Zpátky nohama na zem

Valencia si zkomplikovala cestu do příštího ročníku Ligy mistrů. Z půdy Raya Vallecana si totiž veze prohru 2:0. První branku zařídil Raul de Tomas poté, co na druhé straně Parejo neproměnil penaltu. V nastavení pak přidal druhý gól Suarez. Valencia tak přišla o dlouhou sérii zápasů bez prohry.

Nudný začátek utnul v 9. minutě Ferran. Domácí obranu totiž probral centr na volného Ferrana, který si míč na kraj velkého vápna sklepnul hrudníkem a pak jej osamocen poslal pod brankářem jen těsně vedle branky!

Už v další minutě měl Ferran možnost vše napravit. Tentokrát si Kondogbiův skákavý míč zpracovával už těsně před vybíhajícím gólmanem, který však stihl svým tělem jeho pokus zmařit.

Na druhé staně ve 12. minutě prostrčil míč přes obránce Embarba a v záklonu jej pak poslal těsně vedle zadní tyče Netovy branky.

V 16. minutě zkusil technickou dalekonosnou střelou z pozice křídla překvapit Bebé, ale i on branku Netopýrů minul.

O minutu později na druhé straně zakroutil Parejo svůj rohový kop přímo na branku, ale brankář Alberto si nepříjemnou situaci pohlídal a míč boxoval mimo hrací plochu.

Když už dlouho Valencia neohrozila branku Raya, přišla penalta. Na konci 26. minuty odpískal sudí faul ve vápně na Rodriga, ačkoliv se jednalo o minimálně velmi sporný zákrok.

Penalty se ve 28. minutě ujal Parejo a poslal ji na půl cesty k tyči, kam měl namířeno i Alberto, jenž tak jeho penaltu chytil.

Diakhaby odevzdal ve 32. minutě míč při rozehrávce na okraji vápna Embarbovi, který jej následně přesprintoval a poslal míč okolo Neta a Paulisty před prázdnou branku, kam jej sklepnul Raul de Tomas a poslal tak domácí do vedení 1:0.

Ze zoufalství zkusil ze střední vzdálenosti vypálit ve 38. minutě Mina, ale míč vyslal pouze nad břevno domácí branky.

O moment později na druhé straně mohl přidat další gól Raul de Tomas. Tentokráte po kolmém centru do vápna Valencie, na nejž však osamocen u tyče branky jen těsně nedosáhnul.

Ve 49. minutě Kondogbia zahodil totální tutovku. Rohový kop propadl na Čeryševa, který poslal míč pod brankářem před prázdnou branku, kterou ale Kondogbia v malém vápně přestřelil!

Valencii se nedařilo dostat do pokutového území soupeře a ohrozit tak jeho branku, proto došlo v 60. minutě hned na dvojité střídání.  Ze hry šli Rodrigo a Ferran. Na plac se dostali Gameiro a Guedes.

V 65. minutě měl velikou šanci Parejo, který prošel do vápna mezi dvěma obránci, ale gólman Alberto jeho dělovku vyrazil do bezpečí. Krátce poté střílel zkraje velkého vápna Guedes, ale Alberto míč opět vyboxoval.

Na druhé straně v 72. minutě po pěkné souhře upaloval s míčem z levého kraje vápna před branku Alvaro Garcia, ale Neto si s jeho následným pokusem z úhlu poradil.

Třetím střídaným byl v 81. minutě na straně Valencie Roncaglia, kterého přišel nahradit Wass.

Guedes si v 84. minutě pomotal domácí obranu, pak přiťukl míč Wassovi, a ten přihrál před velké vápno Parejovi, jenže ten z náběhu napálil pouze změť domácích hráčů.

Po následném protiútoku hasil situaci na okraji vápna před svojí brankou Diakhaby, jenž vyfasoval žlutou kartu. Následný přímý kop naštěstí skončil nad brankou Valencie.

V 90. minutě musel ještě skóre zachraňovat Neto, když centr z kraje vápna propadl před Diakhabyho i Paulistu k volnému De Tomasovi, ale skvělým zákrokem jej vychytal Neto!

Jenže se pak kopaly dva rohové kopy po sobě, a ten druhý, v 91. minutě našel hlavu Maria Suareze, a ten pojistil výhru domácích – 2:0.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Roncaglia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)