Valencia vybojovala v Londýně senzační výhru!

Chelsea byla většinu zápasu lepším týmem, ale dlouho to vypadalo, že Valencia vybojuje na Stamford Bridge bezbrankovou remízu. Pak ale udeřil nečekaně Rodrigo a bylo to 0:1. Domácí mohli vyrovnat, ale Barkley v 87. minutě zahodili penaltu.

V úvodu 6. minuty přišla první šance domácích. Abraham dostal z pravého okraje vápna přihrávku na bližší tyčku, kde míč zkusil sklepnout za záda Cillessena, ale naštěstí jej gólman Valencie vychytal.

Hru dirigovala hlavně Chelsea, která se v dalších minutách pokoušela dostat do vápna Valencie a Netopýři se jen bránili, ale nic vážného z toho Chelsea nevymyslela.

Ve 20. minutě se naopak mohl prosadit Gayá, jenž si naběhl na centr za obranu do vápna a lehkou hlavičkou poslal míč do rukavic brankáře Kepy. Opakovaný záběr ale stejně ukázal ofsajd.

Obranu Valencie probral ve 35. minutě střelou zpoza vápna Willian, ale jen těsně minul tyč valencijské branky. O chvíli později rozvířil obranu Netopýrů nebezpečný centr, který ale domácí nedokázali přetavit ve střelu.

Asi největší šanci měli domácí na konci 42. minuty. Dlouhý centr našel nabíhající Williana, který si i přes bránícího Paulistu zpracoval míč hrudníkem a pak pálil z voleje naštěstí nad branku.

Ještě v posledních vteřinách nastavení nikdo nepohlídal Williana, který ve vápně pálil tvrdě k tyči z úhlu, ale Cillessen podržel tým.

Druhý poločas začala Chelsea aktivněji, ale dlouho jí to nevydrželo. Naopak v 56. minutě Parejo rozehrál přímý kop po zemi na volného Gameira, jenž ale vyslal svoji dělovku nad břevno.

Na konci 62. minuty Gayá zhřešil a fauloval zhruba 30 metrů před svojí brankou. Alonso se ujal přímého kopu, který poslal tvrdou střelu do dolního rohu, jenž ale Cillessen dokázal vyrazit do bezpečí.

V 70. minutě Los Ché poprvé střídali. Gameiro se poroučel ze hry a místo něj nastoupil Maxi Gomez.

Studenou sprchu dopřál domácím v 75. minutě Rodrigo, a to když ze zhruba 30 metrů rozehrával přímý kop Parejo, který místo střely poslal lehký nákop za obrannou hradbu domácích, kam neběhl právě Rodrigo, jenž lehkým dotekem usměrnil míč za Kepu a Valencia tak šla do vedení 0:1!

Další ze zákroků si na konci 78. minuty připsal Cillessen, jemuž poslal z úhlu pozdrav přímo do náruče Giroud.

V 84. minutě Wass bránil centr do vápna, ale bohužel při tom zahrál rukou a domácím byla přisouzena penalta. Té se po přezkoumání VAR ujal v 87. minutě Barkley, ale míč poslal pouze na břevno, od nějž se otřel nad branku!

V 90. minutě se do hry podíval Kangin Lee místo Rodriga. V nastavení pak šel do hry Diakhaby místo Čeryševa..

Ve 4. minutě nastavení jetě kopali domácí přímý kop z úhlu, ale Cillessen skvěle vychytal střelu do horního rohu. Valencia tak ubránila hubenou výhru 0:1!

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)
Kangin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
TRENÉR:
Celades 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)

• Vítězství na hřišti Chelsea při vstupu do Ligy mistrů? Super *5* Super to je z pohledu výsledku a zřejmě i z pohledu taktického, protože Valencia hrála svoji hru a nakonec jí to překvapivě stačilo dokonce na tři body, když se dostala ke střele na branku. Že by se jednalo o nějak koukatelný výkon, to se říct nedá. Ale historie už nebude řešit, že za celý zápas byla ze strany Los Che střela na branku jen jedna jediná. Dle statistik sice měla Valencia dokonce dvě střely na branku, ale tu druhou si teda nevybavuji, protože pokud počítají Gayovu hlavičku, tak ta byla snad po jasném ofsajdu. Jinak nám toho zápas moc nového neřekl, protože ve hře Valencie byl důraz na tuhou defenzívu. Dobrým znamením je alespoň to, že po utkání s novináři konečně zase promluvil i jeden z hráčů.

