The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia se pokusí získat první tři body za vítězství proti Mallorce

Valencia se pokusí získat první tři body za vítězství proti Mallorce


Valencia čeká na svoje první vítězství v tomto ročníku. Ve třetím kole bude mít výhodu domácího zázemí na Mestalle a soupeřem se stane RCD Mallorca, která právě postoupila do nejvyšší ligy. V neděli 1. září je začátek utkání naplánovaný přesně na 17 hodinu.

Z valencijského tábora

Ani letos se hráčům Valencie nepodařilo dobře vstoupit do nové sezóny. Po dvou utkáních mají na svém kontě pouze jeden bod za remízů proti Realu Sociedad. Druhé utkání na půdě Celty Vigo nebyli schopni se prosadit a prohráli utkání o jednu branku. Horší vstup do této sezóny zaznamenal jenom Leganes a Real Betis, kteří prozatím nezískali ani jeden bod na své konto. 

Hned na začátku sezóny se objevil větší problém ohledně zraněních hráčů. Nejdříve se zranil Carlos Soler, poté se při tréninku zranil na další dobu Piccini. Aby toho nebylo málo, tak ještě menší zdravotní komplikace má Gabriel Paulista a Kevin Gameiro. Trenér Marcelino tedy bude muset do sestavy zařadit méně využívané hráče a třeba oni přinesou Netopýrům první vítězství v této sezóně.

Nakonec se Paulista a Gameiro v nominaci pro utkání objevují. Můžeme pouze hádat, jestli nastoupí do začátku utkání nebo budou spíše záložní variantou. Na soupisce kromě zraněného Solera a Picciniho nalezneme všechny obvyklé hráče. Znovu na soupisce z důvodu rozhodnutí trenéra chybí Medran, Ruiz, Sobrino, Jason, ale třeba také poslední příchozí Mangala nebo Manu Vallejo, který během letní přípravy dostával hodně prostoru.

Z tábora soupeře

Nejlepší období RCD Mallorky bylo na přelomu tohoto století stejně jako v případě Valencie. V té době se podařilo získat pohár Copa del Rey a v ligové soutěži hráči dokázali získat dvakrát třetí místo. V té době se například v útoku proháněl Samuel Eto, který sice působil v Malorce jenom 5 sezón, ale stačilo to na to, aby se stal klubovým nejlepším střelcem. Od té doby se už dále Malorce nijak výrazněji nedařilo a v roce 2013 sestoupila do druhé ligy.

Letos se Malorce podařilo se vrátit mezi nejlepší španělské týmy. Zásluhu v tom má bývalý mládežník Valencie Vicente Moreno, který od roku 2017 vede Malorku. Jeho svěřenci vykročili správnou nohou a v prvním utkání porazili Eibar. V druhém kole nestačili na Real Sociedad, když na domácí půdě podlehli 0:1.

Vzájemná utkání

Od té doby, kdy v létě roku 2013 Malorka sestoupila do druhé ligy, tak žádný vzájemný zápas například v Copě del Rey neproběhl. Poslední vzájemný zápas tedy proběhl na jaře roku 2013, který skončil vítězstvím Valencie, ačkoliv Valencia skoro celý zápas hrála o deseti mužích, protože Tino Costa dostal červenou kartu. Ve stejné sezóně na podzim naopak Netopýři byli poražení. Co se týče dlouhodobější statistiky, tak z posledních 16 střetnutích, vyhrála Valencia 10 zápasů, 4 zápasy skončily remízou a 2 zápasy vyhrála Mallorca. Rozdíl vstřelených a obdržených branek je 32-11 ve prospěch Valencie.

Základní informace

Valencia CF – RCD Mallorca; La Liga 2019/2020 – 3. kolo; neděle 1. září 2019 v 17:00

Předpokládané sestavy:

Valencia CF: Cillessen, Gaya, Garay, Diakhaby, Wass, Guedes, Parejo, Kondogbia, Ferran, Rodrigo, Gomez

Mallorca: Reina, Agbenyenu, Raillo, Valjent, Sastre, Junior, Sevilla, Baba Rodriguez, Febas, Budimir

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.