Valencia otočila nepříznivý vývoj utkání a deklasovala Lille, postupová hra je otevřená!

Mestalla dnes večer viděla napínavé fotbalové představení, ve kterém domácí Netopýři dlouho tahali za kratší provaz. Lille se totiž v první půli dostalo do vedení, které si dlouho udržovalo. Valencia však ve druhém poločase předvedla, že je schopna drtivého tlaku, kterému nakonec francouzský celek podlehl, a Los Che podobu skóre naprosto změnili, když se z Netopýrů postupně prosadili Parejo z penalty, Kondogbia a Ferran Torres. Navíc Valencii vlastním gólem přispěl obránce Lille Soumaoro.

Úvodního výkopu se ujali hosté z Lille, ale úvodního herního tlaku se neujal ani jeden z týmů. Od zahajovacího hvizdu jsme sledovali spíše opatrnou partii. Valencia se snažila držet míč, zatímco Lille sázelo na agresivní napadání a vyčkávání na chyby v domácí rozehrávce. První střelu zápasu vyslal hostující Yazici v 5. minutě a jen těsně minul Cillessenovu branku. Valencia zkoušela hostující obranu překonat dlouhým centrem v 8. minutě, ale u míče byl nejdříve brankář Lille Maignan, který ho bez problémů stáhl ze vzduchu. Nebezpečněji v úvodu vypadalo snažení francouzského celku, v 9. minutě znovu pálil Yazici a Cillessen už tentokrát musel dokonce zasahovat. Ve 12. minutě Netopýři zahrávali volný přímý kop, ale nic z této standardní situace nevytěžili, vše skončilo Kondogbiou v ofsajdu. Na konci první čtvrthodiny hry se na malém prostoru u postranní čáry dobře uvolnil Kangin Lee, ale Wass bohužel jeho úmysl neodhadl správně a tak se míče ujal soupeř. V 16. minutě zaměstnal Maignana Cheryshev, ale s jeho tečovanou střelou neměl gólman francouzského celku mnoho práce. V 19. minutě se rodil nebezpečný útok Lille, ale centr Yaziciho před Cillessenem neminul jen domácí stoper Gabriel, ale naštěstí i hostující útočník Osimhen.

Prvním žlutě napomínaným hráčem zápasu se stal pro změnu hostující stoper Gabriel, který nedovoleně poslal k zemi Kangina Lee. Ve 22. minutě Valencia rozjela ofenzivní kolotoč okolo pokutového území Lille, nicméně ke střele se vlastně nedostala. To na druhé straně přispěchal se střelou Remy, ale spíš než Cillessenovu branku ohrozil fanoušky na tribunách Mestally. Ve 25. minutě valencijský stadion zmrazil Osimhen. Parejo se ve středu pole snažil přihrávat některému ze spoluhráčů, ale do je pokusu strčil nohu jeden z hráčů Lille natolik šikovně, že se míč odrazil k volnému Osimhenovi, který tak mohl neobtěžován postupovat na Cillessena, kterého následně i překonal a stanovil podobu skóre 0:1. Ve 30. minutě valencijský trenér Celades prvně střídal, zraněného Cherysheva nahradil Ferran Torres, který vzápětí vybojoval rohový kop. K hlavičce se dostal valencijský Gabriel, ale z vyrovnání se bohužel neradoval, neboť na brankové čáře míč odhlavičkoval jeden z bránících hráčů Lille. Ve 34. minutě si z hráčů Lille udělal tréninkové kužele Ferran Torres, ale pro finální přihrávku mu už bohužel nezbylo dost sil.

Ve 35. minutě centroval dobře Wass, ale k hlavičce se dostal snad nejmenší Netopýr na hřišti Kangin Lee, který sice hostujícího brankáře zaměstnal, ale nepřekonal. Vzápětí došlo ve středu pole k tvrdému střetu mezi Kanginem Lee a hostujícím Andrem. Oba se dlouho zdvíhali z trávníku, ale nakonec oba pokračovali, přičemž Andre se žlutou kartou. O pár minut později byl mladý jihokorejský reprezentant znovu vidět, ale jeho nadějnou ránu zblokoval jeden z obránců Lille. Ve 40. minutě se ke slovu dostali i hosté, Yazici nejdříve vyslal nepříliš nebezpečný centr, no o chvíli později Remy pořádně protáhl Cillessena. V závěru první půle jsme sledovali hru nahoru dolů. Viděli jsme několik situací, kde jen kousíček scházel k nebezpečnému zakončení. Ve 45. minutě jsme se dočkali i toho, když se po centru Gayi snažil těsně před Maignanou usměrnit míč do sítě Rodrigo, ale neuspěl, a vzápětí pokus dalšího Netopýra o dorážku zblokoval jeden z bránících hráčů Lille. Následoval rohový kop, po němž se Rodrigo dostal k zakončení z úhlu, ale francouzského gólmana opět nepřekonal. Závěr poločasu tak byl napínavý, leč nic nezměnil na stavu 0:1.

