Arsenal porazil Valencii 3:1

Valencia v úvodu prvního semifinálového zápasu využila jednu ze tří velkých šancí a šla nad Arsenalem do vedení. Jenže Gunners ještě v první půli otočili na 2:1, což Valencii zaskočilo a již nenašla na tento stav odpověď. Naopak Netopýři tento stav drželi až do závěru zápasu, kdy ale inkasovali na konečných 3:1.

Valencia dle své sestavy od úvodu zalezla na svoji polovinu a čekala s čím přijde Arsenal. Když se v 6. minutě mohla Valencia jít do protiútoku, ale Sokratis do jeho kotníku nepříjemně zajel, avšak sudí neudělil žlutou kartu. Z přímého kopu pak za obranu ke kraji malého vápna centroval Parejo a našel přesně volného Rodriga, který z úhlu okamžitě posílal míč do malého vápna, kde ze tří metrů Garay trestuhodně přestřelil prázdnou branku!

To však Netopýry nemuselo mrzet. V 11. minutě totiž Parejo zatočil rohový kop na zadní tyč, kde Diakhaby mezi dvěma obránci Arsenalu vyskočil nejvýše a otevřel skóre zápasu přesnou hlavičkou k tyči! 0:1.

V 15. minutě se pokusil o střelu zpoza vápna do dolního rohu branky Parejo, ale Čech skvěle jeho střelu vyrazil ke svému kolegovi Maintlandovi, jenže ten místo zpracování nohou skočil k zemi, aby hlavičkou vrátil míč zpět brankáři, jenže tak nešťastně, že míč před Čechem doběhl volný Guedes, ale před českým brankářem přestřelil branku.

Vedení Valencii nakonec nevydrželo příliš dlouho. Protiútok domácích vedl Aubameyang, který se zbavil Garaye a ve volné pozici na druhé straně vápna našel Lacazetteho, který zametl míč do prázdné branky a bylo to rázem 1:1.

Ve 22. minutě Aubameyang zkusil individuální akci téměř od poloviny hřiště, ale jakmile se dostal s míčem do vápna Valencie, vypálil vysoko nad břevno.

Arsenalu se podařilo v úvodu 26. minuty otočit zápas. Lacazetteho si bránící Roncaglia při centru z kraje vápna totálně nepohlídal a osamocený útočník domácích hlavičkou propálil Neta, jenž míč vyškrábl rukavicemi až za brankovou čarou. Skóre se tak měnilo na 2:1.

Ve 33. minutě se poslední gólová šance opět opakovala, tentokrát volil Aubameyang střelu z voleje která se ale od země odrazila těsně vedle hostující branky.

Valencii obrat ve skóre dost rozhodil a nedokázala se dostat k brance soupeře. Naopak Arsenal zkoušel postupně jeden útok za druhým.

Naštěstí však do poločasu domácí nenašli žádný další způsob, jak se dostat na dostřel Netopýří branky.

Ve 49. minutě skákavý míč našel k vápnu Arsenalu nabíhajícího Rodriga, který se jednoduše zbavil Sokratise a poslal míč do malého vápna před odkrytou branku, ale před Guedesem včas odklidil míč Mustafi.

Dlouhé minuty pak probíhala přetahovaná mezi oběma kluby. Až v 63. minutě našel centr před branku mezi obránci svíraného Lacazetteho, jenž těsně minul míč na hraně malého vápna.

Netopýři v 67. minutě ubránili jasný gól. Míč propadl před Neta na volného Lacazetteho, jenže míč mu nohou vychytal střelu i následnou dorážku. Sudí nepískal přerušení celé akce, ačkoliv se zdálo, že finální přihrávku lehce tečoval v ofsajdu postavený Aubameyang.

Valencia poprvé vystřídala až v 71. minutě, a to hned dvakrát. Ze hry šli Guedes a Soler, zatímco na plac šli Wass a Gameiro.

V 73. minutě Parejo pěrádně našel skulinkou v obraně do vápna nabíhajícího Gameira, ale Čech včas vyběhl a zabránil osamocenému Gameirovi dostat míč do branky.

Wass dostal v 82. minutě centr na náběh k pravém okraji vápna a pak prostrčil míč na Gameira, který si jej krkolomně zpracoval tak, že si nakonec přehodil obránce, ale vypálil vysoko nad břevno.

Na konci 88. minuty ještě Los Ché potřetí střídali a Rodriga tak nahradil Mina.

V 90. minutě nejprve Lacazette napálil obránce tak, že se míč odrazil nepříjemně na branku, ale Neto jej zvládl vyrazit. O chlup později centroval Kolasinac na zadní tyč, kde přesně našel Aubameyanga, jenž jej sklepl ze vdzuchu a naýšil tak na 3:1.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Roncaglia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Mina 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)

• Absolutne presratý doležitý zápas, jako zrazu ideme hrat na 6 obrancou alla beton, takto experimentovať najdoležitejší zápas sezony, des, Arsenal vobec neni v takej forme aby sme museli hrať beton, kludne sme mali hrať 4-4-2 a lepšie by sme zahrali. Desný zápas z našej strany.
    Díky Marcelino, fakt dobrá práca dnes .. *38**38**38*

• Místo aby to bylo v 15. minutě 0:3 (s trochou štěstí klidně mohlo) tak nakonec 3:1 ... grrr ... Jak už tu zaznělo, nechápu dnešní taktiku. Celou dobu pod Marcelinem hrajem 4-4-2..na Barce, Realu, Atleticu a najednou nastoupime s 6 obránci..nechápu