Valencia vybojovala těsnou výhru v derby

Valencia vybojovala v místním derby proti Villarrealu výhru. Zápas byl vcelku vyrovnaný a střídaly se fáze, kdy jeden tým dominoval a druhý bránil. Jako první mohli jít do vedení hosté, ale Cillessen vychytal penaltu. Valencia šla pak  v utkání díky Rodrigovi do vedení, ale hosté vyrovnali. Výhru Netopýrům vystřelil brankou na 2:1 Ferran Torres.

Valencia začala velice aktivně a již od výkopu svého soupeře drtila před jeho brankou, ale ne a ne se dostat k finálnímu zakončení. Hra se srovnala zhruba okolo 8. minuty, kdy se Villarreal již začínal dostávat více k míči.

Ve 13. minutě hosté získali penaltu ,když centr našel Gerarda Morena v malém vápně Valencie, ale útočník si míč sklepnul a pak promáchnul naprázdno, jenž míč se pak dostal k jeho spoluhráči, kterého trochu nešťastně podrazil Mangala. Penaltu šel zahrát Gerard, ale celkem jí odfláknul. Cillessen vystihl směr a penaltu chytil.

V 17. minutě měl dobrou šanci po dlouhém nákopu do vápna Valencie volný Ekambi, kterého doběhl před Cillessenem Paulista, a obsazený Ekambi tak pálil pouze do náruče valencijského brankáře.

Netopýři úplně odpadli a Villarreal útočil dál. V úvodu 20. minuty vypálil poza vápna Triegueros a Cillessen zkrotil jeho střelu až nadvakrát.

Ve 23. minutě pálil z úhlu z otočky Mario Gaspar, ale jeho skákavá střela minula branku Valencie.

Valencia stále zůstávala převážně zalezlá na své polovině a neprosto neškodná. Až ve 30. minutě se osmělil Ferran ke střele z úhlu ze střední vzdálenosti, ale Asenjo s jeho přízemní střelou neměl problémy.

O minutu později zvedl Mestallu ze sedaček Rodrigo, jenž dostal pohotově míč za obrannou linii a pak jej uklidil za brankáře, avšak VAR odhalil jasný ofsajd.

Ve 34. minutě pak pálil z 20 metrů Soler, ale míč poslal dva metry nad branku. O dvě minuty později se zaskvěl Asenjo, který zblízka vychytal Rodrigovu dělovku, a také následnou dorážku!

Asenjo podržel svůj tým opět ve 40. minutě. Parejo sklepl hrudníkem centrovaný míč na Ferrana, který jej z voleje napálil k tyči, ale brankář hostí vytasil parádní zákrok.

Valencia vstoupila do druhého dějství nejlépe, jak mohla. Nejprve ve 49. minutě sice pálil Rodrigo z úhlu po zemi mimo branku, ale krátce poté už se nemýlil. Stačil dlouhý nákop Maxiho do vápna soupeře, kdy si Rodrigo sklepnul míč do strany před vybíhajícím Asenjem, obešel tak brankáře a poslal míč do prázdné branky – 1:0!

Vedení ale domácímu týmu nevydrželo dlouho. V 54. minutě si Zambo potáhnul míč do vápna Valencie, nic nekomplikoval a prostě vypálil do dolního rohu branky, kam Cillessen nestihnul dostáhnout – 1:1.

Jenže v úvodu 60. minuty mohli Netopýři opět vést. Načechraný centr z Parejova přímého kopu našel v malém vápně Mangalu, který jen o centimetry nedosáhnul na míč, aby jej ze vzduchu sklepnul do branky. I tak ale Asenjo měl co dělat, aby včas stihl zareagovat a centr schovat v rukavicích. V 62. minutě Rodrigo vyslal skákavou střelu, která ale skončila těsně vedle hostující branky.

Na druhé straně v 64. minutě zaspala domácí obrana, a to když se ke hlavičce po centru z kraje hřiště dostal v malém vápně čerstvě vystřídaný Chukwueze, avšak branku minul.

Domácí poprvé vystřídali v 69. minutě. Gameirovi uvolnil místo Maxi Gomez. O minutu později si míč na levém okraji vápna Villarrealu zpracoval Wass, jenž okamžitě míč vrátil k protější tyči, kde jej pohotově sklepl do branky Ferran! 2:1!

Svého debutu za první tým Valencie se v 83. minutě dočkal Esquerdo, jenž vystřídal Coquelina, který cítil svalové problémy.

Poslední střídání v 86. minutě znamenalo šanci pro Rubéna Sobrina, který nahradil Rodriga Morena.

V 88. minutě se dostal k odraženému míči ve vápně Valencie Trigueros, který z úhlu vyzkoušel pozornost Cillessena, jenž jeho střelu lapil bez problémů.

Valencia ještě musela přetrpět 4 minuty nastavení, což se jí nakonec podařilo, a tak se může radovat ze tří bodů.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)