The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Čtyři utkání do konce a Valencia ztrácí 3 body

Čtyři utkání do konce a Valencia ztrácí 3 body


Blíži se velké finalé letošního ročníku, ve kterém se schyluje k velké bitvě o jednu vstupenku do Ligy mistrů a  vstupenky pro Evropskou ligu stále ještě nemají své majitele. Valencie se tohoto boje taky účastní a v neděli od 12:00 bude muset zabrat, jestli stále chtějí získat poslední vstupenku do Ligy mistrů.

Z valencijského tábora

První možnost, jak se dostat na čtvrté místo, tedy poslední postupové místo do Ligy mistrů, nebyla využita. Netopýři sváděli souboj s Atleticem Madrid, ze kterého nakonec nevzešel ani jeden bod. Getafe navýšilo svůj náskok o jeden další bod, jelikož s Realem Madrid uhráli bezbrankovou remízu. Rozestup je nyní tři body. Stejný rozdíl bodů je nyní i se Sevillou, která porazila poslední Vallecano a vrátila se na 5. pozici v tabulce. Pronásledujícím týmem Valencie je nyní Athletic Bilbabo, který si připsal další výhru a ztrácí na Netopýry tři body.

Do konce sezóny zbývají už pouze čtyři utkání a Valencia se utká se pouze se slabšími soupeři. Nyní proti Eibaru, který má dobré postavení ve středu tabulky. Dále proti Huesce, která pokud neporazí Villarreal, tak už jí hrozí jistý sestup. Poté proti Alavesu, který ale má mizerou formu a rychle ztrácí kontakt v boji o postupová místa. Na závěr to bude Valladolid, který prozatím bojuje o záchranu, ale v posledním kole už může být o jejich osudu rozhodnuto.

Netopýři mají letošní konečně umístění stále ve svých rukou. Bohužel do konce sezóny už do bojů nezasáhne Kondogbia a Cheryshev. V neděli bude také chybět Piccini, kterého asi postihne stejný osud, jako předešlé dva jmenované. Jinak na soupisce pro nedělní utkání nalezne všechny ostatní hráče. Vrací se na ní i Rodrigo, který musel minule utkání vynechat kvůli karetnímu trestu. 

Z tábora soupeře

Eibar letos prožívá průměrnou sezónu a pohybuje se okolo středu tabulky. V posledních zápasech si s dobrou formou netyká a za posledních 5 utkáních získal na své konto pouze 4 body. Nyní mu náleží 13. místo v tabulce za získaných 40 bodů a od sestupového ohrožení si nyní drží náskok 6 bodů, tedy není v současné době v přímém ohrožení sestupu.

Eibaru se celkem dobře daří na domácím stadionu, na kterém posbíral 29 bodů s bilancí 8-5-4, což je o jeden bod více než Valencia. Avšak na venkovních hřištích jsou výkony katastrofální. Za 17 odehraných venkovních utkáních dokázal Eibar zvítězit pouze jednou. Další utkání skončily 8krát remízou a 8krát porážkou. S tím samozřejmě souvisí i negativní skóre na venkovních stadionech, které je v poměru 14:28.

Velkým problém je současná vysoká marodka, a to hlavně v obranné řadě. Zranění je hlášeno u Arbilly, Bigase a Ramise, což jsou všichni tři střední obránci, a navíc zraněný je údajně i pravý obránce Ruben Pena. Dále zraněný by měl být i útočník Kike a záložník Pape Diop.

Sice se Eibaru nedaří moc ve hře směrem dozadu a inkasovali hodně branek, tak na druhou stranu v útoku to není vůbec špatné. Nastříleli v lize 42 branek, což je více než Valencia. Největší podíl na tom má útočník Charles, který má na svém kontě 13 zásahů. Druhým nejlepším střelcem je Sergio Enrich, který se trefil čtyřkrát.

Vzájemné utkání

Už pět let působí Eibar v nejvyšší španělské soutěži. To znamená, že v neděli se oba kluby spolu potkají podesáté. Bilance vzájemných zápasů je nyní zcela vyrovnaná. Nejdříve vyhrávala Valencia, poté Eibar a potom zápasy končily remízou. Vzájemná bilance je tedy 3-3-3.

V letošní sezóně je Eibar jeden z nejhůře hrajících týmů na venkovním hřišti. Před dvěma roky ale zničil Valencii 0:4 na Mestalle. Poslední zápas těchto dvou klubů, který se odehrál na Mestalle byl shodou náhod bez jednoho dne přesně před rokem. V utkání nepadla ani jedna branka a hráči se rozešli s remízou.

Úplně poslední utkání se hrálo na Eibaru v prosinci minulého roku. V prvním poločase vstřelil první branku zápasu Rodrigo. Ještě před přestávkou se zranili dva hráči. Gabriel Paulista a Francis Coquelin museli hřiště opustit předčasně. V druhém poločase přišlo srovnání, které z penalty zařídil Charles a následně skóre 1:1 zůstalo neměnné až do konce utkání.

Základní informace

Valencia CF– SD Eibar; La Liga 2018/2019 – 35. kolo; neděle 28. dubna 2019 ve 12:00

Předpokládané sestavy

Valencia CF: Neto, Gaya, Garay, Gabriel, Wass, Guedes, Parejo, Coquelin, Soler, Rodrigo, Gameiro

Eibar: Dmitrovič, Cote, Alvarez, Oliveira, Blasis, Cucurella, Jordan, Escalante, Orellana, Enrich, Charles

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.