Nefér penalta pomohla Atléticu k remíze s Valencií

Los Ché byli sice v prvním poločase proti Atléticu slabším týmem, ale Atléticu se nepodařilo dát gól jinak, než z penalty, která se neměla odpískat. V druhé poli Los Ché zlepšili hru a vyrovnání přišlo až v 82. minutě, kdy se z přímého kopu parádně trefil Parejo a rozhodl o dělbě bodů.

Úvodní desetiminutovka byla vyrovnaná, ae žádnou velkou šanci nepřinesla. Naopak ve 12. minutě si při rohu vyměnil Parejo míč nakrátko s Ferranem a pak do vápna do volného místa nahrál Coquelinovi, jenž ale v dobré pozici vypálil vysoko nad branku.

Na druhé straně v 18. minutě Costa v obležení obránců Valencie přihrál pod sebe na hranici vápna, odkud nebezpečně pálil Saul, ale jeho jedovatá přízemní střela jen těsně minula zadní tyč Cillessenovy branky.

O chvíli později se mohl prosadit Morata, jenž dostal přihrávku za obránce do vápna, ale Cillessena nakonec slabou střelou nevystrašil. Vzápětí jej naopak následoval Diego Costa, který se s míčem probil až před hostujícího brankáře, ale o decimetry minul zadní tyč.

Valencia dlouho tahala za kratší nit, ale pak se ve 31. minutě dostala špatná rozehrávka domácích před vápno na Čeryševa, který okamžitě po zemi vypálil, ale Oblak s problémy nadvakrát jeho střelu zneškodnil.

Pak se ale pokračovalo zpět na opačné polovině hřiště. Ve 32. minutě nikdo nepokryl Joao Felixe, jenž převzal ve vápně přihrávku zprava a poté vypálil na zadní tyč. Míč však lehce tečoval Coquelin a střela tak dostala parametry přihrávky k zadní tyči, kde před odkrytou brankou ve skluzu jen těsně nedosáhnul na míč Morata.

Domácí nakonec dostali velmi spornou penaltu. Čeryšev přesně na hranici vápna zahrál rukou, když si kryl obličej proti míči. Místo přímého kopu se šla ale kopat penalta. Té se ve 36. minutě ujal Diego Costa a poslal domácí do vedení 1:0.

Do poločasu se už nic zásadního nestalo, a tak mohli být po prvním dějství spokojenější hráči Atlética.

Valencia začala druhý poločas aktivně a několikrát se probíjela před branku domácích, avšak dlouho to bylo bez úspěchu. Až v 53. minutě Maxi Gomez přetlačil obránce a dostal se ve vápně Atlética k míči, který okamžitě poslal pod sebe na nabíhajícího Čeryševa, který už měl před sebou jen Oblaka, ale ve velké šanci napálil pouze břevno!

Pak se ale hra vyrovnala a na další zajímavou akci se muselo čekat pěkně dlouho. Mezitím se v 65. minutě konečně odhodlal kouč Celades k prvnímu střídání a ze hry stáhnul Kondogbiu, aby na plac poslal Gameira.

Až v 69. minutě Joao Felix přehlavičkoval s problémy Jaume Costu před brankou Valencie, ale ve ztížené pozici už poslal míč zcela mimo branku.

Druhé střídání Los Ché proběhlo v 71. minutě. Na trávník se po dlouhém zranění vrátil Carlos Soler jakožto střídající hráč za Ferrana Torrese.

V 73. minutě to zkusil skákavou střelou zpoza vápna Arias, ale jeho pokus nedělal brankáři Cillessenovi sebemenší problémy.

Jako třetí střídající se do hry podíval Kangin Lee, jenž dostal za úkol vystřídat Čeryševa v 78. minutě.

V 82. minutě ale vyrovnal Parejo, jenž parádně poslal do horního rohu branky přímý kop a stav se tak měnil na 1:1.

To ale nebylo vše. V 84. minutě nejprve Los Ché zamotali domácí obranu, ale nikomu se nepodařilo dostat ve vápně do střelecké pozice. Nakonec z hranice vápna pálil Parejo do dolního rohu, ale Oblak parádně vytěsnil míč.

V 91. minutě po revizi VAR uviděl červenou kartu Kangin Lee, jenž zazdu trefil kopačkou do lýtka soupeře. Do konec zápasu se ale už nic dalšího nestalo a zápas tak skončil 1:1.