The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Netopýři se rychle přesunuli a budou hrát proti Leverkusenu

Netopýři se rychle přesunuli a budou hrát proti Leverkusenu


Na další přípravné utkání nebude muset dlouho čekat, protože se bude konat už v neděli brzy po odpoledni. Hráči Valencie se rychle přesunuli z Anglie do Německa, kde je čeká další soupeř Bayer Leverkusen. Jedná se už o předposlední přípravné utkání Netopýrů před další sezónou. Celá letní příprava bude následně završena utkáním s Interem Milán v rámci Oranžového poháru.

Z valencijského tábora

Dobrou zprávou je, že se konečně vyřešila situace ohledně rozbrojů mezi vedoucími postavami klubu. Všechno by mělo zůstat jako dříve. Takže je znovu čas na řešení letních posil a prodejů nepotřebných hráčů. V posledním přípravném utkání se Netopýrům nezadařilo proti Brightonu, který otočil zápas na svém domácím stadionu. Jediný gól Valencie dal paradoxně obránce Brightonu, který ve snaze ubránit náběh Rodriga si míč srazil do vlastní sítě.

Do Německa odcestovali Netopýři ve stejném složení, jelikož se tam přesouvali rovnou z Anglie. V neděli nebudou moci počítat asi se dvěma hráči. Francis Coquelin se zranil v minulém zápase, a proto ho Marcelino vystřídal už ve 34. minutě. Nemělo by se jednat o nic hrozného a francouzský středopolař si vezme volno, aby se stihl uzdravit pro utkání s Interem Milán. V podobné situaci je nejspíše i Kevin Gameiro, který raději vynechá utkání s Leverkusen, aby neriskoval se svým nahnutým zdravotním stavem.

Z tábora soupeře

Utkání proti Leverkusenu nám ukáže, jak na tom Netopýři herně jsou. Leverkusen se totiž umístil na 4. pozici v německé Bundeslize, a to znamená, že si také zajistil postup do Ligy mistrů. Ve skupině Ligy mistrů se asi oba celky nebudou moci potkat znovu, jelikož budou nejspíše zařazeni oba do třetího koše.

Leverkusen si zajistil přes červenec neobvyklý styl letní přípravy. Až na jednu výjimku odehrál všechny utkání doma a vždycky si pozvali dva protivníky najednou. Hráči se následně rozložili do dvou týmů a odehráli dvě utkání po sobě. Nejednalo se nikdy o žádné velké soupeře, ale menší kluby jako například Eibar nebo Vitesse. Je nutné podotknou, že žádné z těchto utkání Leverkusen nevyhrál. Jediné vítězství z přípravy si odvezli z Wuppertaieru, což je německý klub hrající až ve čtvrté lize.

Leverkusen disponuje několika zajímavými hráči, jako je například Jonathan Tah, mladý nadějný stoper. Dále teprve dvacetiletý útočník Kai Havertz, který v minulé sezóně nastřílel v lize 17 gólů či již zkušenější útočník Kevin Volland.

Vzájemné utkání

Valencia a Leverkusen už proti sobě hráli dříve. V ostrém nasazení odehráli v roce 2011 dva zápasy v Lize mistrů. Jednalo se o skupinovou fázi soutěže, kdy Leverkusen doma zvítězil 2:1 a Valencia doma si doma také pohlídala všechny body a zvítězila 3:1. Nakonec Valencia brala pouze postup od Evropské ligy ze třetího místa, kdežto Leverkusen a Chelsea postoupili do dalšího kola Ligy mistrů.

Naposledy se oba týmy potkaly před rokem. Jednalo se o utkání poháru Trofeo Naranja, ve kterém Valencia zvítězila 3:0. O branky se postaral Santi Mina, Rodrigo Moreno a Kangin Lee.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.