The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Již dnes po poledni se Netopýři představí na hřišti dosud neporažených Lvů z Bilbaa

Již dnes po poledni se Netopýři představí na hřišti dosud neporažených Lvů z Bilbaa


Díky vloženému kolu jdou nyní ligové zápasy ve velmi rychlém sledu, což je pro Valencii na jednu stranu dobře, ale na druhou v tom jsou samozřejmě i různá úskalí. Nic s tím však dělat nejde a hráči Los Che se jen musí snažit o co nejlepší výkony a výsledky. Již za necelé tři hodiny budou mít příležitost na hřišti Athletic Clubu Bilbao. Výkop je dnes ve 13:00, takže na přečtení preview stále času dost.

Z valencijského tábora

Proč je rychlý sled zápasů pro Valencii dobrou zprávou? Není totiž čas zbytečně přemýšlet nad nepovedenými zápasy z poslední doby. Valencia hrála poslední dva ligové zápasy před vlastními fanoušky, ale vydolovala z nich pouhé dva body. Ve středu proti Getafe se již sice Netopýrům zadařilo směrem dopředu, no nicméně jim pro změnu totálně selhala defenzíva, takže výsledkem byla divoká remíza 3:3. Minulý víkend pak Los Che hostili pro změnu Leganes, a to se na Mestalle zrodila remíza 1:1. Mimochodem v obou případech byl soupeřem tým ze spodní části tabulky, kde se bohužel nachází i Valencia. Netopýři jsou aktuálně na 13. místě se ziskem 6 bodů za zápasovou bilanci 1-3-2 při skóre 9:11.

Negativ plného zápasového kalendáře tu je hned několik. Pořád to není tak dlouho od chvíle, co k týmu přišel nový trenér Albert Celades. Od té doby hrají Netopýři pořád dva zápasy týdně, takže není prostor během tréninků pořádně napasovat Celadesovy myšlenky do valencijské hry. Výsledkem jsou pak na hřišti často zmatky. Marcelinova skálopevná obrana je pryč, ale žádnou adekvátní alternativu prozatím Celades nenabídl. Dalším negativem jsou kupící se zranění. Na jednu stranu zápasy plynou, ale zranění se nestíhají uzdravit. Na druhou stranu pak může docházet ke zraněním z přetížení. To je případ Geoffreye Kondogbii, který nedohrál zápas proti Getafe. Ale je možné se vůbec divit, že k nějakému zranění v záložní řadě došlo, když Celades do všech zápasů nasazoval stále trio Kondogbia, Coquelin a Parejo? Krom Kondogbii jsou dále na marodce Carlos Soler, Cristiano Piccini, Jose Luis Gaya a Kevin Gameiro.

Celades tak bude muset ve svém oblíbeném složení záložní řady udělat nějakou změnu. Coquelin prozatím ve výchozím rozestavení 4-4-2 nastupoval jako pravý záložník, no nyní se pravděpodobně  posune do středu zálohy po bok Pareja. Pro pravý kraj jsou pak tři možnosti. Ferran Torres pod Celadesem mnoho šancí nedostává, no pokud by chtěl nový trenér během hry znovu přecházet do systému 4-3-3, tak španělský mladík asi preferovanou variantou nebude. Už před zápasem proti Getafe jsme avizovali, že by se této role mohl zhostit Kangin Lee. Ten proti madridskému celku v základní sestavě opravdu nastoupil, nicméně na levém kraji zálohy, ale hlavní je, že byl jedním z nejlepších hráčů utkání. Jako nejlepší náhrada se nabízí Daniel Wass, který ve Valencii pravou zálohu hrával a ještě z Celty Vigo má zažitou i hru v systému 4-3-3. Proti Getafe vystřídal Kondogbiu. Ovšem středeční zápas ukázal, že ho bude i nadále třeba na pravém kraji obrany, neboť mladíček Thierry Correia měl sice směrem dopředu světlé chvilky, nicméně defenzivně to bylo špatné. No však se Celadesovy myšlenky ohledně sestavy proti Athleticu už brzy dozvíme. Co se týče nominace, tak z obvyklých hráčů scházejí jen ti zranění, díky čemuž se prvního povolání dočkali útočníci Manu Vallejo a Ruben Sobrino. Eliaquim Mangala bude znovu zápas sledovat jen z tribuny.

