Premiéra Celadese skončila na Camp Nou debaklem

Valencia si pod novým koučem Celadesem odváží z Barcelony pětigólový příděl. Domácí se dostali v prvních 7 minutách do vedení 2:0, na což do poločasu ještě zareagoval snížením Gameiro. Jenže v druhé půli sázela další góly Barcelona a v závěru snížil na konečných 5:2 Maxi Gomez.

Barcelona slavila už ve 2. minutě. Stačila jednoduchá přihrávka ke značce pokutového kopu a Fati poslal míč přesně do dolního rohu branky, rázem tak bylo skóre 1:0 pro domácí.

Už v 7. minutě se ale opět měnilo skóre. Tentokrát z opačné strany pokutového území prošla přihrávka opět ke značce pokutového kopu a De Jong uklidil míč pod břevno.

Na konci 16. minuty zpoza vápna napřáhl Fati, ale jeho technický pokus jen těsně minul horní roh valencijské branky.

Ve 20. minutě mohl odpovědět Gameiro, který na dlouhou nahrávku přesprintoval obranu Barcelony, ale sám před Ter Stegenem vypálil mimo branku.

Ve 27. minutě Rodrigo před vápnem převzal míč a poté prodloužil na nabíhajícího Gameira přes dva obránce. Následně Gameiro poslal míč po zemi do dolního rohu, pak se míč otřel o tyč a skončil v brance. Dlouho ale trvalo rozhodčímu vyhodnotit situaci kvůli možnému ofsajdu Gameira, ale gól byl nakonec uznán – 2:1.

Fati byl tento večer očividně při chuti. Na konci 33. minuty opět technicky zamířil na horní roh branky Valencie, ale opět chyběly centimetry.

Ferran ve 38. minutě vybídl míčem před vybíhajícího Ter Stagena svého spoluhráče Gameira, ale ten zblízka trefil svojí střelou brankáře. O moment později se pro změnu odrazil vysoký míč k domácí brance, kde Guedes nůžkami napálil rovněž gólmana Barcelony. Následovala ještě lehká dorážky, kterou už Ter Stegen „vyškrábl“ rukavicí.

Poločas už byl dohrán za stavu 2:1 při dominanci Barcelony, která se ale však už nestihla dostat do vážnější situace.

Druhá půle přinesla opět brzký gól. V 51. minutě nenápadnou střelu Griezmanna vyrazil Cillessen na tyčku, ale od tyče se míč odrazil k volnému Piquému, který jej doklepl do prázdné branky – 3:1.

V 55. minutě opět zazněla tyč! Tentokrát domácí zpoza vápna pálili po zemi, ale míč už se neodrazil na žádného z hráčů Barcelony.

Suaréz v 60. minutě přišel na hřiště a už v následující minutě skóroval. Z otočky na hranici vápna naznačil střelu, a poté vystřelil. Míč se otřel o tyč a skočil za záda Cillessena.

V 64. minutě už to mohlo být i 5:1. Tentokrát Cillessen vychytal skvěle Griezmanna a o chvíli později přízemní střelu Suareze.

Valencia poprvé střídala v 68. minutě. Guedes a Ferran šli ze hry a přenechali místo dvojici Čeryšev – Kangin Lee.

Třetí střídání pak přišlo v 72. minutě. Rodriga nahradil Maxi Gomez.

V 77. minutě zkusil Kangin překvapit dalekonosnou střelou na vzdálenější roh branky, ale Ter Stegen byl připraven.

V 82. minutě odkopnul Wass nákop Rakitice z brankové čáry, ale krátce poté se dostal k míči Suarez a přesnou ranou do dolního rohu navýšil na 5:1.

Odpovědět stihl v nastavení ještě Maxi Gomez, kterého našel před Cillessenem Čeryšev a Maxi zamířil ve skluzu přesně, čímž zakončil zápas za stavu 5:2.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
TRENÉR:
Celades 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)

• Chcel by som ohodnotiť aj Jorge Petra MendeLima...

• Pane Lime, co jste čekal???

• 3-4 zapasy a půjde... *38* Letos to bude tezke uhrat alespon 6 misto.

• Statistické okénko:
    Marcelinova Valencia v minulé sezóně od Barcelony dostala ve 3 zápasech jen 4 góly, neprohrála ani jednou
    Marceinova Valencia nikdy neinkasovala 5 gólů

Teďka k zápasu. Nominace bez překvapení, sestava bez překvapení, střídání bez překvapení, výkon bez překvapení a výsledek ... no tak bůra jsem nečekal teda. Ale jako Celadese ani neviním, protože trénink s týmem měl prvně ve středu a co tak mohl změnit tři dny před těžkým utkáním? Jenomže problém je, že ten čas na dělání změn teď prostě mít nebude, protože do říjnové repre přestávky se pojede v zápasovém rytmu víkend - úterý/středa - víkend. Myslím, že to ještě do té repre pauzy budu čtyři zápasy ligové a dva v Lize mistrů. To je dost velký prostor, aby nám čelo ligy poodskočilo a abychom si v Lize mistrů zadělali na nepostup. No prostě načasování výměny bylo naprosto pitomý. Pokud měl někdo nový přijít, tak proč to nebylo už na startu této repre pauzy. Mohl s týmem dva týdny pracovat. Jistě, plno hráčů bylo s národními týmy, ale furt by to bylo lepší než jak se to udělalo teď.