Mnohem víc poznatků o nové Valencii se ale budeme moct paradoxně dovědět teď o víkendu, kdy bude hrát Valencia v neděli doma na Mestalle proti Leganes, které je v lize poslední s bilancí 0-0-4 a skóre 1:7. Netopýři tedy budou rozhodně favoritem utkání a my tak třeba uvidíme, jak bude Celadesova Valencia přistupovat k zápasům proti papírově slabším celkům. Právě v takových zápasech byla často Marcelinova Valencia kritizována za výkon. Změní se to pod novým trenérem? Bude hrát Valencia atraktivnější fotbal? A dočkáme se třeba nějaké změny v rozestavení? Otázek k zodpovězení je dost.

Co se týče konkrétních hráčů ve včerejším zápase, tak se mi nejvíc líbil Kondogbia, který se opět jednou předvedl v roli onoho vládce středu hřiště. Když hrál v posledních zápasech loňské sezóny po tom dlouhodobém zranění a nyní na začátku sezóny nové, tak na mě působil dost nejistě. Pochvalu zaslouží i stoperská dvojice, která to proti Abrahamovi neměla snadné, no a Cillessen taky zachytal dobře. Chelsea sice rovněž neměla až tolik šancí, i když jich bylo rozhodně víc než na straně Los Che, ale Cillessen musel zůstat pozorný, což se mu podařilo a když na něj něco letělo, tak byl bezchybný. Nejvíc mi zatrnulo asi u přímáku Alonsa. Kdo mne naopak zklamal, to byl Wass. Ne za tu penaltovou ruku, ale za nějaké obranné zákroky, kdy třeba nepovedeným odkopem spíš ještě přitížil valencijské defenzivě, no a když se zapojil do ofenzivy, tak to taky často byla konečná. Z mého pohledu se mu ten zápas bohužel nepovedl. No a druhým slabším článkem valencijské sestavy byl Chesryhev, kterého jsem si na hřišti po většinu utkání pro jistotu vůbec nevšiml.

• Čekal jsem mega průser, ale hráči se evidentně semknuli a nechtějí přijít o LM. I když jim vedení značně znepříjemnilo poslední dny..*1*
    Hra sice nebyla nijak úžasná, ale co chcete hrát s Chelsea.. 3 body se počítají. Jen jsem zvědavý na zápasy s ofenzivním Ajaxem, jak k tomu Celades přistoupí..
    Moc jsem nepochopil Coquelina na pravé straně zálohy.. *6* A málem se nám to vymstilo červenou kartou (kterou měl dostat).
    Dalším zklamáním byl Cheryshev. Za to Jasper neskutečně podržel a Parejo s Rodrigem naštěstí rozhodli zápas (díky bohu, že Tammy udělal ve vápně s Rodrigem jen 2-3 kroky a pak se na to vysr*l..*14* ).
    Chyběl mi v sestavě Ferran, doufám že o víkendu šanci dostane*2**1*
    PS: Čím dál víc si začínám říkat, že výměna Maxi-Santi byla chyba.. *6**26*

• Tak podaný výkon bol prakticky rovnaký, aký by bol pod Marcelinom. Dúfam že to bolo tým, že to tak naordinoval samotný Celades a nebolo to na štýl: "hrajte ako viete" a hráči následne hrali to, čo boli zvyknutí ešte pod Marcelinom. Zaujímavé je, že hráči počas zápasu výrazne menili tempo hry (pressingu) čo bolo typické pre Marcelinovu Valenciu a dávali sme z toho kopu gólov po získaných loptách v strede pola. Uspatá Chelsea s tým mala veľké problémy keď sme ich začali zo sekundy na sekundu agresívne napádať na ich polovici, akurát škoda, že to nerobili častejšie. Pravdepodobne nebol dostatok síl, čo s týmto úzkym kádrom v strede pola bude podla mňa časom ešte problém...