Druhý poločas začaly oba týmy ve stejném složení, ve kterém zakončily poločas první. Výkop tentokrát měla domácí Valencia, která před sebou měla pětačtyřicet minut, během nichž by měla ideálně otočit skóre. Faktem je, že Netopýři se do svého soupeře od začátku pustili a hned ve 47. minutě měli nadějnou standardní situaci v podobě volného přímého kopu těsně před pokutovým územím Lille. Parejo míč dobře zakroutil, ale jelikož jeho střele scházela razance, tak brankář Maignana stihl zakročit. Na druhé straně vystřelil v 50. minutě Andre, ale minul branku. V 52. minutě zamířil nepřesně pro změnu Yazici. Vzápětí už trefil bránu, ale pro změnu střelou bez razance, takže Cillessen neměl problém. Už v 54. minutě podruhé střídal trenér Los Che Celades, ze hřiště šel Kangin Lee, kterého nahradil Manu Vallejo. V 56. minutě fauloval Parejo, ale s volným přímým kopem Lille si Cillessen bez problémů poradil. V 59. minutě se snažil Vallejo usměrnit do sítě centr Wasse, ale míč byl na něho příliš rychlý.

Valencia byla od začátku druhého poločasu velmi aktivní a agresivní a odměny se dočkala v 63. minutě, kdy Rodrigův centr trefil v pokutovém území Lille do ruky Fonteho a Netopýři tak měli k dispozici pokutový kop. Toho se ujal tradičně Parejo a panenkovským dloubákem doprostřed branky srovnal na 1:1. Mimochodem valencijský kapitán v pohárové Evropě penaltu proměnil po třech neúspěšných pokusech. V 68. minutě Wass fauloval Bradarice a vysloužil si žlutou kartu. Na druhé straně byl žlutě napomínán Christophe Galtier, což je trenér Lille. V 73. minutě Wass vybojoval rohový kop, který však bez větších problémů vyřešil Maignan. Lille tak rozehrávalo od vlastní branky, ale Valencia se vzápětí znovu valila do útoku, ovšem její hráči si nepohlídali ofsajdové postavení. V 74. minutě prvně střídalo Lille, místo Yaziciho nastoupil na hrací plochu Sanches. Valencia hrála dost na riziko, což se jí málem vymstilo v 76. minutě, ale Osimhena tentokrát oproti gólové situaci z první půle zdárně stíhal Gabriel. V 79. minutě si oba hráči svůj souboj zopakovali a znovu byl úspěšnější stoper Los Che. V 80. minutě Luiz Araujo vystřídal Andreho, vzápětí dostal žlutou kartu Bradaric.

V 82. minutě se Valencia za nepolevující tlak v druhé půli dočkala druhé gólové odměny. Gabriel poslal dlouhý míč za obranu, kterého se zmocnil Gaya a než stihl jeho centr usměrnit do sítě některý z Netopýrů, tak to udělal hostující obránce Soumaoro, který tak Valencii poslal do vedení 2:1. To ale nebylo ze strany Valencie vše. V 84. minutě se daleko před pokutovým územím francouzského týmu opřel do míče Kondogbia a nádhernou ranou navýšil vedení domácích už na 3:1. O odpověď se pokoušel Osimhen, ale Cillessenovu branku vysoko přestřelil. V 90. minutě ještě v dresu Lille naskočil Bamba místo Soumaora, ale pokud Francouzi očekávali zdramatizování utkání, tak na to museli rychle zapomenout, neboť vzápětí po rozehrávce si dlouhý míč za obranu od Rodriga přebral Ferran Torres a počtvrté překonal Maignana. V úplném závěru utkání pak už jen Gameiro vystřídal Rodriga a sudí následně za stavu 4:1 pro Los Che ukončil utkání.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

4 - Valencia CF: Cillessen, Gaya, Gabriel, Garay, Wass, Kondogbia, Parejo, Lee (54. Manu Vallejo), Cheryshev (30. Ferran Torres), Gomez, Rodrigo (90. Gameiro)

1 - Lille OSC: Maignan, Gabriel, Fonte, Soumaoro (90. Bamba), Bradaric, Soumare, Andre (80. Luiz Araujo), Celik, Yazici (74. Sanches), Osimhen, Remy

Góly: 25. Osimhen (0:1), 66. Parejo pen. (1:1), 82. vl. Soumaoro (2:1), 84. Kondogbia (3:1), 90. Ferran Torres (4:1)

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gabriel 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gaya 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Kangin Lee 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Parejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Cheryshev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Ferran Torres 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (1 hlas)
Vallejo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)

SITUACE VE SKUPINĚ H

V souběžně hraném utkání hostila Chelsea Ajax. Už v 5. minutě byl stav 1:1, když po rychlém gólu holandského celku domácí neméně rychle vyrovnali. Do konce první půle se však remízový stav notně vychýlil, neboť po úvodní pětačtyřicetiminutovce Ajax vedl 3:1. Když pak v 55. minutě zvýšil už na 4:1, tak nejspíš nikdo nepředpokládal nějaké zmrtvýchvstání Chelsea, ale stalo se. Výrazně tomu napomohly i dvě červené karty hostí. Utkání tak nakonec skončilo divokou remízou 4:4.

V tabulce skupiny H jsou nyní Ajax, Chelsea a Valencia shodně se 7 body, zatímco Lille má na kontě jen 1 bod. V příštím kole bude Valencia hostit Chelsea a Ajax se představí na hřišti Lille. Na úplný závěr skupinových bojů bude hrát Valencia na Ajaxu, zatímco Chelsea přivítá Lille.