The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Je velkolepá jízda Granady u konce? Valencia okusí letos překvapivě silného soupeře

Je velkolepá jízda Granady u konce? Valencia okusí letos překvapivě silného soupeře


Čeká nás polední ligový zápas před další reprezentační přestávkou. Valencie se utká doma s Granadou, která zaznamenala nečekaně výtečný start do sezóny, ale v posledních kolech se už jejích výkon zhoršuje. Pošlou Netopýři Granadu dále směrem dolů v tabulce La Ligy? Utkání začne v sobotu od 16:00.

Z valencijského tábora

Zajímavým paradoxem je, že i když Valencia poslední ligový zápas proti Espanyolu vyhrála, tak se stejně její postavení v tabulce zhoršilo. Momentálně Netopýrům patří 13. místo v tabulce, ale na přední pozice chybí pouze několik bodů. Stále platí, že na 6. místo v tabulce schází pouze 3 body, kdežto na první místo v tabulce 5 bodů. Tady je nutné podotknout, že Barcelona a Real Madrid neodehráli ještě El Classico, takže náskok prvního týmů může být až o 8 bodů.

Valencia bude muset přečkat ještě jedno utkání s velkým početem absencí a doufát, že během reprezentační pauzy se někteří hráči dokáží uzdravit. Momentálně je na marodce celkem 7 hráčů. Jedná se o následující hráče: Carlos Soler, Denis Cheryshev, Gonçalo Guedes, Francis Coquelin, Mouctar Diakhaby, Rubén Sobrino a Cristiano Piccini. I když na soupisku zařadíme nechtěného Mangalu, tak stále trenér má pouze k dispozici 17 hráčů. Proto se na soupisce pro sobotní utkání objevil Vicente Esquerdo z rezervního celku. Trenér vybíral celkem mezi 5 mládežníky a nakonec se rozhodl pro Esquerda, jelikož potřebuje doplnil do sestavy záložníka. K utkání jsou totiž připravení pouze Parejo, Kondogbia, Ferran a Kangin, kteří nejspíše obsadí celou záložní řádu v základní sestavě.

Jako možná alternativa se ještě nabízí možnost zdvojení krajních obranců. Kdy například na levé straně by se mohl Gaya posunout na post záložníka a post levého obranáce by zaujmul Costa. Podobnou alternativu využíval občas Marcelino s dvojicí Gaya - Lato. To samé se nabízí i pro pravou stranu zálohy, kde by takovou dvojici mohl utvořit Correia s Wassem, ale vzhledem k tomu, že na soupisce jsou dva rizí pravý záložníci, tak je to málo pravděpodobné. 

Celková soupiska: Jaume, Cillessen, Wass, Correia, Garay, Paulista, Mangala, Gayà, Jaume Costa, Kondogbia, Parejo, Esquerdo, Kang In, Ferran Torres, Rodrigo, Gameiro, Manu Vallejo and Maxi Gómez.

Z tábora soupeře

Nečekaně výtečný start prožila Granada, která v některých okamžicích byla i na výsluní ligové tabulky. V posledních utkáních ale Granada zpomalila v získávání bodů, což se promítlo i na sestupové tendenci na ligovém žebříčku. Momentálně na 6. místě umístěná Granda utrpěla dvě porážky v minulém týdnu. Getafe i Real Sociedad našel cestu k vítězství.

Granada se nabudila během předsezonní přípravy, kde sehrála přípravné zápasy proti průměrným týmům a všechny z nich dokázala vyhrát. Velkou slávu sklidila poté, kdy dokázala dokonce porazit Barcelonu. Pří pohledu na skóre nic zajímavé nenajdeme. Granada dokázala udržet několikrát čisté konto, ale v některých zápasech měla obranu děravou.

Zajímavé je, že podle serveru transfermarkt má kádr Granady nejnižší hodnotu v La Lize. Hodnota je tak nízká, že například Barcelona dokáže sestavit takovou základní 11, ve které každý hráč je hodnotnější než celý kádr Granady, ale i přesto dokázali Barcelonu porazit.

Nejlepším střelcem je Antonio Puertas, který se taká řádné podílel na loňském postupu z druhé ligy. Novým hráčem Granady je pro Netopýry velice dobře známý, který v barvách Los Che odehrál své nejvydařenější sezóny.

Vzájemná utkání

Granda se po dvou letech v druhé španělské lize vrátila zpět mezi nejlepší španělské týmy. Předtím působila v La Lize v letech 2011 až 2017. Během tohoto působení Granda skončila nejlépe na 15. místě v tabulce a podle toho vypadaly i vzájemné utkání s Netopýry. Granada totiž nedokázala ani v jednom z 16 utkání (z toho 2x CdR) Valencii porazit. Los Che nasbíralo celkem 12 výher a 4 remízy. Poslední vzájemné utkání skončilo vítězstvím Valencie 1:3 jakožto hostujícího týmu na jaře roku 2017.

Základní informace

Valencia CF – Granada CF; 13. kolo La Ligy 2019/2020; středa 8. 11. 2019 v 16:00

Předpokládané sestavy

Valencia CF: Cillessen, Gaya, Paulista, Garay, Wass, Cheryshev, Parejo, Kondogbia, Ferran, Gomez, Rodrigo

Granada: Silva, Neva, Duarte, Sanchez, Diaz, Herrara, Brlce, Vadillo, Azeez, Puertas, Fernandez

Více informací a novinek z La Ligy najdete na www.spanelskyfotbal.cz

Zápas budete moci sledovat formou textového přenosu na www.onlajny.com

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.