Dvě penalty přinesly Valencii první vítězství v nové sezóně

Nebyl to jednoduchý zápas proti Mallorce. Ligový nováček na Mestalle nastoupil neohroženě, ale naštěstí pro Netopýry se nedokázal střelecky prosadit. O výsledku tak rozhodly dvě situace, v nichž Francis Coquelin vybojoval pokutové kopy, které následně proměnil Dani Parejo.

Mallorca je očividně po letech v Segunda Division po prvoligovém fotbale hladová. V 1. kole porazila Eibar, ale ve 2. kole nestačila na Real Sociedad. Předchozí neúspěch je však očividně příliš nerozhodil, protože na Mestalle nastoupili neohroženě a v první půli domácí příznivce několikrát vyděsili. Největší příležitost ke skórování však nejspíš propásli hned v 7. minutě. Proti Sastreho střele sice úspěšně zakročil Cillessen, ale Budimir mohl dorážet do zcela odkryté domácí svatyně. Naštěstí pro Los Che však zamířil jen do břevna a následně již obrana Netopýrů nebezpečí zažehnala. I Valencia se postupně dostala do několika nebezpečných situací. Zahrozit se pokusil například Gameiro, ale po kombinaci s Guedesem obstřelil nejen hostujícího gólmana, ale i jeho branku.

Více ze hry měla postupně Valencia, leč střelecky aktivnější byl ostrovní celek. V průběhu první půle totiž po břevnu orazítkoval i tyč Cillessenovy branky. Remízový stav ale nezlomil. To se krátce před poločasovou přestávkou podařilo domácím. Do pokutového území se hnal Coquelin, kterého hostující obránce poslal k zemi a sudí nezaváhal. Pokutový kop pro Valencii. V předsezónní přípravě při exekuci penalty selhal Rodrigo, v 1. kole proti Realu Sociedad Gameiro. Nyní však již byl k dispozici exekutor obvyklý, tedy kapitán Parejo. Ten se při zahrávání penalt většinou nemýlí, což opět prokázal a Valencii poslal do vedení.

Ve druhém poločase už měli Netopýři přece jen větší kontrolu nad průběhem utkání. Blízko navýšení skóre byl Ferran Torres, ale po rychlém průniku do pokutového území soupeře vystřelil nepřesně. Zanedlouho zahrávala Valencia rohový kop a Lago Junior v souboji s Coquelinem zahrál ve vlastním pokutovém území rukou. Netopýři se tak dočkali druhé penalty v zápase. O její zahrání se znovu postaral Parejo a znovu uspěl. V tu chvíli už Mallorca tušila, že uspět na Mestalle bude složité, takže zbytek utkání se odehrával už v celkem poklidném duchu, co se zajímavých situací týče. Valencia tak dokráčela k prvnímu vítězství v nové sezóně, Mallorcu porazila 2:0

Základní informace

2 - Valencia CF: Cillessen, Wass, Garay, Diakhaby, Gaya, Parejo, Coquelin, Ferran Torres (72. Cheryshev), Guedes, Rodrigo (62. Gomez), Gameiro (82. Kang In)

0 - RCD Mallorca: Reina, Sastre, Valjent, Raillo, Lumor Agbenyenu, Baba, Salva Sevilla, Dani Rodriguez (63. Salibur), Lago Junior, Febas (63. Trajkovski), Budimir (78. Take)

Góly: 43. pen. Parejo (1:0), 56. pen. Parejo (2:0)