The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V prvním přípravném utkání se Netopýři střetnou s Monakem

V prvním přípravném utkání se Netopýři střetnou s Monakem


Období sucha končí, v sobotu večer vyběhnou hráči Los Che po téměř dvou měsících od vítězného finále Copa del Rey k zápasu, třebaže prozatím pouze k přípravnému. Na soustředění ve Švýcarsku se v sobotu 20. července od 17:00 utkají s Monakem.

Z valencijského tábora

Již od pondělí 8. července se Netopýři připravují na sezónu 2019/2020, v níž nemohou mít malé cíle. Vždyť v sezóně uplynulé dokázali obhájit 4. místo v ligové tabulce a navrch přidali vítězství v Copa del Rey. Je proto potřeba se na nadcházející sezónu pečlivě připravit a je pravda, že minimálně složení kalendáře přípravných utkání vypadá zajímavě a Netopýrům by se mohlo dostat dostatečného prověření jejich kvalit. Valencia se utká postupně s Monakem, Sionem, Sportingem Lisabon, Brightonem, Leverkusenem a Interem Milán. Nyní jsme však teprve před zápasem proti Monaku.

Do Švýcarska odcestovalo osmadvacet hráčů Valencie. Někteří mají místo v kádru jisté, někteří se budou prát o setrvání v klubu a někteří jsou s áčkem pouze na doplnění početního stavu, ale jejich místo jinak téměř určitě bude v rezervním celku VCF Mestalla. Výpravu Valencie tvoří Jasper Cillessen, Jaume Domenech a Cristian, obránci Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Mouctar Diakhaby, Javi Jimenez, Daniel Wass, Cristiano Piccini, Jose Luis Gaya a Salva Ruiz, záložníci Dani Parejo, Geoffrey Kondogbia, Francis Coquelin, Koba Koindredi, Uros Racic, Pascu Alba, Alvaro Medran, Jason, Fran Villalba, Denis Cheryshev, Goncalo Guedes a Kang In Lee a útočníci Maxi Gomez, Kevin Gameiro, Rodrigo, Ruben Sobrino a Manu Vallejo.

Debut ve valencijském dresu si tak v sobotu večer může odbít hned několik nových posil. Obránce Salva Ruiz je valencijským odchovancem a za áčko Netopýrů již hrál, ale jsou tu další. Nastoupí třeba bývalý gólman Barcelony Cillessen? Nebo se dočkáme startu dvou nadějných mladíků, u kterých fanoušci pořádně nevědí, co očekávat, tedy Jasona, který přišel z Levante, a Manu Valleja, který střílel góly prozatím maximálně v Segunda Division? Od prozatím poslední posily naopak fanoušci velmi dobře vědí, co očekávat. Maxi Gomez přišel, aby střílel góly. Prosadí se za Los Che poprvé už proti Monaku? A dostane vůbec šanci? Uvidíme, čeho všeho se zítra večer dočkáme.

Z tábora soupeře

AS Monako je celkem věhlasným francouzským klubem, respektive účastníkem francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1. Před pár lety Monako převzal miliardář, který měl v plánu vybudovat konkurenceschopný projekt vůči Paris Saint Germain, ale původní plán se úplně nezdařil. V poslední sezóně pak Monako mělo dokonce sestupové starosti, a to vlastně až do úplného závěru ligového ročníku. Na sestup mělo Monako jen dvoubodový náskok. Od týmu, za který nastupovali Falcao, Golovin, Tielemans, Benaglio, Chadli, Martins, Subasic, Fabregas, Adrien Silva či Jovetic nikdo tak bídné výkony neočekával. Monako tak má do nadcházející sezóny velkou motivaci dokázat, že sezóna 2018/2019 bylo jen ojedinělé nedopatření.

Překvapivé je, že navzdory výše popisované uplynulé sezóně v Monaku během letního přestupového období neudělali téměř žádné významné změny ve složení kádru. Z odchodů stojí za zmínku pravděpodobně hlavně Tielemans, který zamířil do Leicesteru. Nové posily nepřišly víceméně žádné, klub jen proměnil jarní hostování Gelsona Martinse z Atletica Madrid na trvalý přestup. Uvidíme, zda to bude Monaku v nadcházející sezóně stačit.

Vzájemná utkání

Všichni fanoušci Los Che si jistě pamatují na vzájemné poměřování sil v předkole Ligy mistrů v sezóně 2015/2016. Z postupu se nakonec radovali Netopýři, kteří doma dokázali zvítězit 3:1, zatímco v Monaku podlehli 1:2. Ze současného kádru Valencie tehdejší zápasy pamatují Jose Luis Gaya, Dani Parejo a Rodrigo Moreno, přičemž záložník a útočník přispěli k postupu i gólově, a to v domácím utkání na Mestalle. Krom nich se před vlastními fanoušky prosadil ještě Sofiane Feghouli, zatímco v Monaku byl jediným úspěšným střelcem Los Che Alvaro Negredo.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.