Remíza 2:2! Valencia spálila kopu šancí a o postup si zahraje s Ajaxem

Mestalla zažila ve středu pekelný večer! Valencia šla proti Chelsea v první půli do vedení díky Solerovi, ale o minutu později Chelsea vyrovnala a v druhé půli otočila. Jenže poté zahodil penaltu Parejo a pak překvapivě vyrovnal Wass. Valencia však spálila kopu tutovek a v nastavení další dvě jasné šance zahodil Rodrigo. Zápas tak skočil 2:2 a o postup se poperou Netopýři přímo v Amsterdamu.

Chelsea začala velmi aktivně. Napřed si v první minutě vybojovala roh, pak v úvodu 3. minuty našel centr z křídla na zadní tyči nepokrytého Williana, jenž hlavou poslal míč těsně nad břevno.

Valencia se po úvodní pětiminutovce celkem oklepala, jenže nic kloudného nevymyslela. Naopak před její brankou se v 11. minutě zjevil ve vápně Pulisic, jenž těsně nedosáhnul před Cillessenem na centr za obranu.

O chvíli později centroval z pravého kraje hřiště James, ale Abraham u bližší tyče sklepnul míč mimo branku Netopýrů.

Největší šanci spálili domácí v 19. minutě, když dlouhý Pareja nákop poslal do úniku Rodriga, který potáhl míč do vápna a poslal pak přímou nahrávku před odkrytou branku ke vzdálenější tyči na Maxi Gomeze, jenž ve volné pozici naprázdno promáchnul!

Ve 23. minutě Soler zkusil padáčkem do vápna vybídnout Maxiho, ale jeho nevýrazná hlavička skončila v rukavicích Kepy.

Další obrovskou šanci spálil Maxi Gomez ve 30. minutě, když Parejo poslal míč napříč vápnem k tyči, kam nabíhal volný Maxi, ale míč v jasné šanci poslal za pomoci lehké teče brankáře nad branku.

Naopak ve 37. minutě Netopýři nestíhali v obraně, když míč popadl na volného Kanteho, který ale napálil míč nad branku. O chvíli později obrana dovolila tečované centr na Abrahama, jenž napálil míč směrem do horního rohu branky, ale Cillessen ve výskoku vytěsnil míč nad branku.

Nakonec se ale jako první dočkali domácí. Od postranní lajny centroval Ferrán mezi obránce ke značce pokutového kopu, kde byl včas Soler a míč sklepl do branky Chelsea! 1:0.

V další minutě ale srovnal na 1:1 Kovačič, k němuž odvrátila domácí obrana míč z vápna. Kovacic ale míč zpracoval a napálil přímo do dolního rohu branky!

Ve 44. minutě musel navíc hasit situaci Cillessen, jelikož po kombinaci hostí měl volnou pozici ke střele Kovačič, ale domácí brankář vytěsnil jeho střelu.

Do druhého poločasu museli hosté vystřídat zraněného Abrahama, na jehož post nastoupil Batshuayi.

V 50. minutě Chelsea vstřelila gól, který ale musel přezkoumat VAR. Nákop do malého vápna sklepli hosté na Pulisice, jenž se štěstím dopravil míč okolo Cillessena do branky. Nakonec byl gól uznán – 1:2.

V 57. minutě domácí nepotrestali velkou chybu Chelsea. Po dlouhém nákopu před branku Chelsea vyběhl brankář, ale vlastní obránce, míč sklepl na Rodriga, který místo okamžité střely do odkryté branky srovnal míč a pak jí přestřelil!

Valencia se dočkala šance na vyrovnání. Po faulu na Gayu šel v 64. minutě kopat penaltu Parejo, ale jeho střelu k tyči Kepa vystihl!

V 66. minutě ale promarnil další šanci pro změnu Soler, jehož dělovka těsně minula branku.

V 67. minutě domácí střídali. Jaume Costu nahradil Gameiro. Další střídání přišlo o 7 minut později Coquelin šel na plac za Ferrana.

Valencia po obdržené brance usilovala o vyrovnání, ale dlouho hledala recept na obranu Chelsea. Nic na tom nezměnila ani střela Gameira ze 78. minuty, který obstřelil obránce, ale poslal míč na tribuny.

Na hřiště se tak dostal o chvíli později Kangin Lee, jenž vystřídal Solera.

Nakonec domácí vyrovnali. Stačilo propustit míč na křídlo nabíhajícímu Wassovi, a ten překvapil gólmana stříleným centrem, který se otřel o zadní tyč a skončil v brance! 2:2!

Valencia se nevzdávala a byla o něco aktivnější, ale ani jedem z týmů nedokázal dlouho nic vymyslet. Nastavilo se 7 minut. Ve 4. nastavené minutě to zkusil Gayá z úhlu tréninkovou střelou, kterou Kepa v pohodě chytil.

V 95. minutě si Rodrigo doběhl nákop, potáhnul míč do vápna a pak z úhlu vypálil těsně mimo branku!

Ještě větší šanci spálil v 96. minutě opět Rodrigo. Gameiro potáhnul míč do vápna a poslal jej na zadní tyč na volného Rodriga, ale ten zblízka přestřelil branku! Tímto smolně nakonec Netopýři zakončili remízový zápas.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Jaume Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)