Valencia přišla o výhru v posledních sekundách zápasu

Na Mestalle se v sobotu večer děly věci! Valencia už sahala po vítězství proti Realu Sociedad díky brance Gameira. Ten samý hráč navíc v nastaveném čase zahodil penaltu, zatímco soupeř nakopak v posledních sekundách zápasu šťastně penaltu získal a vyrovnal tak na konečných 1:1.

Ve 3. minutě zkusil nenápadnou střelou z úhlu prověřit Cillessena hostující Januzaj, ale brankář Netopýrů neměl s jeho střelou sebemenší problém. Domácí byli celkově velmi zatažení a hráli spíše hosté. Po zaváhání Valencie v rozehrávce zkusil technicky vypálit z dálky na zadní tyč Oyarzabal, ale míč zakroutil velmi nepřesně mimo branku.

Naopak pořádnou střelu vyslal v 7. minutě Guedes zpoza velkého vápna a Moya musel zpod břevna míč vytlačit rukama nad branku.

V 10. minutě Merino z velké dálky vystřelil po zemi, jenže míč se byl ještě lehce tečován v chumlu hráčů tak, že Cillessen měl co dělat, aby ještě zareagoval na změnu směru míče.

Netopýři dokázali následně držet soupeře častěji na jeho polovině a spíše spoléhali na rychlé protiútoky. Jenže na další pořádnou šanci se čekalo až do 38. minuty, kdy Gameiro při protiútoku zavezl míč do vápna soupeře a poslal před branku Rodrigovi, ale ten míč propustil až za sebe do míst, kdy byl Guedes. Ten si míč srovnal a pak tvrdě vypálil na Moyu, který s přehledem jeho dělovku vyboxoval.

V úvodu 45. minuty se tvrdou střelou z úhlu osmělil Rodrigo, ale Moyá opět míč vyboxoval mimo tři tyče.

Na druhé straně se v první nastavené minutě prezentoval skákavou střelou z dálky Odegaard, ale jeho pokusu chyběly zhruba dva metry.

V posledních sekundách první půle ještě propadl míč od Oyarzabala skrze hejno hráčů před Cillessenem až na Williana Josého, ale ten střelou bez přípravy minul zblízka domácí branku.

Na konci 52. minuty Gameiro sebral soupeři míč přímo před velkým vápnem a posunul jej okamžitě na Rodriga, jenž ale minul branku a navíc byl v ofsajdu.

Mestalla se nakonec dočkala prvního gólu nové sezóny. V 58. minutě Soler sklepnul míč do prostoru ve vápně nabíhajícímu Wassovi, který ale z krajní pozice vápna poslal míč okamžitě ke značce pokutového kopu, kde Gameiro ve skluzu zblízka uklidil míč za Moyu. Následovalo dlouhé ověřování sudího přes sytém VAR, a pak už bylo uznáno. Valencia šla do vedení 1:0!

V úvodu 69. minuty Valencia zatlačila před brankou Real Sociedad. Nakonec z toho byl nákop k tyči, kde si Guedes sklep míč a dělovkou prověřil Moyu, který výborným zákrokem vytěsnil míč mimo hrací plochu.

Netopýři se postupně spíše stahovali ke své brance a čekali na protiútoku. Při takovém právě v 80. minutě vyslal Guedes na polovině soupeře volného Rodriga, naproti němuž vyběhnul Moya velmi daleko z branky. Rodrigo obešel brankáře a z dálky poslal míč na odkrytou branku, jenže trefil tyč!

Valencia otálela s prvním střídáním velmi dlouho. V 82. minutě střídal Jaume Costa, jehož nahradil překvapivě Piccini. O dvě minuty později pak došlo na druhé střídání, kdy Rodriga nahradil Denis Čeryšev. Třetím v pořadí, kdo opustil hřiště, byl Soler. V 90. minutě jej nahradil Ferran Torres.

Sudí nastavil 8 minut navíc. No a v 93. minutě si pro jasný faul došel ve vápně soupeře Čeryšev. Penalty se ujal Gameiro, jenže ten přestřelil branku soupeře a udržel tak naději Basků na vyrovnání.

Hostující tým dokázal až v poslední minutě nastavení vykřesat poslední šanci, když po jasném faulu Garaye těsně před hranicí vápna dostal přímý kop. Garay dostal žlutou kartu. Jenže při přímém kopu míč tečoval rukou Coquelin. Dostal tak svou druhou žlutou kartu v utkání a navíc byla nařízena penalta. Ve 101. minutě se jí ujal Oyarzabal a ukončil tak zápas gólem z penalty na 1:1.

• Kondogbia hrál totální hovno. Celý zápas nic nevymyslel, ale stejně ho nevystřídal aby tam šel Piccini a Wass místo Kondogbii...*38**38* Nakonec nás stal Kondogbia 3body.

• Ano ale 3 body nas stal aj Gameiro a Rodrigo *6* , ak nedas 120 % sance , tak to takto dopada ..., nasrali ma radne, chudak Coquelin , MVP zapasu a smolna ruka na konec *30*

• Tak první poločas z naší strany nic moc. Druhý trochu lepší. Měli jsme dvě šance jak "ukončit" zápas. Rodrigo netrefil úplně prázdnou branku a Gameiro netrefil branku z penalty. Potom se ukázalo staré známé pravidlo "nedáš-dostaneš". Takže za remízu můžeme vinit pouze sami sebe

• Ja osobne som videl iba poslených 10 minút zápasu a ešte ten nadstavený čas...
    No tá zahodená penalta a ľahkomyslená hra stála *1* výhru *3*
    Mimo reč... Hodnotenie hráčov nebude? *31*

• V odpovědi na: Harakant

Díky za připomenutí, úplně jsem na to hodnocení zapomněl. Tak od příštího zápasu, ju? *5*