Konec v EL: Valencia hrála fotbal, ale Arsenal dával góly

Když se brzy po úvodu zápasu dostala Valencia brankou Gameira do vedení, vypadalo vše nadějně, jenže Arsenal oproti Valencii proměnil vše co mohl a nakonec na Mestalle zvítězil 2:4.

K prvnímu zakončení se dral po nákopu Gameira k tyči Gayá, ale ten s přispěním bránícího hráče minul hlavou branku.

V 8. minutě z úhlu ve velkém vápne pálil Guedes, ale přestřelil horní tyč Čechovy branky.

O tři minuty později už se ale Netopýrům zadařilo. Rychlý protiútok potáhnul Guedes až k vápnu Arsenalu, prostrčil míč na Rodriga a ten za pomoci lehké teče Koscielneho našel v malém vápně nepokrytého Gameira, jenž uklidil ve skluzu míč do prázdné branky. Los Ché šli do vedení 1:0!

Už ve 14. minutě to mohlo být 2:0, kdy po obrovské chybě prošel míč po lajně od Gayi na Guedese, jenž poslal před branku Rodrigovi, který si předkopl míč a z voleje zblízka pálil na branku, ale trefil nešťastně spoluhráče Gameira.

O další dvě minuty později Wass dlouhým centrem od lajny vracel dlouhým nákopem míč před vápno soupeře, kde Rodrigo nádherně napálil míč z voleje, ale jen těsně přestřelil horní roh branky.

V 17. minutě nečekaně udeřili hosté. Nákop na polovinu soupeře lehce prodloužil hlavičkou Lacazette do prostoru mezi třemi obránci, kde byl Aubameyang, jenž si zvládl míč zpracovat a v pádu vypálit přesně do dolního rohu branky, čímž vyrovnal na 1:1.

Valencia byla chvíli trochu opařená. Pak se ale dostal na konci 23. minuty do zakončení, kdy nákop pod sebe sklepl Rodrigo, ale Wass v těžké pozici z voleje pálil výrazně nad branku.

Ve 32. minutě Özil ve volné pozici posunul ještě na kraj vápna Aubameyangovi, ale ten poslal střelu naštěstí pouze na pozorného Neta.

Nedlouho nato se ozvala Valencia, když Parejo z přímého kopu jen těsně přestřelil vzdálenější tyč.

Ve 39. minutě Netovi zatrnulo. Stačil na to jeden hráč Arsenalu jenž při protiútoku našel mezi obránci ve vápně Lacazetteho, který zvenku otřel svojí střelou tyč valencijské branky.

Druhá půle začala beze změn na obou stranách. Gayá v 51. minutě vybojoval míč, který ale okamžitě ztratil a následovala přihrávka na kraj vápna Valencie, kde Lacazette obléhán obránci vypálil z otočky do dolního rohu a bylo vymalováno – 1:2.

Valencia tak reagovala střídáním. Picciniho nahradil Carlos Soler v 56. minutě.

V 58. minutě se podařilo alespoň vyrovnat, když přihrávkou za obranu dostal míč Wass, jenž posunul před branku Rodrigovi, jehož střela se odrazila do malého vápna na volného Gameira, od nějž se míč dokutálel do branky – 2:2.

V úvodu 65. minutě vyslal velmi nebezpečnou dělovku z velké vzdálenosti Garay, ale míč jen o centimetry minul tyč Čechovy branky.

Valencia se snažila, ale nešlo to. Pak opět udeřili hosté. Od kraje vápna Lacazette našel Aubameyanga na první tyči, a ten okažitě zametl míč do branky – 2:3.

V 71. minutě tak přišli do hry Mina a Ferran, aby nahradili Rodriga a Guedese.

Po dlouhé době se v 83. minutě ozval Gayá, který zpoza vápna zatočil přízemní střelu k zadní tyči, ale chyběly jí decimetry přesnosti.

Když už Valencia hrála jenom o čest, uděřil v 89. minutě Aubameyang. Aubameyang připustil míč přes sebe do vápna Lacazettemu, který mu míč vrátil do náběhu a Aubameyang střelu z úhlu pod břevno navýšil vedení na 2:4.

Valencia už se na nic nezmohla a loučí se s Evropskou ligou těsně před branami jejího finále.

Neto 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)