The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Příprava pokračuje proti Sportingu Lisabon

Příprava pokračuje proti Sportingu Lisabon


Netopýři odletěli ze Švýcarska a jejích další destinací je Portugalko. Tam se utkají s jedním z nejslavnějších fotbalových klubů z tamější Primeira ligy. Jedná se o Sporting Lisabon, který v posledních letech prošel velkou změnou v hráčské základně. Utkání začíná v neděli 28. července od 20:00.

Z tábora Netopýrů

Soustředění ve Švýcarsku bylo ukončeno. Na závěr soustředění si hráči Valencie spravili chuť, jelikož se jim podařilo jasně zvítězit proti domácímu FC Sionu. Na hřiště se opět dostala většina hráčů. Maxi Gomez, který nedávno přestoupil z Celty je pod tíhou velkých očekávání. Jeho odpověď přišla formou první vstřelené branky v dresu Los Che. Ani Rodrigo nezůstává pozadu a rovněž má na svém kontě první gólový zásah.

Nyní na Netopýry čeká kvalitnější soupeř než FC Sion. Sporting Lisabon navíc disponuje hráči ze zámořských zemích, což by mohlo být pro obranu Valencie zajímavou prověrkou. O osudu několika valencijských hráčů stále není rozhodnuto, takže přípravná utkání se neponesou v poklidném duchu, ale hráči budou bojovat o získání přízně trenéra. To například ukázal v minulém utkání Javi Jimmenez, který na hřiště nastoupil jako poslední hráč, ale potřeboval pouze minutu k tomu, aby skóroval. V týmu jsou momentálně pouze tři stopeři a hovoří se o tom, že by Diakhaby mohl klub opustit. To by mohla být právě šance pro Jimmenze, který působí u Netopýrů už od svých šesti let a do výběru VCF Mestalla se dostal v roce 2015.

Z tábora soupeře

Sporting Lisabon už skoro 20 let zůstává ve stínu Porta a Benfiky, které se střídají v získávání ligových titulů. Na druhou stranu se jim letos povedlo získat portugalský národní pohár, kde porazili oba velké rivaly. V semifinále vyřadili Benfiku a ve finále po penaltách předčili i FC Porto. Zásluhu na tom měl také bývalý obránce Valencie Jeremy Mathieu. Na Netopýry ale čeká ještě další setkání s bývalým spoluhráčem. Do Sportingu totiž zamířil i Luciano Vietto.

Sporting začal s letní přípravou o pár dní dříve než Valencia a pobýval také ve Švýcarsku. Tam sehrál dvě utkání proti tamějším klubům. Nejdříve podlehli s menším klubem Rapparswilem, který hraje v pořadí druhé nejvyšší lize. Druhé přípravné utkání už bylo proti prvoligovém celku. Domácí Sankt Gallen dokázal srovnat zápas, ve kterém prohrával a dvě branky, takže Sporting opustil Švýcarsko bez vítězství.

V rámci přípravy pokračovali do Belgie, kde v Bruggách znovu na vítězství nedosáhli ani po penaltovém rozstřelu. Následně se hráči přesunuli do New Yorku, kde sehráli velké utkání proti poslednímu šampionovi z Ligy Mistrů. Utkání proti Liverpoolu skončilo remízou 2:2, a tak čekání Sportingu na první vítězství stále pokračuje.

Vzájemné zápasy

Valencie se v posledních letech setkala se Sportingem na hrací ploše dvakrát. Jednalo se o dva přátelské zápasy. V roce 2011 Valencia předčila soupeře třemi góly, o které se zasloužil Bernat, Soldado a Piatti. V druhém případě se jednalo o přátelské utkání před dvěma lety, kdy Valencia opět zamířila do Lisabonu. Zápas skončil stejným výsledkem. O tříbrankové vítězství se postaral Orellana, Rodrigo a Ignacio Gil.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.