Proti Sionu si Valencia připsala jasné vítězství, střelecky se prosadil i Maxi Gomez

Ve druhém a posledním přípravném utkání ve Švýcarsku si Netopýři připsali první předsezónní vítězství. Proti papírově nejslabšímu soupeři, na kterého Valencia před začátkem ligy narazí, si Los Che připsali vítězství 3:0, o které se góly zasloužili Maxi Gomez, Rodrigo Moreno a Javi Jimenez.

Utkání se hrálo na dvakrát čtyřicet minut, neboť Valencia hned po zápase cestovala zpět do Španělska. Do první čtyřicetiminutovky trenér Marcelino nasadil sestavu Cillessen, Piccini, Gabriel, Diakhaby, Salva Ruiz, Kondogbia, Koba, Jason, Fran Villalba, Rodrigo a Maxi, kteří tak jako první v akci představili venkovní sadu valencijských dresů pro sezónu 2019/2020.

Oproti utkání proti Monaku tentokrát na začátku zápasu Netopýři neponechávali aktivitu na kopačkách soupeře, ale sami se snažili řídit hru. A ohrožovat branku domácího Sionu. Jako první se snažil míč do branky domácího celku usměrnit Rodrigo, ale v akrobatické pozici vyslal střelu jen nad břevno Sionu. O chvíli později se po rohovém kopu dostal ke střele Gabriel, ale jeho pokus byl zblokován, čehož Sion následně využil k rychlému protiútoku, kterému však chybělo přesné zakončení. Hráč švýcarského celku vůbec netrefil Cillessenovu bránu. Hra se následně uklidnila, a to až do 12. minuty. Rodrigo nejdříve nastřelil břevno, ale míč zůstal ve hře a akce pokračovala. Ukončila ji až spolupráce centrujícího Frana Villalby se zakončujícím Maxi Gomezem, který překonal gólmana Sionu. Valencia se tak dostala do vedení 1:0 a Maxi si připsal první gól v novém dresu, třebaže prozatím jen v přátelském utkání. Z Netopýrů byl střelecky nejaktivnější Rodrigo, ale štěstěna mu dlouho nepřála. Ve 31. minutě se uvolnil na hranici pokutového území a zamířil těsně vedle. Nakonec se však i on gólu dočkal. Ve 39. minutě rozehrával Sion rohový kop, ale příliš se mu nepovedl a rychlý protiútok táhl Salva Ruiz, který následně vyslal přízemní centr před pokutové území, kde se Rodrigo znovu uvolnil a tentokrát přidal i gólovou tečku akce. Valencia tak v poločase vedla 2:0.

Do druhého poločasu trenér Marcelino nasadil sestavu Cristian, Wass, Garay, Diakhaby, Gaya, Coquelin, Parejo, Manu Vallejo, Kang In Lee, Guedes a Gameiro, tedy krom Diakhabyho zcela odlišnou jedenáctku oproti první půli. Mladý francouzský stoper byl vystřídán až v průběhu druhého poločasu, kdy ho nahradil Javi Jimenez, což se později ukázalo být významným tahem trenéra Marcelina.

I ve druhém poločase byla Valencia od začátku aktivnějším týmem, třebaže tentokrát nám začátek půle nepřinesl řadu šancí, jako poločas první. Za zmínku stojí nejspíš až střela Kangina Lee z 52. minuty či hlavička Gameira v 55. minutě, ke které francouzského střelce vyzval Kangin Lee vyzval pro změnu centrem. Celkově však byl určitě druhý poločas na zajímavé okamžiky chudší částí hry. Přesto jsme se nakonec dočkali i dalšího gólu, přičemž se znovu radovali valencijští Netopýři, a to v 72. minutě. Rohový kop rozehrál Parejo, prodloužený centr hlavičkoval zpět do předbrankového prostoru Garay, kde celou akci zakončil gólovou hlavičkou Javi Jimenez. Upravil tak stav skóre na 3:0, přičemž zápas tímto výsledkem i skončil.

Valencia se teď na další část předsezónní přípravy vrací do Španělska. Nejbližším přátelským utkáním pak je střetnutí se Sportingem Lisabon, které je na programu v neděli. Utká se tak vítěz španělského poháru s vítězem portugalského poháru.