• V odpovědi na: ruty

Uplný súhlas, jednoznačne budeme padať, čakám že nám Chelsea pustí tiež 3-4 nula a počítam že tá kunda špinavý singapurská sa neukáže vo Valencii tak pol roka, už sa teším na dmáci zápas a to pískanie a mávanie na odchod Lima *16**16*

• Hráči více méně stejní, taktika také. Podepsal se vyhazov Marcelina na psychice hráčů natolik, že proto dostali 5 fíků? Těžko říct.
    Za výkon na hřišti byli včera odpovědní pouze hráči a to jestli měli rozhozenou psychiku, za to nemůže nový trenér. Ten ještě nestihl nic udělat. Jediné co on zatím stihl udělat je vzít práci, kterou mu dohodil kamarád.

V posledních třech zápasech proti Barceloně se nám podařilo vždycky vstřelit jako prvnímu branku a potom jsme už jenom pouze bránili. Protože jsme bránili a byli zamčení takovým způsobem, že oba útočníci bránili skoro až na velkém vápně, tak se nám výsledek podařil udržet. Herně jsme ale nikdy na ně neměli. Včera jsme naopak dostali my jako první branku. Museli jsme proto hrát, takže to bylo v obraně volnější, a proto jsme dostali 5 gólů.

• V odpovědi na: Ingi

konecne jeden normalny triezvy nazor,za 1 tyzden sa toho vela neda zmenit na taktike

S tím inkasovaným prvním gólem je to zajímavá teorie, ale na druhou stranu v sezoně 2017/2018 už Valencii vedl Marcelino a s Barcelonou se tehdy hrálo dohromady čtyřikrát, protože krom ligových zápasů jsme měli to "štěstí", že jsme si s nimi mohli zahrát i v Copa del Rey, no a z toho třikrát jsme inkasovali první gól. Ani tak jsme nikdy 5 gólů nedostali. Vlastně jsme nedostali ani 3 nebo 4 góly, protože maximem byly 2 inkasované góly od Barcelony v zápase. Dohromady jsme v té sezóně od Barcelony inkasovali 6 gólů ve 4 zápasech.

No krom toho jsem teda v sobotu pečlivě sledoval celý zápas a že bychom se v některé jeho části snažili nějaký delší čas hrát směrem dopředu, to jsem si bohužel nevšiml. I když jsme brzo prohrávali o dva góly, tak stejně naše ofenzivní hra spočívala v rychlých brejcích po stranách nebo v dlouhých přihrávkách, které snad někdo zpracuje, což se většinou nestalo.

Ale jak už jsem psal výše, Celadese taky (prozatím) neviním. Spíš mi ho je líto, protože se dostal mezi fotbalově analfabetického vlastníka a tým, který je naštvaný, protože vlastník vyhodil oblíbeného trenéra. Nejhůř přitom ze situace může vyjít právě Celades, protože pokud si ten tým nezíská, tak mu trenérská kariéra na klubové úrovni začne stejně jako ta Garyho Nevilla. Ta ve Valencii začala a hned i skončila.

Mimochodem Mario Alberto Kempes před zápasem s Barcelonou v jednom rozhlasovém pořadu řekl: "Netvrdím, že to ve Valencii funguje jako mafie, ale je to tomu velmi blízko." A pak přidal zajímavou myšlenku, která může trochu ozřejmit, jak se asi po té trenérské změně cítí hráči: "Zdá se mi, že všechno bylo naplánováno dlouho dopředu a že to bylo provedeno perfektně. Čekalo se, až skončí letní přestupové okno, aby hráči nemohli odejít, a pak se odpálila bomba. Nevím, jestli to tak bylo vědomě, ale vyšlo jim to perfektně, protože teď hráči za Valencii musí hrát, ať chtějí nebo ne." No jak jsme viděli v sobotu, tak hrát musejí, ale otázkou zůstává, jestli budou hrát na sto procent.

No tak i když Celades přišel krátce před zápasem s Barcelonou, mohl mít i on určitý vliv na vývoj zápasu či nasazení hráčů. Všiml jsem si pár záběrů při zápase na Celadese a vždy jen tak čučel s rukama v kapse. Být tam Marcelino, už vidím jak tam šermuje rukama a diriguje celou hru. Otázka taky je, co jim řekl v poločase v kabině Celades, a co by jim na jeho místě ale řekl Marcelino... To si myslím mělo taky svůj vliv.

• V odpovědi na: Woyta

No já si celý zápas říkal, jestli se náhodou Celades omylem neradoval u gólů Barcelony, protože víš co, do Valencie přišel teprve před pár dny, ale v Barceloně fotbalově vyrůstal i tam docela dlouho hrával, ale bohužel jsem na něj po inkasovaném gólu žádný záběr nezaznamenal *14*

S tou mafiou to vidím celkom reálne... resp. že tam nejde len o dobro klubu a Lim si skôr užíva tie "machynácie" po boku "superagenta" a nejde mu tak celkom o úspech klubu. Stalo sa už priveľa podivných rozhodnutí, ktoré rozhodne nekorešpondujú so snahou viesť klub cestou k úspechu. Prestupovie obdobie dopadlo ako dopadlo a teraz už "superagent" bude môcť realizovať všetky nákupy a predaje, ktoré Limovi doporučí, keďže v klube nebude tomu kladený žiadny odpor. Dosiahol čo chcel a to ohlupnutý Lim, bez ľudí, ktorým na Valencii naozaj záležalo. Proste biznis.