nepůsobil Diakhaby vůbec jistě, což se projevilo i v nastaveném čase, kdy Diakhaby nepohlídal dvojici hlavičkujících hráčů v malém vápně, které nakonec vychytal Neto.