Derby je naše!

Valencia CF jasně ovládla městské derby proti Levante a připisuje si tak tři body za výhru 3:1. Los Ché svého rivala jasně přehráli. Trefili se dvakrát Mina a jednou Guedes. Jediná černá kaňka na zápasu byl nešťastný vlastní gól Solera.

Valencia vstoupila do zápasu tím nejlepším možným způsobem. Parejo rozehrál rohový kop nakrátko na Guedese, který centroval ke značce pokutového kopu, kde vyskočil nejvíše Mina a hlavou usměrnil míč do dolního rohu branky – 1:0 pro Valencii.

V úvodu 5. minuty potáhnul Guedes míč do prostoru ke hranici velkého vápna a následně vyslal tvrdou střelu těsně nad branku.

O dvě minuty později Guedes potáhnul míč do vápna a pak za dvojici obránců poslal míč nabíhajícímu Čeryševovi, který měl před sebou už jen vybíhajícího brankáře, jenž však jeho střelu z úhlu parádně vykryl.

Domácí i nadále nebezpečně útočili. Zatímco Mina při protiútoku těsně před brankou ztratil míč, o chvíli později po rohovém kopu odhlavičkoval jeden z domácích borců míč ke značce pokutového kopu, kde střelu hlavou prodloužil Paulista, ale branku minul.

Na druhé straně se k dobré šanci propracoval ve 14. minutě Roger, který nákop do vápna Valencie z voleje napálil na branku, ale Neto míč vyrazil.

Na konci 18. minuty Parejo rozehrál po zemi do vápna, kde míč přizvedl Guedes přímo na hlavu Čeryševa, který technickou střelou hlavou poslal míč jen těsně nad branku.

Ve 29. minutě odnesli ze hřiště na nosítkách Picciniho, a tak se musel rozcvičit Coquelin, který jej krátce poté vystřídal. Na post pravého obránce se tak posunul Wass a Coquelin šel do středu pole.

Ve 36. minutě měli Netopýři další zajímavou šanci. Odražený míč se ve vápně dostal ke Guedesovi, který sklepnul míč na Čeryševa a ten zblízka v pádu hlavičkoval na branku, ale hostující obránce míč před brankovou čárou zablokoval nohou.

Na začátku nastaveného času Čeryšev z levého kraje vápna centroval až za vzdálenější tyč, kde Mina hlavičkoval na branku, ale gólman Aitor Fernandez se stihl včas přesunout a reflexivním zákrokem míč vyrazit.

V úvodu 48. minuty si naběhl před vápno Valencie na nahrávku Rochina a prověřil pozornost Neta.

O čtyři minuty později na druhé straně zaútočili Los Ché, když si Guedes se Solerem vyměnil míč na jeden dotek a pak jej poslal do malého vápna nabíhajícímu Minovi, před nímž obránce ve skluzu vypíchnul míč těsně mimo vlastní branku.

Domácí tým dostal studenou sprchu v 56. minutě, kdy po rohovém kopu dopadl míč nešťastně na nohu Carlose Solera, od které se odrazil do vlastní branky – 1:1.

Tento stav nevydržel dlouho. Právě Soler patičkou ve vápně soupeře posunul míč na Solera, který propálil střelou k tyči hostujícího gólmana – 2:1.

V 63. minutě měl další šanci na kopačce Soler, jenž z úhlu napálil pouze pozorného brankáře. Jenže o moment později znovu střílel z úhlu a ačkoliv trefil tentokrát tyč, míč se odrazil před prázdnou branku na volného Minu, který pouze sklepl míč do branky – 3:1.

V úvodu 72. minuty vystřídal kapitána Pareja Kevin Gameiro a Netopýrům tak zůstalo k dispozici jediné střídání.

Po nějaké době se v 77. minutě připomněl Guedes, kterého našel nenápadný nákop do vápna Levante, jenže Portugalec zamířil nad branku.

O minutu později už byl Guedes střídán a minuty přišel nasbírat místo něj mladík Kangin Lee.

A už v 79. minutě Kangin vzrušil tribuny, když mu míč před vápnem soupeře sklepl Gameiro a asijský záložník vypálil svižnou střelu těsně vedle horního rohu branky.

Valencia už si zbytek zápasu pohlídala a nic na tom nezměnily ani tři nastavené minuty. Zápas tak skončil za stavu 3:1.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)

• Takže, keď si to tak vezmeme, tak Valencia prevalcovala svojho mestského rivala štyrma gólmi *14*
    To je ako ten frk... Ako hralo tvoje mužstvo? Dalo 2 góly... Takže vyhralo! Ne! Zápas skončil nerozhodne 1:1 *37*