Z tábora soupeře

V minulé sezóně přišel Athletic Club Bilbao v posledním kole o pohárovou Evropu. V této sezóně se prozatím snaží, aby měli pohárovou Evropu zajištěnou už dlouho před koncem ligového ročníku. V celé La Lize jsou už pouze dva neporažené týmy. Jedním je Real Madrid a tím druhým právě dnešní soupeř Netopýrů. Už vstupem do ligové sezóny vzbudili Lvi pozornost, neboť doma na San Mames zdolali Barcelonu. Na vlastním stadionu odehráli prozatím tři zápasy, ze kterých vytěžili maximální možný počet bodů a navíc před svými fanoušky ještě ani jednou neinkasovali. Celkově mají na kontě 12 bodů za zápasovou bilanci 3-3-0 při skóre 7:2. Po 5. kole se Athletic dokonce po mnoha letech dostal do čela tabulky La Ligy, nicméně v týdnu se mu úplně nevydařil zápas na hřišti Leganes, kde jen remizoval 1:1.

Baskičtí Lvi se zlepšují od příchodu trenéra Gaizky Garitana v průběhu minulé sezóny. Ten může mít před dnešním utkáním radost z návratu dvou uzdravených hráčů. Bývalý Netopýr Aritz Aduriz už sice v Athleticu není hráčem základní sestavy a po letošní sezóně má v plánu ukončení aktivní kariéry, nicméně platným být stále dokáže, což dokázal proti Barceloně, kdy nastoupil až v závěru utkání jako střídající hráč a hned vzápětí povedeným gólem vystřelil domácím tři body za vítězství 1:0. Nyní se vrací po překonání svalových problémů a všichni jistě dobře víme, jak to Netopýři mají se svými bývalými hráči. V letech nedávno minulých se jich už proti Los Che trefilo dost a dost a Aduriz není výjimkou. Dalším uzdraveným hráčem baskického celku je Unai Lopez. Naopak na marodce pokračují San Jose a De Marcos. Z rozhodnutí trenéra se do nominace nevešli Balenziaga, Ganea, Villalibre, Kodro a Cordoba.

Vzájemná utkání

V minulé sezóně Valencia v Bilbau remizovala 0:0 a doma zvítězila 2:0. Remízou skončil zápas na San Mames i v sezóně 2017/2018, tehdy se hrálo 1:1. Domácí Lvi naposledy Valencii na San Mames porazili v září roku 2016. Mimochodem z posledních sedmi utkání na stadionu v Bilbau dokázali Netopýři hned čtyřikrát remizovat. Bohužel po dvou nepovedených zápasech jsou nyní v situaci, kdy by potřebovali body spíše všechny tři. Kdy ze zrodilo poslední vítězství Valencie v Bilbau? To už je pěkně dávno. V březnu roku 2012 Netopýři triumfovali 3:0, o což se zasloužil především střelec hattricku Roberto Soldado. Ze současného kádru Los Che si tehdy zahrál jen Dani Parejo, který nastoupil v základní sestavě, odehrál celé utkání a v 83. minutě dostal žlutou kartu.

Základní informace

athvcf942

 

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Doufám, že se Cheryshev dostane do základu a bude hrát dobře jako na konci loňské sezóny. Guedes je podle mě stále docela slabý, ale dneska by mohl jako střídají hráč jít do útoku. Na druhé straně zálohy ať se pořádné střídá Ferran a Kangin, ať si oba zahrají a vytvoří mezi sebou zdravou konkurenci!