Valencia má druhou výhru. Otočila zápas se Sportingem

Přátelské utkání mezi domácím Sportingem Lisabon a hostující Valencií přineslo požehnaně šancí na obou stranách. Sporting šel v prvním poločase do vedení parádní ranou Dosta pouze na chvíli, jelikož za moment vyrovnal Kondogbia. V druhé půli sice Rodrigo neproměnil penaltu, ale nakonec dokonal obrat gólem na 1:2 přesnou ranou Gameiro.

Do zápasu šli Netopýři v této sestavě: Jaume; Wass, Diakhaby, Garay, Salva Ruiz; Kondogbia, Parejo, Jason, Guedes; Vallejo y Maxi

Na konci 3. minuty se ke střele ve vápně dostal Vallejo, ale v poslední chvíli mu skluzem skočil do střely hbitý Coates.

Na druhé straně se v 5. minutě dostali do akce i domácí, když po centru do vápna Valencie sklepnul Rafinha míč Dostovi, jenž z voleje vymetl horní roh branky bezmocného Jaumeho. Sporting šel do vedení 1:0.

To ale domácím nevydrželo dlouho. Parejo poslal centr z rohového kopu do malého vápna, kde našel přesně hlavičkujícího Kondogbiu, jenž sklepnul míč do sítě a vyrovnal tak na 1:1.

V 19. minutě Valencia rozehrála rohový kop netradičně nakrátko, když Parejo poslal míč nablízko Guedesovi, jenž se protáhnul k brankové čáře a pak centrem našel Diakhabyho, jenž ale neměl již dost sil na pořádnou hlavičku a míč slabě sklepnul do rukavic brankáře Renana Ribeira.

Na konci 27. minuty měl na hlavě vedoucí gól Maxi Gomez, který centr z pravého křídla přetavil v silnou hlavičku, jenž musel s problémy zkrotit Renan až nadvakrát.

Podobně to zkusili o minutu a půl později domácí. V jejich případě šlo o dlouhý centr z levého kraje hrací plochy až na zadní tyč, kde Rafinha z úhlu hlavičkoval přes Diakhabyho těsně vedle branky.

Další centr mířila na Rafinhu o chvíli později. Domácí hráč tentokrát hlavičkoval v pádu poblíž značky pokutového kopu, ale míč opět poslal mimo hřiště.

Ve 33. minutě přidal další pokus na konto Sportingu bývalý hráč Valencie Jeremy Mathieu, který z přímého kopu vyslal technickou střelu, která ale přelétla několik decimetrů nad horním rohem Jaumeho branky.

V úvodu 37. minuty prozměnu zahodil dobrou šanci Garay, k němuž propadl míč po rohovém kopu. Obránce Valencie měl dost času, ale přesto poslal míč po zemi na pozorného Renana. Následně se míč opět odrazil na kopačky domácích, a tak hned následovala nahrávka přímo před brankáře, kde byl ve volném prostoru Diakhaby, jenž byl ale přistižen v ofsajdu.

Domácí to ale nerozhodilo. Po několika pokusech ohrozit branku Netopýrů se jim to opět podařilo na konci 43. minuty, když napadali rozehrávku brankáře Jaumeho tak důsledně, že nakonec chyboval a poslal míč na Vietta, jenž zpoza velkého vápna naštěstí zamířil mimo branku.

Do druhého poločasu vystřídal kouč Marcelino téměř celou sestavu. Ze hry byli staženi Salva Ruiz, Jason, Guedes, Garay, Vallejo, Jaume, Parejo, Wass, Maxi Gomez. Naopak do hry přišli čerství Gayá, Kangin Lee, Čeryšev, Paulista, Rodrigo, Cillessen, Piccini, Coquelin, Gameiro.

Netopýrům vybojoval v 53. minutě penaltu Rodrigo, který si zády k brance přebral přihrávku na kraj velkého vápna a z otočky se chtěl prosmýknout před brankáře, ale Mathieu a Fernandes si na něm smlsli zkluzem, který byl okamžitě potrestán.

Útočník Valencie se postavil k penaltě, jenže Renan jej vychytal a ačkoliv se Rodrigo dostal k dorážce zblízka, míč následně poslal prozměnu nad branku.

V 60. minutě si pěkně zpracoval míč před vápnem domácích Kondogbia. Následně si počkal, až mu za obranu vystartuje Rodrigo, jemuž poslal míč do malého vápna, ale útočník Netopýrů se při pokusu o zakončení nechal odstavit od míče a z naděje na gól tak sešlo.

Nakonec se Netopýrům zadařilo. Coquelin sebral míč na vlastní polovině, posunul jej na Čeryševa, a tak dlouhým míčem na levé křídlo vyslal Rodriga, ten měl dost času, aby potáhnul míč po křídle a pak přízemní nahrávkou do malého vápna soupeře našel nehlídaného s ním nabíhajícího Gameira, který zametl míč do sítě a poslal tak Netopýry poprvé v utkání do vedení – 1:2.

Následovalo střídání v týmu Los Ché. Diakhabyho vystřídal Javi Jimenez a Kondogbiu Račič.

Netopýři se po vstřelené brance na nějakou dobu stáhli na svoji polovinu a nechali hrát Sporting. Toho mohl vyuřít Rafinha, jenž ale po přihrávce z pravého kraje hřiště pálil bez přípravy opět mimo branku.

V 75. minutě už byl stažen Čeryšev, aby si mohl ještě chvíli zahrát mladý Fran Villalba.

Po tomto střídání domácí přidali další promarněnou šanci. Tentokrát Cillessen musel vyrazit střelu z vnitřku velkého vápna, načež se k dorážce přiřítil Rafinha, ale opět přestřelil svatyni hostí.

Domácí i nadále tlačili a snažili se vyrovnat. Blízko byli v 86. minutě, kdy ale Cillessen vytáhnul skvělý zákrok proti střele Bruna Fernandeze mířící pod břevno.

Do konce druhého poločasu už domácí tým více vymyslet nedokázal, a tak se vítězem stala Valencia po výsledku 1:2.