The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Přichází nesmírné důležitý zápas proti nabroušenému Getafe

Přichází nesmírné důležitý zápas proti nabroušenému Getafe


V neděli se přesuneme opět zpátky na Mestallu, na kterou zamíří Getafe. Ve 28. kole proběhne hlavně z pohledu Netopýrů velmi důležité a nejspíše i velmi těžké utkání. Proč pro toto utkání, které začne v neděli v 18:30, přidělujeme takovou vysokou důležitost?

Z valencijského tábora

Zatímco na podzim se hráčům Valencie střelecky nedařilo a drtivá většina střeleckých pokusů byla neúspěšná, tak na jaře je tomu jinak. Štěstí stojí po boku Netopýrů a v nejvíce napínavých chvílích se daří skórovat. Právě proto  se Los Che dostalo až do finále Copy del Rey, postoupilo do čtvrtfinále Evropské ligy a v La Lize stále může svádět boje o postupové místa do evropských soutěžích.

V tabulce La Ligy Valencia drží 7. pozici, kde jim na záda se stejným počtem bodů dýchá Real Betis. Důležité ale je, že šestá Sevilla má náskok pouze jednoho bodu a Deportivo Alaves na pátém místě má náskok dvou bodů. Na čtvrté pozici a zároveň poslední pozici, která zaručuje postup do Ligy mistrů, se s náskokem 6 bodů drží právě Getafe.

Valencie se do Ligy mistrů se může kvalifikovat výhrou celé Evropské ligy nebo právě 4. pozici v La Lize. Nyní je ideální příležitost, jak smazat náskok na čtvrté Getafe. Sice zbývá do konce sezóny odehrát ještě 11 utkání, ale v případě zaváhaní Valencie by obzory na kvalifikaci nevypadaly zrovna růžově. Případná devíti bodová ztráta v této fázi sezony už by byla velkým problémem.

Po nedělním zápase si konečně budou hráči moct vydechnout, jelikož bude reprezntační přestavka. Tedy všichni kromě Gayi, Paraja a Rodriga, kteří dostali pozvánku do národního týmu. Pro nedělní utkání stále nebude připraven Ezquiel Garay a nějaké problémy se také objevili u Neta, ale jeho nastoupení není nijak vyloučeno. Ostatní hráči by měli být připravení do hry zasáhnou, takže závisí pouze na rozhodnutí trenéra, koho vyšle na hřiště.

Z tábora soupeře

Za skvěle hrající Barcelonou se drží trojice madridských klubů, které mají nakročeno k postupu do Ligy mistrů. Zatímco Real a Atletico se do nejpopulárnější fotbalové soutěže kvalifikuji pravidelně, tak Getafe má zatím zkušenosti pouze s Evropskou ligou. Motivace Getafe určitě chybět nebude, navíc když je zhruba před měsícem Valencia v Copě del Rey vyřadila dvěma góly v nastaveném čase.

V posledních 10 zápasech Getafe předvádí výborné výkony. Zvítězilo šestkrát, dvakrát remizovalo a dvakrát prohrálo. V posledních pěti zápasech sesbíralo 13 bodů za vítězství proti Huesce, Betisu, Vallecanu, Celtě VIgo a remíze s Eibarem.

Pepe Bordalás se bude snažit zkontruovat odvetný úder. K dispozici stále nebude útočník Amath Ndiaye, ale Jorge Molina a Jaime Mata připraveni budou. Velký pozor by si měla obrana Valencia dávat hlavně na Jaime Matu, který se dokázal prosadit ve všech z pěti posledních zápasů, a v některých dokonce dvakrát. Pozvánku do nároďáku ale nedostal.

Velmi důležitým hráčem týmu, který nevynechal skoro ani minutu herního času je Nemenja Maksimovič, který se stal opěrným bodem ve středu hřiště.Takže se stále nabízí otázka, jestli na konci sezony se vedení Valencie bude snažit Srba přívést zpět.

Vzájemné zápasy

Jak už jsme zmínili výše, tak oba celky na stejném hřiště se potkali zhruba před měsícem a sehráli proti sobě dvě napínavé utkání. V prvním utkání zvítězilo Getafe na domácím hřišti 1:0. Při odvetě na Mestalla poté Netopýři díky skvělé koncovce zvítězili 3:1.  

Oba týmy se také samozřejmě potkaly na podzim, kde byla lepší Valencia, která zvítězila na venkovním hřišti 0:1. Naopak na jaře 2018 byla Mestalla oloupena o všechny tři body, jelikož hostující Getafe dokázalo zvítězit 1:2.

Základní informace

Valencia CF – Getafe FC; 28. kolo La Ligy 2018/2019; neděle 17. února 2019 v 18:30

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto, Gaya, Paulista, Roncaglia, Piccini, Cheryshev, Parejo, Kondogbia, Ferran, Mina, Rodrigo

Getafe: Soria, Olivera, Cabreara, Dakonam, Suarez, Portillo, Maksimovič, Arrambarri, Foulquier, Mata, Molina

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com